Wspomnienie wakacji - konkurs plastyczny

Детальніше...

Pożegnanie lata - fotorelacja

Детальніше...

Potańcówka - pożegnanie lata

Детальніше...

OFERTA ZAJĘĆ NA ROK KULTURALNO-OŚWIATOWY 2023/24

Детальніше...

OFERTA PRACY

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach zatrudni pracownika na stanowisko Kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Mogilanach z Filią Biblioteczną w Konarach.

Детальніше...

Plenerowe Warsztaty Malarskie 2023

W dniach od 31 lipca do 4 sierpnia po raz czwarty odbył się w Gminie Mogilany plener malarski. Główną tematyką powstałych prac był dwór Konopków w Mogilanach oraz piękne i zabytkowe otoczenie parku wokół dworu. W tym roku grupa uczestników pleneru, korzystając z możliwości bardziej stacjonarnych warsztatów, chętnie sięgnęła do technik malarstwa olejnego, które to, wymagają w plenerze większego wysiłku logistycznego i technicznego.

Детальніше...

Wakacje z kulturą, czyli półkolonie w GOK

Pierwsze tygodnie lipca to czas szczególnej radości dla najmłodszych. Powód jest niezwykle prosty - na dobre rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi letnie półkolonie organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach. Przez trzy kolejne tygodnie lipca dzieci brały udział w rozmaitych atrakcjach i wycieczkach. Były harce w parkach, spotkania ze strażakami, wycieczki do Krakowa, lody, leśne podchody i wycieczki do kina.

Детальніше...

3. SPINKA KRAKOWSKA - Przegląd Folklorystyczny- film

Детальніше...

Majówka w Mogilańskim Dworze - film promocyjny

Детальніше...

Plener malarski

Детальніше...

Wakacje z kulturą - półkolonie 2023

Детальніше...

Majówka w Mogilańskim Dworze - fotorelacja

Детальніше...

Majówka w Mogilańskim Dworze

Детальніше...

Majówka w Mogilańskim Dworze

Детальніше...

SPINKA KRAKOWSKA - Przegląd Folklorystyczny

Детальніше...

Przegląd folklorystyczny

Детальніше...

„Kiedy zamilkły dzwony…”

Tymi słowami rozpoczęło się tradycyjne, już dziewiętnaste, Spotkanie ze słowem Jana Pawła II zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach oraz Zespół Regionalny „Mogilanie”.

Детальніше...

Dyskoteka w stylu lat 70-tcyh, czyli kolejna podróż Muzycznym Wehikułem Czasu.

W naszej gminie nieprzerwanie trwają prace testowe nad Muzycznym Wehikułem Czasu. Maszyna została uruchomiona po raz kolejny w sobotę 15 kwietnia na sali OSP Mogilany. Tym razem próbowaliśmy przenieść się do lat 70-tych minionego wieku.

Детальніше...

Spotkanie ze słowem Jana Pawła II

Детальніше...

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI - fotorelacja

Детальніше...

PROTOKÓŁ Z GMINNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

Детальніше...

4. ESKAPADA z Mogilan w góry — wyjście z przewodnikiem

3. ESKAPADA to był wyjazd na biegówki - dodajmy udany (relacja tutaj). Mamy marzec więc proponujemy kolejną wyprawę w góry. Idąc za ciosem, na 11 marca proponujemy NARTY BIEGOWE W GORCACH.

Детальніше...

Koncert Pawła Orkisza, wernisaż wystawy malarstwa Aliny Brzozowskiej

W sobotę 4 marca tuż przed Dniem Kobiet, w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy malarstwa Aliny Brzozowskiej połączony z koncertem Najpiękniejszych Ballad w wykonaniu Pawła Orkisza. Kilka minut po godz. 17:00, dobrze znany i bardzo lubiany krakowski bard i poeta Paweł Orkisz, przy akompaniamencie Zygmunta Golonki, rozpoczął swój występ.

Детальніше...

Najpiękniejsze ballady - koncert

Детальніше...

Gminny Konkurs Recytatorski

Детальніше...

DYSKOTEKA - lata 80

Детальніше...

3. ESKAPADA - relacja

Детальніше...

Bajkowy Bal Karnawałowy - fotorelacja

Детальніше...

Przegląd Grup Kolędniczych - fotorelacja

Детальніше...

Koncert Noworoczny - fotorelacja

Детальніше...

3. ESKAPADA z Mogilan w góry — wyjście z przewodnikiem

W grudniu nasza ESKAPADA zawędrowała na Mogielicę – zobacz relację. Była to pierwsza wprawka w zimowym chodzeniu po górach. Obiecaliśmy też, że na początku roku przedstawimy kolejną propozycję.

Детальніше...

Bajkowy Bal Karnawałowy dla dzieci

Детальніше...

Koncert Noworoczny

Детальніше...

18. Przegląd Grup Kolędniczych i Widowisk Bożonarodzeniowych

Детальніше...

BOŻE NARODZENIE

Детальніше...

„RODZINNA SZOPKA KRAKOWSKA” - konkurs

Детальніше...

Mogielicka wieża prawie jak z baśniowej Narni …i konserwy rybne z Mszany

19 listopada, sobota rano - jest rześko. Temperatura powietrza spadła poniżej zera. O godz. 6:40 wjeżdżam na parking pod GOK-iem… Jest pusto i zimno. Nic dziwnego, bo kto przy zdrowych zmysłach wstaje przed 6.00 rano w dzień wolny i to na dodatek w taką pogodę? Po chwili jednak nie jestem już sam – na szczęście pojawiają się pierwsi uczestnicy.

Детальніше...

„Mała książka - wielki człowiek” edycja 2022/2023

Gminna Biblioteka Publiczna w Mogilanach i Filia Biblioteczna w Konarach od 2020 r. biorą udział w projekcie dla dzieci w wieku przedszkolnym realizowanym w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie „Mała książka - wielki człowiek” organizowanej przez Instytut Książki.

Детальніше...

Narodowe Święto Niepodległości - fotorelacja

Детальніше...

2. Eskapada - z Mogilan w góry

Jeżeli lubisz góry to, zapraszamy na nasze ESKAPADY. Jedną już zaliczyliśmy - byliśmy na Turbaczu - zobacz relację. Drugą planujemy na Mogielicę. Eskapada jest to nowa propozycja Ośrodka Kultury dla młodzieży i dorosłych. Proponujemy jednodniowe wycieczki, ciekawe wyprawy z przewodnikiem. W planach góry te niższe i te wyższe, klasyka turystyki górskiej, jak i mniej oczywiste miejsca do odwiedzenia.

Детальніше...

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Gminna Biblioteka Publiczna w Mogilanach działająca w strukturach Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach w ramach programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”, Priorytet 1: Poprawa oferty bibliotek publicznych, Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych, otrzymała w roku 2022 ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dotację w wysokości 1500,00 zł na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków.

Детальніше...

Jesień w Gorcach–Turbacz. Czasem słońce, czasem deszcz i jabłka…

Z Mogilan wyruszamy z małym opóźnieniem - ale jak się mawia: „jakieś przygody zawsze muszą być”. W Myślenicach zabieramy naszego przewodnika i zakopianką ruszamy na naszą ESKAPADĘ. W Klikuszowej przed kościołem skręcamy w lewo i po paru kilometrach znajdujemy się w Obidowej. Gorczańska dolinka wita nas chłodem, ale błękitne niebo nad nami obiecuje, że jeżeli wyjdziemy wyżej, spotkamy się ze słońcem. Każdy z uczestników zabrał swój plecak z busa i wtedy... pojawiają się jabłka… cały karton jabłek! Odmiany: malinowa oberlandzka, koksa i ligol.

Детальніше...

Eskapada

Детальніше...

Zapraszamy na koncert Mateusza Mijala

Детальніше...

Folklor - oferta

Детальніше...

OFERTA ZAJĘĆ NA ROK KULTURALNO-OŚWIATOWY 2022/23

Детальніше...

Maraton ZUMBY - fotorelacja

Детальніше...

PLEBISCYT „SŁONECZNIKI 2022”

Ruszyła kolejna edycja konkursu na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci w wieku 0-14 lat „Słoneczniki 2022” , którego organizatorem jest portal CzasDzieci.pl.

Miło nam poinformować, że do Plebiscytu „Słoneczniki 2022” została zakwalifikowana
20. Majówka w Mogilańskim Dworze.

Wynik zależy teraz tylko od Was, macie czas do 26 sierpnia 2022 r.

Zapraszamy do głosowania! https://sloneczniki.czasdzieci.pl/ankieta-krakow-2022.php


Kategoria RUCH, sprawność fizyczna, precyzja ruchów ciała i dłoni, zdolności manualne
20. Majówka w Mogilańskim Dworze

Детальніше...

Maraton ZUMBY

Детальніше...

Potańcówka - pożegnanie lata

Ostatnia sobota (20 sierpnia br.) była dobrym dniem! Mimo tego, że koło południa pojawił się wiatr, ciemne chmury, a z nich dwugodzinny deszcz, udało się nam spotkać w mogilańskim parku na tradycyjnej „Potańcówce” na pożegnanie lata.

Детальніше...

Półkolonie „Wakacje z kulturą”

Ostatni tydzień lipca i dwa pierwsze tygodnie sierpnia w tym roku były bardzo gorące. Nie mówimy tu tylko o pogodzie i wskazaniach termometru. To był niezwykły czas, ponieważ właśnie w tym okresie GOK w Mogilanach organizował półkolonie pod nazwą „Wakacje z kulturą”. W każdym turnusie była z nami grupa 12 dzieci. Każda z nich miała szansę na poznanie lokalnej historii dworu i parku w Mogilanach, był czas na wspólne gry i zabawy, całodniowe wyjście do lasu gdzie mogliśmy zrobić swój własny totem oraz poznać rośliny i zwierzęta z „naszego sąsiedztwa”. Ponadto zwiedzaliśmy różne ciekawe miejsca w Krakowie i okolicach.

Детальніше...

Plenerowe warsztaty malarskie 2022 - fotorelacja

Детальніше...

POTAŃCÓWKA - pożegnanie lata

Детальніше...

SPINKA KRAKOWSKA 2. Przegląd folklorystyczny - skrót

Детальніше...

Plenerowe warsztaty malarskie

Детальніше...

Wakacje z kulturą - półkolonie

Детальніше...

20. Majówka w Mogilańskim Dworze

W dniu 28 maja 2022 r. odbyła się jubileuszowa 20. Majówka w Mogilańskim Dworze. O godzinie 14:00 Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach Martyna Strączek rozpoczęła Majówkę, a już chwilę potem scena została oponowa przez dzieci i młodzież z placówek oświatowych z terenu Gminy Mogilany. Prezentowali na scenie swoje talenty, budząc zachwyt i podziw widzów. Było głośno, tanecznie i kolorowo.

Детальніше...

Majówka w Mogilańskim Dworze

Детальніше...

Spotkanie autorskie z Marią Strzebońską-Cholewa

Детальніше...

Życzenia z okazji Dnia Matki

Детальніше...

SPINKA KRAKOWSKA w Mogilanach

…mamy 30 kwietnia, sobotni poranek w mogilańskim parku. Jest rześko, ale dzień zapowiada się pogodnie. Z tarasu widokowego wyraźnie widać ośnieżone Tatry, Babią Górę i Pilsko. Drozdy, pierwiosnki i inne ptaki zaczęły już swój rytuał powitania nowego dnia. Słońce dyskretnie prześlizguje się po młodych listkach grabów w alejach parkowych. Za parę godzin zajrzy przez kolorowe witraże do środka mogilańskiego dworu. Za parę godzin park zmieni swoją ptasią muzykę na gwar gości, którzy przybędą na 2 edycję SPINKI KRAKOWSKIEJ, na ich śpiew, rozmowy, muzykę i śmiech. Do tej nowej, nie ptasiej, orkiestry dołączą wszyscy, którzy przybędą do Mogilan specjalnie na nasz przegląd i ci, którzy przypadkiem, w czasie spaceru, skuszeni przez muzykę dobiegającą z parku, postanowią sprawdzić co się tam dzieje.

Детальніше...

Spinka Krakowska - protokół

Детальніше...

KONCERT UKRAIŃSKIEGO ZESPOŁU "FOLK BAND"

Детальніше...

Zaproszenie do wsparcia „Majówki w Mogilańskim Dworze”

Детальніше...

SPINKA KRAKOWSKA

Z przyjemnością informujemy, że w dniach 30 kwietnia 1 maja 2022 roku Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach będzie organizatorem wydarzenia folklorystycznego pod nazwą: SPINKA KRAKWSKA - 2. Przegląd Folklorystyczny im. Janiny Kalicińskiej

WSZYSTKICH ZAINTERESOWAANYCHJ ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem i wypełnienie kart zgłoszeń.

Termin dostarczania kart zgłoszeń upływa z dniem 15 kwietnia 2022 roku.

Детальніше...

I. SPINKA KRAKOWSKA - Mogilany 2021

Детальніше...

Rozstrzygnięcie konkursu "Kartka wielkanocna""

Детальніше...

Zajęcia dla dzieci z Ukrainy

Urząd Gminy Mogilany, Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach, organizacje pozarządowe, grupy nieformalne oraz wielu wolontariuszy – łączą siły, by zadbać o naszych sąsiadów z Ukrainy. Angażują się w pomoc ukraińskim uchodźcom na różne sposoby. Oprócz zbiórek pieniężnych i rzeczowych oraz pracy wolontariuszy, przygotowują specjalne oferty i kursy języka polskiego dla naszych gości z Ukrainy, którzy znaleźli się na terenie naszej gminy w związku z wojną w ich kraju. Poza zapewnieniem podstawowych, codziennych potrzeb, uznaliśmy, że warto zaproponować dzieciom aktywności, dzięki którym będą mogły się spotkać i choć na kilka chwil zapomnieć o traumie.

Детальніше...

Nagrody czekają! - konkurs "Palma wielkanocna"

GOK w Mogilanach zaprasza po odbiór prac pokonkursowych, dyplomów i nagród rzeczowych w dniach od 4 do 8 kwietnia 2022 r. w godzinach od 7.00 do 21.00. Zgodnie z Regulaminem pozostawione prace po dniu 8 kwietnia 2022 r. przechodzą na własność Organizatora.

Детальніше...

Rozstrzygnięcie konkursu "Palma wielkanocna"

Детальніше...

Gminny Konkurs Recytatorski

Sejm R.P. ustanowił rok 2022 Rokiem Romantyzmu Polskiego, apelując o przypomnienie „duchowego depozytu, jaki pozostawili nam romantyczni bohaterowie, artyści i myśliciele”. W takim duchu dnia 17 marca w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury odbył się Gminny Konkurs Recytatorski będący eliminacjami do etapu powiatowego 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Jest to konkurs z wieloletnią tradycją, który pobudza wrażliwość na piękno poezji oraz odkrywa młode talenty recytatorskie. Konkurs prowadzony jest w drodze wielostopniowych eliminacji.

Детальніше...

Solidarni z Ukrainą

Od początku roku w kalendarzu wydarzeń kulturalnych naszego Ośrodka, na miesiąc marzec zaplanowany był koncert międzynarodowego duetu wykonującego utwory gatunku classical crossover. Z założenia około godzinny koncert miał przypomnieć widowni największe przeboje z repertuaru miedzy innymi takich gwiazd jak Sarah Brightman i Andrea Bocelli oraz szlagiery muzyki filmowej.

Детальніше...

Koncert muzyczny

Детальніше...

Konkursy - zapraszamy

Детальніше...

SPINKA KRAKOWSKA

Szanowni Państwo, w maju bieżącego roku Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach po raz drugi będzie organizował SPINKĘ KRAKOWSKĄ – przegląd folklorystyczny im. Janiny Kalicińskiej.

Детальніше...

Koncert Noworoczny - fotorelacja

Детальніше...

Ferie zimowe z kulturą - fotorelacja

Детальніше...

Koncert Noworoczny

Детальніше...

FERIE 2022

Детальніше...

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach - Gminna Biblioteka Publiczna w Mogilanach w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0” Priorytet 1 Poprawa oferty bibliotek publicznych Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymał w roku 2021 dotację w wysokości 1500,00 zł na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków.

Детальніше...

Zagroj mi skrzypecku - Mogilańskie skarby

Zapraszamy do obejrzenia materiału promującego naszą Młodzieżową Kapelę Ludową. Film powstał w ramach patronatu Skarby Blisko Krakowa.

Детальніше...

Życzenia świąteczne od ZR "Mogilanie"

Детальніше...

Boże Narodzenie

Детальніше...

Przegląd Pastorałek i Kolęd Ludowych

W sobotę 18 grudnia br. w Krzeszowicach odbył się XII Przegląd Pastorałek i Kolęd Ludowych Regionu Krakowskiego. Organizatorem Przeglądu było Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rudno oraz Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach.

Детальніше...

17. Gminny Przegląd Grup Kolędniczych i Widowisk Bożonarodzeniowych

Детальніше...

Mikołaj

Детальніше...

11 listopada 2021

To najważniejsze wydarzenie w historii naszego narodu i państwa. Wspomnienia sięgają czasów, kiedy Polska wróciła na mapę Europy i świata, a Polacy mogli decydować o sobie. Jest to wielki powód do radości, ale także do wielkiej odpowiedzialności. Pieśni patriotyczne, których mamy tak wiele sławią czas odzyskania i odbudowy Ojczyzny, ukazują chwile ciężkie – klęski, tęsknoty za wolnością, ale również zwycięstwo. Są pewnego rodzaju zapisem dziejów naszego kraju.

Детальніше...

Warsztaty pełne emocji

Gminna Biblioteka Publiczna w Mogilanach znalazła się w gronie 100 bibliotek w Polsce biorących udział w akcji „Boom! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece” organizowanej przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Wydawnictwo Story House Egmont sp. zo.o. W październiku mogilańska Biblioteka otrzymała pakiet gier planszowych i komiksów dla dzieci oraz scenariusz na podstawie którego zorganizowała warsztaty dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Konarach.

Детальніше...

Spotkanie ze słowem Jana Pawła II

W niedzielę 24 października br. w ramach „Spotkania ze słowem Jana Pawła II” mogliśmy obejrzeć sztukę na podstawie dramatu Karola Wojtyły - „Brat naszego Boga” zrealizowaną w formie filmu. W aktorów i to z dużym powodzeniem wcielili się członkowie Zespołu Regionalnego „Mogilanie”. Scenariusz przygotowała Renata Radoń, całość wyreżyserował aktor Teatru KTO - Michał Orzyłowski.

Детальніше...

Brat naszego Boga - premiera filmu

Детальніше...

Samba brazylijska - warsztaty taneczne

Детальніше...

Wystawa poświęcona Janinie Kalicińskiej

Детальніше...

„Kinder Mleczna Kanapka. Przerwa na Wspólne Czytanie”

Gminna Biblioteka Publiczna w Mogilanach bierze udział w akcji “Kinder Mleczna Kanapka. Przerwa na Wspólne Czytanie”, w której 300 bibliotek z całej Polski z największą liczbą głosów, wygra pakiet książek dla dzieci o wartości 1000 zł lub 500 zł.

Детальніше...

Spinka Krakowska

25 września bieżącego roku - pomimo tego, że był to już pierwszy weekend jesieni - to w mogilańskim parku było gwarno i kolorowo. Można by powiedzieć, że do Konopków zjechali Krakowiacy. Przyjechali ubrani odświętnie i z muzyką. Były tańce, były śpiewy i to takie jakie mógł słyszeć i widzieć Oskar Kolberg przed ponad stu pięćdziesięcioma laty odwiedzając Mogilany i Modlnicę.

Детальніше...

Tydzień ze „Zwiadowcami”

W dniach od 20 do 26 września 2021 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Mogilanach zorganizowała stacjonarnie i w mediach społecznościowych akcję czytelniczą pn. „Tydzień ze „Zwiadowcami”. Bibliotekarze przez cały tydzień zachęcali młodszych i starszych czytelników do sięgnięcia po młodzieżową serię przygodową fantasy pt. „Zwiadowcy” autorstwa Johna Flanagana.

Детальніше...

warsztaty praktyczne - nie tylko muzyczne

Детальніше...

MUZYKA SALONOWA - walce wielkich kompozytorów

Izabela Jutrzenka-Trzebiatowska ukończyła studia magisterskie w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu prof. Mirosława Herbowskiego, a następnie mistrzowskie studia podyplomowe w Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Mariusza Drzewickiego. Aktualnie jest studentką studiów doktoranckich w macierzystej uczelni. Koncertuje w kraju i zagranicą: w Austrii, Niemczech, Hiszpanii, we Francji i na Węgrzech. Występowała m.in. w Wiener Musikverein, Haus der Musik w Wiedniu i w Bibliotece Polskiej w Paryżu.

Детальніше...

Recital dyplomowy Gabrieli Stojak

Детальніше...

Strzegom – sierpień 2021 r.

Członkowie Zespołu Regionalnego „Mogilanie” wraz z Młodzieżową Kapelą Ludową „Mogilanie” na początku sierpnia wyjechali do Strzegomia, by uczestniczyć i wystąpić w 29. Edycji Międzynarodowego Festiwali Folkloru w części koncertowej poświęconej Pani Janinie Kalicińskiej pt. „Dziękujemy Ci Janeczko”.

Детальніше...

Plenerowe warsztaty malarskie – sierpień 2021

Zgodnie z zeszłoroczną zapowiedzą ponownie zorganizowaliśmy plenerowe warsztaty malarskie dla młodzieży i dorosłych. Od 2 do 6 sierpnia przez cztery godziny dziennie uczestnicy szlifowali swój warsztat malarski lub rozpoczynali swoją przygodę z malarstwem czy rysunkiem, bowiem oferta była skierowana zarówno do osób zaawansowanych jak i początkujących. Warsztaty obejmowały cztery techniki malarskie: pastel, olej, akryl, akwarela oraz rysunek (można było pozostać przy wybranych technikach).

Детальніше...

III turnus – półkolonia „Wakacje z kulturą”

Tydzień zaczęliśmy od spotkania z ratownikami Służby Medycznej MALTA. Kiedy pod Ośrodek Kultury zajechał Ambulans wiedzieliśmy, że będzie bardzo poważnie (inne służby w poprzednich tygodniach także robiły takie wrażenie). Ratownicy medyczni przeprowadzili prelekcję z zakresu ratownictwa medycznego w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku.

Детальніше...

„Wakacje z kulturą” – półkolonia II turnus

II turnus półkolonii już za nami. I tym razem nie obeszło się bez wielu atrakcji. Jedną z nich zapewnili nam strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mogilanach. Dzieci zobaczyły jak wygląda strój strażaka gotowego do akcji, sprzęt ratowniczy i gaśniczy. Szczególnie interesujące było dla nich oglądanie wozów strażackich i sprzętu bojowego. Innym razem spacerowaliśmy po ZOO.

Детальніше...

„Wakacje z kulturą” – półkolonia I turnus

Po spełnieniu wszystkich wymogów w tym bezpieczeństwa sanitarnego i ochrony przeciwpożarowej, pozytywnym zaopiniowaniu przez właściwe organy oraz zatwierdzeniu przez Kuratorium Oświaty, mogliśmy zaproponować rodzicom ofertę trzech turnusów półkolonii dla dzieci. Nad każdym turnusem czuwa kierownik wypoczynku – Pani Dorota oraz wychowawca – Pani Małgorzata, które przeszły specjalistyczne kursy uprawniające do opieki nad dziećmi w czasie wypoczynku.

Детальніше...

Dary książkowe dla biblioteki

Na początku wakacji Gminna Biblioteka Publiczna w Mogilanach otrzymała tajemniczą przesyłkę … a w niej nowe książki, wakacyjny dar książkowy dla biblioteki od Wydawnictwa Albatros. Książki zostały podzielone pomiędzy Gminną Bibliotekę Publiczną w Mogilanach i Filię Biblioteczną w Konarach. Informujemy, że Czytelnicy i Mieszkańcy naszej Gminy, również mogą podarować książki do biblioteki. Jednak warto nadmienić, że bibliotekarze nie przyjmują wszystkich przyniesionych do biblioteki książek. Powodem takiej decyzji jest m. inn. brak regałów i miejsca na przechowywanie tak dużej liczby książek, zwłaszcza, że biblioteka corocznie kupuje nowości wydawnicze, oraz fakt, że czytelnicy nie chcą już czytać starych książek, wydanych w latach 60. - 90. XX wieku.

Детальніше...

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych Academica

Informujemy czytelników, że Gminna Biblioteka Publiczna w Mogilanach przystąpiła do Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Academica. Darmowa wypożyczalnia Academica umożliwia korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej. System udostępniania cyfrowych postaci zbiorów dla celów badawczych lub poznawczych za pośrednictwem terminala znajduje się na terenie Gminnej Bibliotece Publicznej w Mogilanach, Rynek 2.

Детальніше...

Wakacje z kulturą

Детальніше...

LEGENDY WIEJSKIE - O skarbach na zamku w Tenczynie

Prezentowane nagranie to efekt końcowy projektu zrealizowanego w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Projekt – Legendy Wiejskie miał na celu przybliżenie mało znanych legend oraz faktów historycznych z regionu Małopolski. Do przygotowania spektaklu były przeprowadzane warsztaty aktorskie. Grupa, która utworzyła się w czasie trwania warsztatów miała przygotować dwie legendy i jedną historię opartą na faktach.

Детальніше...

Wokalistki zachwycają – czerwiec 2021r

Do XI Konkursu Piosenki Anglojęzycznej „ Singing Kids 2021”, instruktor Pani Małgorzata Strzebońska – Sroka zgłosiła cztery wokalistki : Aleksandrę Hachlicę, Magdalenę Kumalę, Urszulę Strzebońską, Zuzannę Węglarz i Duet „ ZULA” (Zuzanna i Urszula). Są to uczestniczki indywidualnych zajęć wokalnych prowadzonych w Gminnym Ośrodku Kultury w Mogilanach. Organizatorem konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” w Krakowie.

Детальніше...

SUKCESY FOLKLORYSTYCZNE

Na 38. edycji KRAKOWSKIEGO WIANKA - Przeglądu Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Cierniaka, który w tym roku odbywał się w formule on-line, Kobieca Grupa Śpiewacza Zespołu Regionalnego „Mogilanie” otrzymała I MIEJSCE!

Детальніше...

SIEĆ NA KULTURĘ - zakończenie projektu

Детальніше...

PROTOKÓŁ

Детальніше...

Plenerowe warsztaty malarskie

Детальніше...

List do Mamy
Детальніше...

MÓJ ULUBIONY BOHATER KSIĄŻKOWY - konkurs plastyczny

Детальніше...

Rozstrzygnięcie konkursu literackiego "List do mamy"

Детальніше...

Tydzień Bibliotek 2021

Od 2004 roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje ogólnopolską akcję promocji czytelnictwa i bibliotek pod nazwą „Tydzień Bibliotek”. Program ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Gminna Biblioteka Publiczna w Mogilanach od kilku lat bierze aktywny udział w „Tygodniu Bibliotek” organizując lekcje biblioteczne i spotkania dla przedszkolaków. W tym roku ze względu na obostrzenia związane z pandemią - „Tydzień Bibliotek” obchodzony był w przestrzeni wirtualnej.

Детальніше...

Konkurs z okazji Dnia Matki

Детальніше...

Komunikat

Детальніше...

Alleluja! Chrystus Zmartwychwstał

Детальніше...

Koncert wielkopostny

Детальніше...

Biblioteka w czasach pandemii

Niestety pandemia „koronawirusa” ograniczyła czytelnikom normalne korzystanie z Gminnej Biblioteki Publicznej w Mogilanach. Od 18 maja 2020 r. nasza Biblioteka funkcjonuje w oparciu o wytyczne sanepidu - utrzymując reżim sanitarny. Czytelnicy obsługiwani są w „Strefie czytelnika”, nie mają wolnego dostępu do księgozbioru i nie mogą swobodnie korzystać z usług biblioteki. Nie organizujemy spotkań i lekcji bibliotecznych dla uczniów, nie odbywają się spotkania w ramach ferii i wakacji w bibliotece. Mimo to działamy…

Детальніше...

Dofinansowanie w ramach programu EtnoPolska

Z przyjemnością informujemy, że Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach już po raz kolejny otrzymał dofinansowanie w ramach programu EtnoPolska realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury w Warszawie.

Do tegorocznej edycji programu wpłynęło 1846 wniosków (o ok. 50 % więcej niż rok wcześniej)! Wyłoniono 308 beneficjentów (16,68 %). Przypomnijmy, że w 2020 r. otrzymaliśmy 35.000 zł na zakup strojów ludowych dla Zespołu Regionalnego „Mogilanie”, natomiast w bieżącym roku 56.000 zł na organizację Przeglądu Folklorystycznego im. Janiny Kalicińskiej.

Детальніше...

Rozstrzygnięcie konkursu "Pisanka"

Детальніше...

Rozstrzygnięcie konkursu na palmę wielkanocną

Детальніше...

Rozstrzygnięcie konkursu na projekt kartki wielkanocnej.

Детальніше...

Działalność GOK-u

Детальніше...

Konkurs na palmę wielkanocną

Детальніше...

Konkurs "Pisanka"

Детальніше...

Konkurs na projekt kartki wielkanocnej

Детальніше...

Sieć na kulturę

Детальніше...

Osiągnięcia wokalistek, - grudzień 2020/styczeń 2021

W czasie pandemii można osiągać sukcesy. Przykładem są nasze wokalistki, które wzięły udział w dwóch konkursach wokalnych online.

Детальніше...

WYSTAWA MALARSTWA - Ewa Gadnicka-Włodarczyk

Zapraszamy Państwa na wirtualną wystawę malarstwa w Galerii Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach. Autorką wystawy jest Ewa Gadnicka - Włodarczyk, absolwentka Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zawodowo zajmuje się projektowaniem graficznym, maluje, rysuje, tworzy grafikę warsztatową, pisze ikony kanoniczne. Artystka bierze udział w międzynarodowych plenerach malarskich oraz licznych wystawach zbiorowych w Polsce i zagranicą. Jest autorką wielu wystaw indywidualnych. W swoim malarstwie najczęściej dotyka zagadnień związanych z pejzażem podkreślając jego światło i przestrzeń, a ulubioną techniką malarską jest akwarela. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce, Niemczech, Austrii, Kanadzie i RPA. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, oraz Stowarzyszenia Pastelistów Polskich.

Детальніше...

Koncert Noworoczny – wspomnienie.

Kolejnie wydarzenie wpisane w kalendarz kulturalny Ośrodka Kultury w Mogilanach nie może się odbyć ze względu na panującą sytuację w kraju (epidemia koronawirusa). Dlatego przedstawiamy Państwu w formie online ostatni Koncert Noworoczny z 2020 r.

Детальніше...

Pożegnanie Śp. Antoniego Gastoła.

Z głębokim smutkiem
i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Śp. Antoniego Gastoła


długoletniego klarnecisty
Kapeli Zespołu Regionalnego „Mogilanie”.


Uroczystości pogrzebowe zostaną odprawione w dniu 28 stycznia
o godz.13.00 w kościele w Morawicy k/Balic.

Rodzinie Zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.
Członkowie Kapeli i Zespołu Regionalnego „Mogilanie”
oraz Dyrekcja i Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach.


Śp. Antoni Gastoł przez 29 lat był niezwykle cenionym muzykantem w Kapeli, z którą koncertował na terenie Polski oraz w wielu krajach Europy.
Za działalności na rzecz popularyzowania tradycji i kultury regionalnej został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi i odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Jego zaangażowanie w działania artystyczne Zespołu przyczyniły się do uhonorowania kapeli w 2020 roku NAGRODĄ IMIENIA OSKARA KOLBERGA, przyznaną w uznaniu zasług dla kultury ludowej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Детальніше...

PODSUMOWANIE ROKU 2020Miniony rok na pewno będziemy wspominać jako rok trudny, smutny, po prostu… inny. Pandemia zawładnęła naszym krajem i całym światem. Mimo wszystko udało nam się zrealizować wiele ciekawych wydarzeń i inicjatyw. W krótkiej relacji fotograficznej pokażemy Wam jak było. Dziękujemy!

Детальніше...

Świąteczne sukcesy

W tym roku XI Przegląd Pastorałek i Kolęd Ludowych Regionu Krakowskiego w Krzeszowicach odbył się w formie online. Przesłane nagrania do organizatorów Przeglądu oceniła komisja w składzie Jadwiga Adamczyk (muzyk, folklorysta), dr hab. Magdalena Szyndler (etnomuzykolog) oraz Monika Dudek (etnolog i pieśniarka).

W kategorii dorośli – soliści I miejsce otrzymał Daniel Kübler – Kierownik Młodzieżowej Kapeli Ludowej „Mogilanie”, a II miejsce przyznano Małgorzacie Budek z kobiecej grupy śpiewaczej Zespołu Regionalnego „Mogilanie”.

Детальніше...

Boże Narodzenie 2020

Детальніше...

Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczestników zajeć wokalnych i muzycznych GOKu

Детальніше...

Rozstrzygnięcie Gminnego konkursu "Rodzinna szopka krakowska"

Ze względu na małe zainteresowanie konkursem, po dokonaniu oceny dwóch prac, które wpłynęły na konkurs, Komisja Konkursowa w składzie: Ewa Gadnicka Włodarczyk – artysta plastyk Daniel Kübler – muzyk, folklorysta, odstąpiła od przyznawania miejsc i postanowiła przyznać dwie równorzędne nagrody finansowe po 300 zł dla rodziny Ostrowskich i rodziny Trepczyńskich.

Детальніше...

„Nowe skarby ze starej skrzyni” - film

Детальніше...

„Nowe skarby ze starej skrzyni” - EtnoPolska 2020

Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach zakończył realizację projektu „Nowe skarby ze starej skrzyni”, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2020”.

Детальніше...

Gminny konkurs "Rodzinna szopka krakowska"

Детальніше...

Projekcja filmu „Niezłomni. Pod drutami Auschwitz”

W niedzielę 18 października 2020 roku na sali OSP w Mogilanach w ramach projektu „Pierwsi w Auschwitz”, odbyła się projekcja filmu pt. „Niezłomni. Pod drutami Auschwitz”. Niedzielne spotkanie poprowadził reżyser filmu Bogdan Wasztyl, dziennikarz i znawca historii. Po krótkim wprowadzeniu, odbyła się projekcja wyprodukowanego przez Stowarzyszenie Auschwitz Memento pełnometrażowego fabularyzowanego filmu w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego i Bogdana Wasztyla, ukazującego historię zapomnianego oddziału AK „Sosienki”, operującego w najbliższym otoczeniu obozu Auschwitz pod dowództwem porucznika Jana Wawrzyczka ps. „Danuta”, „Marusza”.

Детальніше...

Pierwsi w Auschwitz

Wyprodukowany przez Stowarzyszenie Auschwitz Memento film „Niezłomni. Pod drutami Auschwitz” w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego i Bogdana Wasztyla to pełnometrażowy fabularyzowany dokument ukazujący historię zapomnianego oddziału AK „Sosienki” operującego w najbliższym otoczeniu obozu KL Auschwitz pod dowództwem porucznika Jana Wawrzyczka ps. „Danuta”, „Marusza”.

Детальніше...

„Mała książka - wielki człowiek”

Gminna Biblioteka Publiczna w Mogilanach i Filia Biblioteczna w Konarach biora udział w projekcie dla dzieci w wieku przedszkolnym ( rok ur. 2014-2017 ) realizowanym w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie „Mała książka - wielki człowiek”. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

Детальніше...

Nabór na warsztaty teatralne

Z przyjemnością informujemy, że nasz instruktor warsztatów teatralnych, Pan Michał Orzyłowski – aktor, decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymał stypendium twórcze, w ramach którego wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Mogilanach będzie realizował warsztaty teatralne. Celem warsztatów jest przygotowanie i wystawienie spektaklu teatralnego na bazie legend z małopolski.

Детальніше...

Oferta zajęć 2020/2021 - zajęcia indywidualne

Детальніше...

Oferta zajęć 2020/2021 - zajęcia grupowe

Детальніше...

Kapela Ludowa Mogilanie w Warszawie

W piątek 18 września 2020 roku o godz. 14:00 w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Odbyła się uroczysta gala 45. edycji Nagrody im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej”. Wyróżnienia te są przyznawane raz w roku przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wybitnym przedstawicielom środowiska kultury tradycyjnej.

Детальніше...

Protokół

Детальніше...

Plenerowe warsztaty malarskie

Plenerowe warsztaty malarskie dobiegły końca. Przez pięć dni z zachowaniem rygorów sanitarnych ( ze względu na obecnie panującą sytuację w Polsce COVID-19) uczestnicy odkrywali urokliwe miejsca na terenie Gminy Mogilany.

Детальніше...

Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty!

Детальніше...

Kreatywny recykling - konkurs

Детальніше...

Komunikat o wznowieniu działalności bibliotecznej

Детальніше...

Nagroda im. Oskara Kolberga dla Kapeli Ludowej „Mogilanie”

Właśnie dotarła do nas miła wiadomość: Kapela Ludowa „Mogilanie” została laureatem 45. edycji Nagrody im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej” http://www.nagrodakolberg.pl/191

Nagroda została ustanowiona w 1974 r. W dorocznych edycjach honoruje artystów tworzących w dziedzinach ludowej sztuki plastycznej i rękodzieła, literatury ludowej, śpiewu, muzyki instrumentalnej i tańca. Wyróżnia twórców kultywujących tradycje i autentyczne wartości kultury swoich regionów, organizatorów przedsięwzięć artystycznych popularyzujących folklor i sztukę. Konkurs ogłaszany jest i nadzorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Детальніше...

Nagroda okolicznościowa dla ZR "Mogilanie"

Z przyjemnością informujemy, że Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński na wniosek Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach, uhonorował Zespół Regionalny „Mogilanie” nagrodą okolicznościową z funduszu promocji kultury w wysokości 15.000 zł.

Детальніше...

KRÓLOWA KRAKOWIAKÓW

Dzisiaj nad ranem odeszła Janina Kalicińska - KRÓLOWA KRAKOWIAKÓW, etnochoreograf, folklorysta, pedagog, tancerz i reżyser. Wybitna specjalistka z zakresu folkloru krakowskiego i prezentacji folkloru na scenie, ekspert Polskiej Sekcji CIOFF, juror, konsultant, członek komisji artystycznych przeglądów i festiwali. Laureatka wielu nagród i wyróżnień – Złoty Krzyż Zasługi, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”, Nagroda im. Oskara Kolberga za zasługi dla kultury ludowej. Wykształciła całe pokolenia instruktorów i choreografów, dzieląc się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniem. Od 1986 roku przez 22 lata była kierownikiem artystycznym Zespołu Regionalnego „Mogilanie”, a przez kolejne lata konsultantem. Często powtarzała, że dobry instruktor – choreograf powinien mieć zacięcie teatralne i pewną wrażliwość plastyczną. Praca instruktora nie polega tylko na wymyślaniu sekwencji kroków, które potem zespół sprawnie zrealizuje na scenie. Z jednej strony trzeba stworzyć scenariusz, który da pretekst do pokazania dawnej rzeczywistości, zwyczajów, obrzędów, które są bazą do tworzenia programów, a z drugiej osadzić w nim taniec, który zawsze tworzył się przy okazji jakiegoś działania. Trzeba stworzyć choreografię, która będzie ruchową ilustracją i interpretacją muzyki. „Tworzenie widowisk i taniec – jak mawiała Pani Janka – to nic innego jak ruchome malarstwo”.

Детальніше...

.

Детальніше...

Nabór do programu EtnoPolska 2020 został rozstrzygnięty

Z przyjemnością informujemy, że Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach otrzymał z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2020 dofinansowanie na zakup strojów ludowych w wysokości
35 000 złotych.

Детальніше...

Eliminacje do etapu powiatowego 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego 2020 - protokół

Детальніше...

Polsko – niemieckie stypendium artystyczne i kulturalne

Детальніше...

Eliminacje do etapu powiatowego 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego 2020

Детальніше...

Warsztaty DANCEHALL - fotorelacja

Детальніше...

Konkurs plastyczny „Portret Rodzinny- Portret Bliskiej mi Osoby”

W lutym 2020 r. Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” - Klub Kultury „Chełm”, zorganizował konkurs plastyczny pn. „Portret Rodzinny- Portret Bliskiej mi Osoby”. Celem konkursu było: wychowanie dzieci i młodzieży w duchu szacunku wartości rodzinnych, kształtowanie silnych więzi międzypokoleniowych, zwrócenie uwagi na ogromną rolę bliskich osób w wychowaniu dzieci, kształtowanie poczucia estetyki, pobudzenie twórczej wyobraźni dziecka.

Детальніше...

Ferie zimowe w GOK

Ferie: czas odpoczynku, relaksu i zabawy. Dlatego przygotowaliśmy ofertę, aby przez dwa tygodnie spotykać się z dziećmi, które nie wyjechały poza gminę i zechciały do nas przyjść, jak również dla tych, którzy przyjechali odwiedzić swoje rodziny.

Детальніше...

Bajkowy Bal Karnawałowy

W sali budynku OSP- Mogilany, Gminny Ośrodek Kultury z myślą o najmłodszych zorganizował karnawałowy Bajkowy Bal. Mogliśmy spotkać się z wróżkami, księżniczkami, aniołkami, czarownicami, batmanami, hulkami, policjantami i trudno wszystkich wymienić, gdyż pomysłowość dzieci i rodziców nie zna granic.

Детальніше...

Koncert Noworoczny

Jak co rok na zakończenie okresu Bożego Narodzenia ,Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach zaprosił wszystkich mieszkańców gminy na Koncert Noworoczny. Patronat honorowy przyjął Wójt Gminy Mogilany Pan Piotr Piotrowski. Wykonawcami byli: Wokaliści sekcji wokalnych naszego Ośrodka, Zespół Regionalny „Mogilanie”, Kapela ZR „Mogilanie”, DZR „Mali Mogilanie”, Młodzieżowa Kapela ZR „Mogilanie”, oraz niezawodnie od szeregu lat „Zielona Kapela”- Podopieczni Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej z Konar.

Детальніше...

Matecznik Tradycji - 23 stycznia 2020 r.

Oficjalne zakończenie projektu edukacyjnego – Małopolska Szkoła Tradycji „Matecznik Tradycji” realizowany w latach 2017 – 2020 przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu w Gminnym Ośrodku Kultury w Mogilanach. Warsztaty dotyczyły różnych aspektów niematerialnego dziedzictwa kulturowego: muzyki, tańca, tradycyjnego rzemiosła i rękodzieła artystycznego. Skierowane były do dzieci, młodzieży i dorosłych – zarówno tych, którzy już wcześniej interesowali się i angażowali w ochronę niematerialnego dziedzictwa kulturowego, jak i do tych którzy nigdy nie mieli takich możliwości.

Детальніше...

Wokaliści w Kalwarii Zebrzydowskiej

Konkurs Kolęd i Pastorałek w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej rozstrzygnięty.
Spośród czterystu wykonawców w różnych kategoriach nasi wokaliści wypadli bardzo dobrze. I tak:
w kategorii klasy I – III - grupowo: II miejsce duet „MAJATI” (Maja Klaś, Antek Sroka),
w kategorii klasy IV-VI - indywidualnie: wyróżnienie – Aleksandra Hachlica,
w kategorii klasy VII-VIII- indywidualnie : I miejsce – Magdalena Kumala.
Wykonawców przygotowała Pani Małgorzata Strzebońska-Sroka.

Детальніше...

OSIĄGNIĘCIA WOKALISTÓW - styczeń 2020 r.

Osiągnięcia wokalistów z Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach biorących udział w przeglądach i konkursach: XII Przegląd Kolęd i Pastorałek w Zatorze, Zwierzyniecki Konkurs Piosenki Zimowej w Chełmie

Детальніше...

ZUMBOWICZE NA WOŚP W SKAWINIE

To już 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundacja którą kieruje Jurek Owsiak, kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny, sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieciom.

Детальніше...

Koncert kolęd i pastorałek - film

Niedziela, dzień świąteczny, czas odpoczynku i okazja do wysłuchania koncertu kolęd i pastorałek, a nawet do wspólnego kolędowania. Zorganizowaliśmy taki koncert, aby za przykładem Aniołów, Trzech Króli i pasterzy ogłosić że „ Chrystus się nam narodził”. Kolędowanie to piękna tradycja i ściśle łączy się z okresem Świąt Bożego Narodzenia – z czasem wyjątkowym, pełnym miłości, serdeczności, radości i ciepła.

Детальніше...

Nagroda im. Władysława Orkana

Детальніше...

Mikołaj na Grodzkiej w Mogilanach

W piątek 6 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury pojawił się zacny gość – Święty Mikołaj. Miał sporo pracy, aby rozdać prezenty zgromadzonym dzieciom. Przed tym jednak, dzieci uroczyście musiały złożyć obietnicę, że przez cały rok będą grzeczne albo, że swoje zachowanie poprawią, będą używać trzech magicznych słów - proszę, dziękuję, przepraszam oraz, że raz w tygodniu posprzątają swój pokój, Z tej obietnicy najbardziej cieszyli się rodzice. Gdy już formalnościom stało się zadość nastąpiła ta chwila, na którą dzieci czekały z utęsknieniem – PREZENTY ! ! !

Детальніше...

„Przedsmak Świąt” - V Mogilański Kiermasz Bożonarodzeniowy

Święta Bożego Narodzenie tuż - tuż, więc 8 grudnia br. zorganizowaliśmy w Ośrodku Kultury w Mogilanach po raz piąty Kiermasz Bożonarodzeniowy, aby pokazać prace – dzieła twórców regionalnych, artystów i handlowców, uczniów szkół z terenu gminy Mogilany i podopiecznych Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej z Konar. To naprawdę istne arcydzieła wykonane ręcznie. Jest to dobra okazja, aby zakupić niepowtarzalne prezenty nie tylko dla siebie, ale także dla innych, dla bliskich, znajomych, przyjaciół. Wystawcy bardzo się starają, aby pokazać swój kunszt i z roku na rok ilość przybywających zwiększa się.

Детальніше...

Sukcesy wokalistek – grudzień 2019 r.

2 grudnia w Centrum Kultury w Gdowie odbył się VIII Festiwal Piosenek Andrzeja Zielińskiego. W koncercie finałowym tego Festiwalu zaprezentowało się 13 wokalistów, 1 duet i 3 chóry. Wokalistów oceniało jury w składzie: Andrzej Zieliński- wokalista, kompozytor, pianista, założyciel zespołu „Skaldowie”, Jacek Zieliński- muzyk, wokalista, Janusz Gajec- muzyk, instrumentalista.

Детальніше...

Sukcesy instrumentalistów- grudzień 2019 r.

7 grudnia w Mordarce koło Limanowej odbył się 2 Konkurs Heligonistów Województwa Małopolskiego, organizowany przez Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu, Stowarzyszenie Heligonki pod Kickami oraz Zespół Regionalny Spod Kicek. W konkursie wzięli udział przedstawiciele powiatów: nowosądeckiego, limanowskiego, suskiego, brzeskiego, tarnowskiego, bocheńskiego, chrzanowskiego, wielickiego, oraz krakowskiego.

Детальніше...

Andrzejki dla dzieci

W sobotę 30 listopada br. w sali widowiskowej GOK-u odbyła się impreza Andrzejkowa dla dzieci. Zgodnie z tradycją było popularne „lanie wosku”, „wyścig butów”, „numerologia”, „kim będę jak dorosnę?”, „kolorowo – andrzejkowo” i „andrzejkowe kubeczki” oraz zabawy takie jak „krasnoludek”, „gorące krzesła” i inne konkurencje. Dziękujemy dzieciom za udział, a przede wszystkim za świetną zabawę.

Детальніше...

Zespół Regionalny „Mogilanie” w Telewizji Polskiej

W niedzielę 1 grudnia Zespół Regionalny „Mogilanie” miał okazję dwukrotnie zaprezentować się w Telewizji Polskiej: o godz. 12.05 w programie Głos Regionów i o godz. 18.30 w Kronice Krakowskiej.
Zachęcamy do obejrzenia.

Детальніше...

.

Детальніше...

Koncerty jubileuszowe

Kilku miesięczne przygotowania do koncertów jubileuszowych Zespołu Regionalnego „Mogilanie” z okazji 35-lecia działalności artystycznej, dobiegły końca. Odbyły się dwa koncerty. Galowy w dniu 16 listopada, na który zaproszeni zostali: władze samorządowe wojewódzkie, powiatowe i gminne, byli członkowie zespołu, delegacje z zagranicy i zaprzyjaźnionych zespołów ludowych.

Детальніше...

Podziękowanie

Детальніше...

Gratulacje dla ZR Mogilanie

Детальніше...

Odznaczenia

W dniu 16 listopada 2019 r. podczas koncertu galowego z okazji jubileuszu 35 lecia działalności artystycznej Zespołu Regionalnego „Mogilanie” zostały wręczone zasłużonym jego członkom odznaczenia państwowe i resortowe.

Детальніше...

Narodowe Święto Niepodległości

Spotkaliśmy się 11 listopada br. (poniedziałek), aby uroczyście obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. Święto, które upamiętnia odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów. O godz. 17- tej rozpoczęła się Msza św. w której uczestniczyły władze samorządowe, poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych, poczty sztandarowe szkół z terenu Gminy Mogilany i wierni, którzy dziękowali za odzyskanie niepodległości i za możliwość życia w wolnej ojczyźnie.

Детальніше...

2019 Rok Jubileuszowy. 35 lat Zespołu Regionalnego „Mogilanie”

Rok 2019 jest datą szczególną dla Zespołu Regionalnego „Mogilanie”, bowiem zbliża się 35. rocznica jego powstania. „Mogilanie” są wizytówką gminy, przypominają o tradycji i jej roli w budowaniu oraz podtrzymywaniu lokalnej tożsamości. Programy i widowiska zespołu prezentują folklor ziemi krakowskiej, ukazując jej piękno poprzez tradycyjne stroje, tańce, muzykę i śpiew. Zespół „Mogilanie” to wielopokoleniowa grupa osób, których łączy ze sobą wspólna pasja – zamiłowanie do folkloru. Nie wiele jest zespołów regionalnych, które w tak autentyczny, niestylizowany sposób ożywiają serca i dusze polskiego folkloru. Wśród etnografów i specjalistów oceniających dokonania zespołów folklorystycznych, „Mogilanie” uchodzą za grupę wyjątkowo skrupulatnie dbającą o prawdę etnograficzną przekazu scenicznego.

Детальніше...

Dodatkowe zapisy na zajęcia

Детальніше...

WYKOPKI 2019 – Głogów Małopolski

W niedzielę 8 września, przedstawiciele Młodzieżowej Kapeli i Kobiecej Grupy Śpiewaczej Zespołu Regionalnego „Mogilanie” wzięli udział w IX Głogowskim Przeglądzie Kapel i Śpiewaków Ludowych „WYKOPKI 2019” w Głogowie Małopolskim.

Детальніше...

31 sierpnia i 1 września 2019r – gorące wieczory w rytmie zumby i nie tylko…

Czas odpoczynku minął! Z nowymi siłami przystępujemy do pracy . Ostatnimi akcentami mijającego lata były dwa duże plenerowe wydarzenia: „Potańcówka- pożegnanie lata” , i „Wakacyjny rodzinny maraton zumby”. Obydwa odbyły się w mogilańskim parku, gdzie znajduje się dwór Konopków. Skoro była dobra muzyka, pogoda dopisała, to sądzimy (a nawet jesteśmy przekonani), że nastroje uczestników tych wydarzeń nie mogły być inne niż wyśmienite.

Детальніше...

Zespół Regionalny „Mogilanie” na Festiwalu w Macedonii.

W dniach od 2 lipca do 10 lipca 2019 r. Zespół Regionalny „Mogilanie” wraz z Młodzieżową Kapelą ZR „Mogilanie” i przedstawicielami władz samorządowych na czele z Panem Wójtem Piotrem Piotrowskim, wyjechali w daleką podróż ( 23 godziny jazdy autokarem) do miasta Ohrid w Macedonii , aby wziąć udział w Międzynarodowym Festiwalu KOSTOSKI.

Детальніше...

Powitanie wakacji - fotorelacja

30 czerwca 2019 r.

Była to cudowna, letnia, upalna niedziela, kiedy to park w Mogilanach przemienił się w park rozrywki. Organizatorem tego wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach. Z pewnością nie wszyscy nasi uczestnicy zajęć przybyli do parku, ale część na pewno, z czego się cieszymy, bo to głównie dla nich zorganizowaliśmy tą plenerową imprezę.

Детальніше...

Goście z Węgier.

W ostatnim tygodniu czerwca 2019 roku w naszej gminie gościliśmy grupę dzieci z Węgier. Grupę podejmowała Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej w Lusinie. Noclegi zapewnione były w dworku w Mogilanach, a do Ośrodka Kultury w dniu 25 czerwca przybyli wszyscy, aby zaznajomić się z tradycją naszych stron – głównie folklorem.

Детальніше...

Wakacje 2019

Zajęcia we wszystkich pracowniach zakończyły się. Po wielu miesiącach pracy przyszedł czas zasłużonego odpoczynku. Aby dobrze go rozpocząć Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach organizuje imprezę „Powitanie wakacji” w dniu 30 czerwca (niedziela) w godz. 14.00 – 18.00 w mogilańskim parku. Na te kilka godzin park zamieni się w „park rozrywki”. Będą: zjeżdżalnie, dmuchańce, euro- bungee, ścianka wspinaczkowa, malowanie buziek, zabawy z animatorami.

Детальніше...

Majówka w Mogilańskim Dworze

Детальніше...

Wystawa prac Uczestników warsztatów rysunku i malarstwa.

W Galerii Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach możemy oglądać kolejną wystawę malarstwa. Tym razem to prace dziesięciu pań, które uczęszczają systematycznie raz w tygodniu na warsztaty rysunku i malarstwa pod czujnym okiem Pani Ewy Gadnickiej- Włodarczyk, artystki plastyk.

Детальніше...

Szczurowa- Krakowski wianek- 24 maja 2019r

Krakowski wianek- 37.Przegląd Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Cierniaka.

Детальніше...

Sukcesy wokalistek.

24 Konkurs Piosenki „Wygraj Sukces”- eliminacje wstępne.

Konkurs odbył się 24 kwietnia br. w Centrum Kultury Św. Jadwigi w Krakowie. Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach reprezentowało 5 wokalistek: Aleksandra Hachlica, Magdalena Kumala, Sylwia Sechman, Urszula Strzebońska i Zuzanna Węglarz.

Детальніше...

Festiwale i konkursy folklorystyczne.XI Międzykulturowy Festiwal Folklorystyczny Zagłębie i Sąsiedzi.

27 kwietnia 2019 r. w Dąbrowie Górniczej rozpoczął się dwudniowy XI Międzykulturowy Festiwal Folklorystyczny Zagłębie i Sąsiedzi. Wzięło w nim udział 14 zespołów tanecznych, 22 zespoły śpiewacze oraz 13 kapel ludowych. Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach reprezentowali członkowie Kapeli Młodzieżowej ZR „Mogilanie” oraz członkinie Zespołu Regionalnego „Mogilanie”, tworzące Kobiecą Grupę Śpiewaczą. Panie zdobyły II miejsce.Детальніше...

Zaproszenie do wsparcia „Majówki w Mogilańskim Dworze”

Детальніше...

„Przed sklepem jubilera” - Spotkanie ze słowem Jana Pawła II

W piętnastą rocznicę śmierci naszego Papieża, św. Jana Pawła II, Ośrodek Kultury w Mogilanach przygotował tradycyjne „ Spotkanie ze słowem Jana Pawła II” i po raz kolejny członkowie Zespołu Regionalnego „Mogilanie” wcielili się w role aktorów, by pokazać widzom niesamowite widowisko na podstawie twórczości Karola Wojtyły.

Детальніше...

Lekcje biblioteczne w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mogilanach

W ostatnich miesiącach w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mogilanach odbyły się lekcje biblioteczne dla uczniów szkół podstawowych. W lutym lekcje dla klas VII-VIII, pn. „Poznajemy bibliotekę publiczną”, w marcu dla klas IV-VI, pt. „Spotkanie z biblioteką i książką”, natomiast w kwietniu dla klas I-III, pn. „Biblioteka publiczna – to lubię”.

Детальніше...

Wizyta Prezydenta Republiki Węgier w Polsce.

W ramach obchodów Dnia Przyjaźni Polsko - Węgierskiej wizytę w Polsce złożył Prezydent Republiki Węgier János Áder z małżonką.

Wraz z Wojewodą Małopolskim Panem Piotrem Ćwikiem dzieci z Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach tradycyjnie już w strojach krakowskich powitały na lotnisku wojskowym gości z Węgier.

Детальніше...

Koncert „Muzyka jest kobietą” i wernisaż wystawy fotografii

W niedzielę 17 marca br. w Ośrodku Kultury w Mogilanach gościliśmy kwartet smyczkowy Con Affetto. Zespół stworzony przez kobiety, które wyrażają siebie muzyką. Nazwa zespołu Con Affetto z włoskiego oznacza „ z uczuciem”. Artystki od dwunastu lat koncertują i tworzą muzykę najpiękniej jak tylko można, bo jest ona… wspólną pasją i właśnie emocje są główną siłą napędową każdej zagranej wspólnie nuty.

Детальніше...

Fotorelacja - 64. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski -eliminacje gminne

Детальніше...

Wernisaż wystawy Witolda Kubichy

Kolejna wystawa malarstwa w Galerii Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach. Wystawa nosi tytuł „Zachwyt i zaduma” autorstwa Pana Witolda Kubichy. Autor prac jest absolwentem Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się projektowaniem graficznym, malarstwem, rysunkiem, grafiką komputerową i fotografiką.

Детальніше...

Natalia w The Voice Kids 2

Nasza Natalia Tylek "daje czadu" w programie The Voice Kids 2
"Przesłuchania w ciemno", a teraz "Bitwy" - sobota - 9 lutego 2019 r. - godz. 20:05 TVP2. Zapraszamy!

Детальніше...

Bajkowy Bal dla Dzieci

Bajkowa scenografia, mnóstwo bajkowych postaci - po prostu Bajkowy Bal Karnawałowy dla dzieci. Niedziela 27 stycznia, sala OSP w Mogilanach, to kolejna cykliczna impreza organizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach. Nie wyobrażamy sobie, aby w czasie karnawału nie było zabawy.

Детальніше...

Ferie Zimowe z Kulturą

Choć w tym roku zima jest śnieżna i mroźna i sprzyja wyjazdom na narty, łyżwy, sanki itp., to feryjna oferta zajęć Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej w Mogilanach przyciągnęła sporą ilość dzieci.

Детальніше...

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - Skawina 2019 r.

Okazuje się, że dzieci (młodzież) lubią pomagać. Wraz z Panią Alicją Ożóg (na co dzień instruktor prowadzącą zajęcia z zumby w Ośrodku Kultury w Mogilanach) brały udział w dwóch wydarzeniach. Pierwsze z nich to maraton zumby zorganizowany na rzecz 5-letniej Marysi Depa chorej na raka (agresywny nowotwór złośliwy).

Детальніше...

KONCERT NOWOROCZNY- styczeń 2019 r.

Koncert Noworoczny- jedna z największych corocznych imprez organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach, skierowana do wszystkich mieszkańców. Spotkaliśmy się w Sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Mogilanach, aby obejrzeć piękne widowisko bożonarodzeniowe w reżyserii Pana Marka Harbaczewskiego- choreografa Zespołu Regionalnego „Mogilanie”.

Детальніше...

„ ZŁOTY RÓG TURONIA” - FOTORELACJA

Детальніше...

Koncert kolęd i pastorałek

Mieliśmy kilka okazji, aby 6 stycznia 2019 r. o godz.18-tej spotkać się w Gminnym Ośrodku Kultury w Mogilanach. To nic, że wieczór był wietrzny, mroźny i śnieżny bo atmosfera była gorąca. Spotkaliśmy się, aby wysłuchać koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu uczestników zajęć wokalnych i muzycznych.

Детальніше...

Kolejne sukcesy wokalistek

Wokalistki w dn. 17 grudnia reprezentowały nasz Ośrodek na Targach Bożonarodzeniowych w Krakowie. Na Rynku Głównym, na scenie zaśpiewały swoje ulubione kolędy i pastorałki. Targi to ponad stuletnia tradycja, która gromadzi wystawców z Polski i zagranicy.

Детальніше...

Wystawa malarstwa – Zofia Kamińska

Kolejna wystawa malarstwa i kolejna okazja, aby wstąpić do Galerii Gminnego Ośrodka Kultury i zobaczyć jak pięknie można realizować swoją pasję i marzenia.

Pani Zofia Kamińska o swoim malarstwie mówi, że jest ze sztuką związana w sposób praktyczny, a to za sprawą swojego doświadczenia zawodowego jako makijażystki.

Детальніше...

IV Mogilański Kiermasz Bożonarodzeniowy - Przedsmak Świąt.

Żeby poczuć przedsmak Świąt, Gminny Ośrodek Kultury w dniu 8 grudnia 2018 r. zorganizował Kiermasz Bożonarodzeniowy. To już czwarte spotkanie skierowane do twórców regionalnych, artystów i handlowców. Aby zaprezentować swoje wyroby, przedmioty i dzieła, odwiedzają nas również szkoły i Bonifraterska Fundacja Dobroczynna z Konar.

Детальніше...

Festiwal „O Złoty Klucz Powiatu Krakowskiego”

Dzień 1 grudnia 2018 roku był bardzo szczęśliwym i miłym dniem dla naszych wokalistek, które wzięły udział w Powiatowym Festiwalu Piosenki „ O Złoty Klucz Powiatu Krakowskiego” zorganizowanym przez Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie Luborzycy. Spośród 5 wokalistek, 4 zostały docenione przez jurorów.

Детальніше...

Mikołaj na Grodzkiej w Mogilanach.

Rok temu Mikołaj obiecał, że pojawi się w Gminnym Ośrodku Kultury przy Grodzkiej 1. Jak obiecał tak zrobił. Przybył z mnóstwem przeróżnych prezentów, aby rozdać dzieciom, które bardzo licznie zgromadziły się w Ośrodku na interaktywnym spektaklu „ Mikołajkowy zawrót głowy” w wykonaniu aktorów Teatru Kameleon.

Детальніше...

Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

W dniu 26 listopada br. w sali widowiskowej GOK-u odbyło się spotkanie z jednym najpopularniejszych pisarzy dla najmłodszych czytelników, autorem ponad dwustu bajek dla dzieci Wiesławem Drabikiem. W spotkaniu wzięły udział trzy starsze grupy przedszkolne: Sowy, Skrzaty i Wiewiórki z Przedszkola Samorządowego w Mogilanach „Iskierka” z Oddziałem w Libertowie.

Детальніше...

Andrzejki dla dzieci

W sobotę 24 listopada br. w sali widowiskowej GOK-u odbyła się impreza Andrzejkowa dla dzieci. Była kolorowa kula, kolorowe światła i dużo kolorowych balonów.

Детальніше...

Wystawa prac Uczestników warsztatów rysunku i malarstwa.

Aktualnie w Galerii Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach możemy oglądać wystawę prac uczestników zajęć grupy dorosłych w pracowni plastycznej. Autorkami prac są Panie: Anita Augustyn- Kaja, Bogusława Bujas, Ewa Pawlik, Monika Marczyk-Muszyńska, Joanna Stańczyk, Zofia Kamińska. Zachęcamy do oglądania i podziwiania prac które są zróżnicowane tematycznie i wykonane różnymi technikami. Wierzyć się nie chce, że są to prace amatorów, ale… Amatorów przez duże A.

Детальніше...

100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

Obchody 100-lecia odzyskania przez nasz kraj Niepodległości rozpoczęły się uroczystą Mszą św. w kościele parafialnym pw. św. Bartłomieja Apostoła w Mogilanach. Po odsłonięciu pamiątkowej tablicy i złożeniu przez władze samorządowe kwiatów i zniczy przy tablicy Józefa Piłsudskiego, przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z Włosani, poczty sztandarowe i mieszkańcy przemaszerowali do sali narad Urzędu Gminy na część artystyczną wieczoru.

Детальніше...

Teatr „Moralitet” z Krakowa w Mogilanach i okolicy.

„O krzykliwym Skrzaciku i Magicznej Księdze”- spektakl edukacyjny dla przedszkolaków i dzieci klas I- III SP. Dwa dni potrzebne były , aby aktorzy Teatru „Moralitet” objechali placówki oświatowe działające na terenie gminy.

Детальніше...

VIII Festiwal Piosenki Katarzyny Sobczyk.

Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Tyczynie w dn. 28 października 2018r. zaprosił wokalistów, zespoły wokalne, zespoły instrumentalno- wokalne do udziału w VIII Festiwalu Piosenek Katarzyny Sobczyk „O Złotą Różę Małego Księcia”.

Детальніше...

Taneczne warsztaty mistrzowskie

W ramach projektu pn. Małopolska Szkoła Tradycji odbędą się taneczne warsztaty mistrzowskie, których Gospodarzem dla Regionu Krakowiaków Zachodnich będzie Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach. Warsztaty skierowane są do instruktorów tańca, choreografów, tancerzy, kierowników zespołów regionalnych, animatorów kultury oraz osób zajmujących się edukacją regionalną na Ziemi Krakowskiej.

Детальніше...

IV Kongres Kultury Regionów

Na zaproszenie Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu członkowie Zespołu Regionalnego „Mogilanie” i Młodzieżowa Kapela ZR „Mogilanie” w dniu 17 października br. wzięli udział w IV Kongresie Kultury Regionów. Finałem drugiego dnia kongresu było widowisko przygotowane przez Pana Marka Harbaczewskiego z udziałem zespołów folklorystycznych z Małopolski, z wykorzystaniem ich muzyki, pieśni, tańców i zwyczajów nawiązujących do tematu kongresu.

Детальніше...

Wystawa malarstwa Stanisława Śliwy

„Podróże z pędzlem” to tytuł aktualnej wystawy malarstwa Pana Stanisława Śliwy. Skąd taki tytuł? A no stąd, że w podróżach artyście towarzyszy zawsze szkicownik, gdzie na gorąco rysuje i maluje akwarelami interesujące go tematy, które potem przetwarza na obrazy malowane olejnie lub akrylami. Są to obrazy z podróży po Polsce i świecie, w szczególności krajobrazy i architektura.

Детальніше...

Koncert muzyki francuskiej, włoskiej i hiszpańskiej

(PIERWSZY KONCERT MUZYCZNY W SEZONIE 2018/2019)

W niedzielę 14 października br. mieliśmy okazję posłuchać koncertu Izabeli Staruch. Artystka śpiewa w języku francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim i polskim.

Детальніше...

Perły Powiatu 2018 - Magia Musicalu.

Siódmy koncert z cyklu „Perły Powiatu” zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Krakowie odbył się 23 września 2018 r. To ambitna forma prezentacji i promocji licznych talentów wokalnych, które pojawiają się w szkołach, sekcjach wokalnych czy domach kultury działających na terenie powiatu. Tematem koncertu były musicale.

Детальніше...

Węgry - wrzesień 2018

W ramach współpracy zagranicznej pomiędzy Gminą Mogilany a miastem partnerskim Sasd - Węgry, Młodzieżowa Kapela Zespołu Regionalnego „Mogilanie” na zaproszenie burmistrz Sasd Pani Ilony Rabb Gyozone koncertowała 28 i 29 września w Sasd podczas VI Spotkania Wesołych Chórów. Kapelą opiekował się i kierował Pan Daniel Kübler.

Детальніше...

Oferta zajęć na rok kulturalno-oświatowy 2018/2019

Детальніше...

Dożynki Wojewódzkie w Radziszowie.

26 sierpnia 2018 roku w ogrodach parafialnych w Radziszowie odbyły się XX Dożynki Województwa Małopolskiego pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Pana Jacka Krupy i Burmistrza Miasta i Gminy Skawina Pana Pawła Kolasy.

Детальніше...

Potańcówka – pożegnanie lata

Sobota 25 sierpnia br. była dobrym dniem, aby pożegnać lato. Nie było żal, że nie świeciło wielkie słońce i, że pot nie lał się po plecach. Pogoda sprzyjała na tyle, że mogliśmy w miłej atmosferze spędzić czas.

Детальніше...

Wakacje z kulturą

Okres wakacji to czas odpoczynku, relaksu, ale zachęcaliśmy wszystkie dzieci żeby był to również czas spędzony aktywnie. Nasza oferta skierowana była do grup wiekowych 6 - 9 lat i 9 - 12 lat i tak skonstruowana, aby można było skorzystać ze wszystkich zajęć. Było w czym wybierać. Proponowaliśmy zajęcia i warsztaty manualne, plastyczne, taneczno- ruchowe, teatralne, zręcznościowo-wytrzymałościowe gry i zabawy. Wykorzystaliśmy teren i piękne otoczenie parku, aby jak najdłużej przebywać na świeżym powietrzu. Wszystkie zajęcia były bezpłatne.

Детальніше...

Matecznik Tradycji

W dniu 28 czerwca 2018 r. odbyło się podsumowanie pierwszego etapu projektu pn. Małopolska Szkoła Tradycji realizowanego na mocy zawartego porozumienia o współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach z Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Детальніше...

Zakończenie roku kulturalno- oświatowego 2017/2018

Praca, nauka, praca, nauka… i tak od października 2017 do czerwca 2018 roku. Wszystkie pracownie w Gminnym Ośrodku Kultury w Mogilanach zakończyły zajęcia. Dziękujemy wszystkim uczestnikom zajęć, rodzicom i opiekunom za trud włożony w całoroczna pracę, instruktorom za przekazywanie wiedzy i kształcenie młodego pokolenia. CZAS NA WAKACJE!!!

Детальніше...

DZR Mali Mogilanie w Starym Sączu

Mimo wczesnej pory - w piątek 15 czerwca br. - dzieci z Dziecięcego Zespołu Regionalnego „Mogilanie” wraz z Kapelą spotkały się w mogilańskim GOK-u i wyruszyły na wycieczkę. Co to była za podróż! Zespół wraz z Kapelą miał okazję zaprezentować się na koncercie pn. „Ale to już było…” z okazji Jubileuszu 5 – lecia Niepublicznego Przedszkola Muzycznego „Bajkowy Dom” w Starym Sączu.

Детальніше...

Majówka w Mogilańskim Dworze, 26 maja 2018 r.

Od wielu lat, co roku Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach we współpracy z Wójtem Gminy Mogilany organizuje wielkie wydarzenie rozrywkowo – kulturalne pn. „Majówka w Mogilańskim Dworze”.

Детальніше...

Wystawa prac Uczestników zajęć Pracowni Plastycznej

Od 01.06.2018- 30.09.2018r. zachęcamy do obejrzenia wystawy prac Uczestników zajęć Pracowni Plastycznej naszego ośrodka. To dobra okazja aby rodzice zobaczyli nad czym(między innymi) pracowały pociechy. Wernisażem w dn. 15 czerwca o godz. 16.30 zakończymy rok kulturalno- oświatowy 2017/2018.

Детальніше...

III Dziecięcy Festiwal Polskiej Piosenki „Koral Song”- Lipnica Murowana

W niedzielę 3 czerwca 2018 roku w sali widowiskowej Gminnego Domu Kultury w Lipnicy Murowanej odbył się III Dziecięcy Festiwal Polskiej Piosenki „Koral Song”. Festiwal ma na celu promowanie polskiej piosenki i młodych talentów.

Детальніше...

Wystawa malarstwa Zofii Dubiel.

Z wykształcenia biolog z urodzenia malarka- Zofia Dubiel jest członkiem Bronowickiego Koła Przyjaciół Sztuk Wszelakich w Krakowie. Należy do grupy twórczej ”Amarant”, nad którą opiekę artystyczną sprawował znany krakowski malarz Kazimierz Machowina.

Детальніше...

Krakowski Wianek – Szczurowa, 25-27 maja 2018 r.

W drugim dniu zmagań w 36. Przeglądzie Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Cierniaka Krakowski Wianek, wzięły udział nasze dwie instrumentalistki- skrzypaczki: Joanna Hełdak i Faustyna Nowak.

Детальніше...

Wystawa malarstwa akwarelowego.

W Galerii Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach mogliśmy w terminie od 9 maja do 30 maja 2018 roku oglądać wystawę malarstwa akwarelowego Pani Barbary Kańskiej. Autorka swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła w 2012 roku od kontaktu z Galerią „Stańczyk” w Krakowie.

Детальніше...

Wokaliści GOK- u na prestiżowych festiwalach

W dniach 6-7 kwietnia 2018r. odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki „Dolnośląska Nutka” Bielawa 2018. Kwalifikacje do festiwalu odbyły się na podstawie wcześniej przesłanych nagrań. Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach reprezentowały: Ewa Czop i Wiktoria Gnot.

Детальніше...

Poloneza czas zacząć! Święto Konstytucji 3 Maja

Z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Zespół Regionalny „Mogilanie” został zaproszony na organizowane przez Centrum Kultury i Sportu w Skawinie uroczystości, które odbyły się na Rynku w Skawinie. Ze swojego repertuaru Zespół zaprezentował tańce i przyśpiewki z naszego regionu. Na zakończenie członkowie zespołu wspólnie z publicznością zatańczyli poloneza.

Детальніше...

Spotkanie ze Słowem Jana Pawła II

Po raz już trzynasty spotkaliśmy się, by wspominać twórczość naszego Papieża- Świętego Jana Pawła II. To w czym braliśmy udział można by określić mianem misterium. Twórczość Karola Wojtyły już od najwcześniejszych lat Jego życia była trudna i nie ośmielę się na jej komentowanie czy chociażby na próbę analizowania, ale trzeba przyznać, że to czego podjęli się aktorzy- amatorzy- członkowie Zespołu Regionalnego „Mogilanie” zasługuje na podziw i szacunek. Przedstawienie zatytułowane było „Muzeum poezji Karola Wojtyły” i tak właśnie wyglądało.

Детальніше...

X Międzykulturowy Festiwal Folklorystyczny Zagłębie i Sąsiedzi

Zespół Regionalny „Mogilanie”, Kapela ZR „Mogilanie” i Kapela Zespołu Regionalnego „Mali Mogilanie” wzięli udział w jubileuszowym X Międzykulturowym Festiwalu Folklorystycznym - Zagłębie i Sąsiedzi w Dąbrowie Górniczej.

Детальніше...

„Inejnem”. Koncert muzyki żydowskiej.

W niedzielę 15 kwietnia 2018 roku w Ośrodku Kultury w Mogilanach, mogliśmy wysłuchać koncertu zespołu „Inejnem”(znaczy „Jedność”). Skład zespołu jest międzynarodowy gdyż: Myrosław Bandriwski (klarnet) i Iryna Stefaniuk (śpiew) pochodzą z Ukrainy, Jurij Bejczuk (gitara klasyczna) z Białorusi, a Jarosław Filipiak (kontrabas) z Polski.

Детальніше...

Powitanie Prezydenta Izraela przez DZR „Mali Mogilanie”

W dniu 12 kwietnia 2018 roku na lotnisku wojskowym Kraków – Balice dwójka naszych krakowiaków – Marysia i Hubert – powitała wraz z władzami województwa małopolskiego na czele z Wojewodą Piotrem Ćwikiem Prezydenta Państwa Izrael, Pana Reuvena Rivilina.

Детальніше...

Zespół Pieśni i Tańca z Chorwacji w Mogilanach.

W sobotę 7 kwietnia br. na Sali OSP w Mogilanach gościliśmy zespół folklorystyczny z Chorwacji - Zespół Pieśni i Tańca KUD "MIHOVLJAN". Zespół liczący około 50 członków został założony w 1999 r. pod hasłem „kiedy zaśpiewam od razu zdrowieję”, a jego nazwa pochodzi od nazwy dzielnicy miasta Čakovec.

Детальніше...

PROTOKÓŁ Z GMINNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO 2018

Детальніше...

Koncert Pawła Orkisza.

„Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów”- Pierre de Brantome.

Znakomici muzycy ( Paweł Orkisz- śpiew i gitara, Paweł Piątek- pianino, Piotr Bzowski- gitara), panowie obecni na sali, mnóstwo kwiatów, nastrojowa i romantyczna muzyka, czego chcieć więcej.

Детальніше...

Zimowe ferie z kulturą.

Nie wszyscy wyjeżdżają na ferie. Dlatego w Ośrodku Kultury przygotowaliśmy ofertę bezpłatnych zajęć dla tych, którzy ferie spędzali w domu.

Детальніше...

Wystawa Rękodzieła Artystycznego „Czar nici - Cudeńka z nici”.

W Galerii Gminnego Ośrodka Kultury od 06 lutego do 20 marca 2018r. w godzinach otwarcia ośrodka mamy okazję zobaczyć fantastyczną wystawę kilku autorów zrzeszonych w Centrum Kultury Kraków- Podgórze.

Детальніше...

Bajkowy Bal Karnawałowy dla Dzieci

Dzieci ( i ich rodzice ) najlepiej wiedzą, że karnawał to świetna zabawa w gronie swoich rówieśników, że należy się przebrać w strój ulubionych bohaterów z bajek czy kreskówek.

Детальніше...

Koncert Noworoczny- 21 stycznia 2018 r.- pod patronatem Wójta Gminy Mogilany Pana Piotra Piotrowskiego.

Pięknym polonezem członkowie Zespołu Regionalnego „Mogilanie” rozpoczęli tegoroczny Koncert Noworoczny, a następnie na scenie pojawiły się wokalistki naszego ośrodka.

Детальніше...

Przegląd „O Złoty Róg Turonia”

XIV Gminny Przegląd Grup Kolędniczych i Widowisk Bożonarodzeniowych „ O Złoty Róg Turonia „ rozstrzygnięty. Do przeglądu przystąpiły trzy grupy z terenu gminy Mogilany w trzech kategoriach wiekowych

Детальніше...

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – 14 stycznia 2018r.

Uczestnicy zumby - grupy zaawansowanej z Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach wzięli udział w koncercie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

Детальніше...

Tylko dobre wiadomości.

Kolejny raz musimy pochwalić się naszymi wokalistkami, które zdobywają kolejne nagrody i wyróżnienia. I tak: W Zatorze w Regionalnym Ośrodku Kultury Doliny Karpia im. Jana Matejki zorganizowano X Konkurs Kolęd i Pastorałek 2018.

Детальніше...

Koncert kolęd i pastorałek.

Pierwsza niedziela nowego roku 2018 obfitowała w wydarzenia. Odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu wokalistek, które systematycznie uczestniczą na indywidualne zajęcia wokalne prowadzone w Gminnym Ośrodku Kultury.

Детальніше...

Rekordowa liczba uczestników zająć w GOK-u

Nowa oferta zajęć Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach w roku kulturalno – oświatowym 2017/2018 pojawiła się już na początku września 2017 r. Zainteresowanie było tak duże, że na dzień 30 września odnotowaliśmy aż 486 chętnych uczestników na wszystkie nasze zajęcia.

Детальніше...

Festiwal Piosenki „O Złoty Klucz Powiatu Krakowskiego”

Dnia 9 grudnia 2017 r. w Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie-Luborzycy odbył się Festiwal Piosenki „O Złoty Klucz Powiatu Krakowskiego”. W festiwalu uczestniczyły wokalistki Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach.

Детальніше...

Mogilański Kiermasz Bożonarodzeniowy

Tegoroczny Kiermasz Bożonarodzeniowy w Gminnym Ośrodku Kultury w Mogilanach przyciągnął sporo zainteresowanych twórców i artystów, którzy prezentowali na stoiskach swoje wyroby, ozdoby i wszystko to, co kojarzy się nam ze świętami Bożego Narodzenia.

Детальніше...

Mikołaj na Grodzkiej.

Zgodnie z coroczną tradycją w środę, 6 grudnia 2017 roku, na Grodzkiej w Gminnym Ośrodku Kultury w Mogilanach, pojawił się wyczekiwany przez dzieci niezwykły gość Św. Mikołaj.

Детальніше...

Zespół Regionalny Mogilanie na jarmarku bożonarodzeniowym.

W niedzielę, 3 grudnia br. w scenerii białego puchu padającego śniegu dookoła, Zespół Regionalny „Mogilanie” wraz z Kapelą wystąpił na scenie przy Galerii Krakowskiej

Детальніше...

Wróżby i zabawy andrzejkowe

W Sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach odbyły się zabawy andrzejkowe dla dzieci. To ostatni moment na huczną zabawę przed rozpoczynającym się adwentem.

Детальніше...

Wernisaż wystawy PSPSW

Детальніше...

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada obchodziliśmy najważniejsze polskie święto narodowe Święto Niepodległości. Uroczystości zostały rozpoczęte Mszą Świętą w kościele p.w. Św. Bartłomieja Apostoła w Mogilanach. Po uroczystej mszy Wójt Gminy Mogilany złożył kwiaty pod tablicą pamiątkową Józefa Piłsudskiego, po czym wszyscy uczestnicy przeszli na salę narad Urzędu Gminy Mogilany.

Детальніше...

Sukcesy wokalistek

Wraz z rozpoczęciem nowego roku kulturalno – oświatowego 2017/2018 uczestniczki zajęć wokalnych GOK-u mogą poszczycić się pierwszymi sukcesami.

Детальніше...

Małopolska Szkoła Tradycji

W dniu 29 września br. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach Pani Martyna Strączek podpisała z Dyrektorem Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu Panem Antonim Malczakiem porozumienie w sprawie współpracy w zakresie organizacji i przeprowadzeniu działań projektu pn. „Małopolska Szkoła Tradycji” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 - 2020.

Детальніше...

Koncert ZR „Mogilanie” w Łagiewnikach

W dniu 20 września br. Zespół Regionalny „Mogilanie” wraz z Kapelą koncertował w Auli Jana Pawła II przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach podczas Międzynarodowej Konferencji Koordynatorek Krajowych ruchu "Matki w Modlitwie".

Детальніше...

ZR „Mogilanie” na XXVI Dniach Kultury Polskiej w Wiedniu

Na zaproszenie polonii działającej przy Klubie Kreatywnych Emerytów OSTOJA, Zespół Regionalny „Mogilanie” wraz z Kapelą Dziecięcego Zespołu Regionalnego koncertował w dniu 16 września br. w Wiedniu podczas XXVI Dni Kultury Polskiej, które odbyły się pod hasłem „Wisła rzek królowa”.

Детальніше...

Oferta zajęć 2017/2018

Детальніше...

Wakacyjny Rodzinny Maraton Zumby

W ostatnią niedzielę sierpnia br. na terenie mogilańskiego parku odbył się Wakacyjny Rodzinny Maraton Zumby. Pojawienie się ciemnych chmur na niebie nie przestraszyło uczestników i Maraton został rozpoczęty. Wszyscy tańczyli w strugach deszczu.

Детальніше...

Potańcówka – pożegnanie lata.

W ostatnią sobotę sierpnia br. Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach zorganizował w mogilańskim parku wydarzenie kulturalne pn. „Potańcówka – pożegnanie lata”.

Детальніше...

Zespół Regionalny „Mogilanie” na Międzynarodowych Targach Sztuki Ludowej

Zespół Regionalny „Mogilanie” wraz z Kapelą w dniu 13 sierpnia br. koncertował na Rynku Głównym w Krakowie podczas 41. Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej.

Детальніше...

Wakacje 2017 - fotorelacja

Детальніше...

Wycieczka do Inwałdu - fotorelacja

Детальніше...

Zakończenia roku kulturalno-oświatowego 2016/2017

W miesiącu czerwcu w Gminnym Ośrodku Kultury w Mogilanach odbywały się uroczyste koncerty i spotkania z okazji zakończenia roku kulturalno – oświatowego 2016/2017. Był teatrzyk, tańce, granie i śpiewanie, pokazy i wystawy prac. Na wszystkich uczestników czekał pamiątkowy dyplom oraz słodki poczęstunek.

Детальніше...

Podziękowanie dla sponsorów


Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach serdecznie dziękuje Sponsorom, Patronatom, Policjantom, Strażakom, Pszczelarzom, i pracownikom Bazy Usług Komunalnych w Gaju za wsparcie rzeczowe i finansowe oraz pomoc włożoną w organizację „MAJÓWKI W MOGILAŃSKIM DWORZE”, która odbyła się w dniu 27 maja 2017 r.

Детальніше...

Majówka w Mogilańskim Dworze

Zgodnie z coroczną tradycją Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach zorganizował w sobotę 27 maja 2017 roku na terenie mogilańskiego parku imprezę plenerową pn. „Majówka w Mogilańskim Dworze”, która odbyła się pod patronatem Wójta Gminy Mogilany Pana Piotra Piotrowskiego.

Детальніше...

Sukces Kapeli Dziecięcego Zespołu Regionalnego w Szczurowej

W dniach od 19 do 21 maja 2017 r. w Szczurowej odbyła się 35. jubileuszowa edycja Przeglądu Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Cierniaka KRAKOWSKI WIANEK w którym wzięła udział Kapela Dziecięcego Zespołu Regionalnego „Mali Mogilanie”.

Детальніше...

Sukcesy wokalistek

W ostatnim okresie w Gminnym Ośrodku Kultury w Mogilanach zza drzwi Pracowni Wokalnej słychać było trudy wokalnych ćwiczeń. Pod kierunkiem Pani Małgorzaty Strzebońskiej – Sroki nasze wokalistki przygotowywały się do tegorocznych konkursów i festiwali.

Детальніше...

Wystawy w Galerii Gminnego Ośrodka Kultury

Na przełomie miesiąca kwietnia i maja w galerii gościły piękne i kolorowe obrazy przedstawiające życie Królowej Jadwigi Andegaweńskiej namalowane przez panią Halinę Kaźmierczak. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszych placówek oświatowych.

Детальніше...

Spotkanie ze słowem Jana Pawła II

„Historia mojego powołania kapłańskiego znana jest przede wszystkim Bogu samemu. Każde powołanie kapłańskie jest wielka tajemnicą, jest darem, który nieskończenie przerasta człowieka (...) Wobec wielkości tego daru czujemy, jak bardzo do niego nie dorastamy...”.

Детальніше...

Dziecięcy Zespół Regionalny "Mali Mogilanie" - nabór

Детальніше...

Nagroda w Konkursie na Palmę Wielkanocną

Aby zachować tradycję robienia palm wielkanocnych Pracownia Rękodzieła Artystycznego z Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach przygotowała palmę i wzięła udział w konkursie na najefektowniejszą palmę.

Детальніше...

Dodatkowy nabór do Pracowni Plastycznej

Детальніше...

Gminny Konkurs Recytatorski

We wtorek, 9 marca 2017 roku, w Gminnym Ośrodku Kultury w Mogilanach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski, który był eliminacjami do etapu powiatowego 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Детальніше...

Wystawa fotografii Katarzyny Paciorek

W sobotę 4 marca br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Mogilanach odbył się wernisaż wystawy fotografii Katarzyny Paciorek pt. „NIEPOWTARZALNA – 18 charakterów, 18 historii, 18 kobiet”.

Детальніше...

Wystawa Jerzego Lorenca

W dniach od 24 stycznia do 28 lutego br. w Galerii Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach można było oglądać obrazy malarza i rysownika Jerzego Lorenca.

Детальніше...

Pieśni Leonarda Cohena

W sobotni wieczór 25 lutego br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Mogilanach odbył się kolejny koncert muzyczny. W sali widowiskowej panował wyjątkowy klimat, pieśni Leonarda Cohena w przekładach Macieja Zembatego śpiewał krakowski poeta i bard Paweł Orkisz. Artyście akompaniował Piotr Bzowski.

Детальніше...

Niepowtarzalna - wystawa fotografii

Детальніше...

Nagrody Powiatu Krakowskiego za 2016 rok rozdane

W środę 22 lutego br. w Pałacu Krzysztofory Muzeum Historycznego Miasta Krakowa odbyła się czwarta edycja Gali Wręczenia Nagród Powiatu Krakowskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz za osiągnięte wyniki sportowe i osiągnięcia w działalności sportowej.

Детальніше...

ZR „Mogilanie” w Bukowinie

W dniu 9 lutego 2017 roku Zespół Regionalny „Mogilanie” wraz z Kapelą wystąpił gościnnie na 45. Góralskim Karnawale w Bukowinie Tatrzańskiej, podczas którego zaprezentował program „Comber babski”. W trakcie programu wystąpiła także nowoutworzona Kapela Dziecięcego Zespołu Regionalnego „Mali Mogilanie”.

Детальніше...

Ferie 2017

W dniach od 31 stycznia do 09 lutego 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury oraz Gminnej Bibliotece Publicznej w Mogilanach w ramach „Ferii zimowych z kulturą” odbywały się bezpłatne zajęcia dla dzieci.

Детальніше...

Bajkowy Bal Karnawałowy dla dzieci

W niedzielę 29 stycznia na Sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Mogilanach odbyło się wielkie wydarzenie. Zjechali najmłodsi mieszkańcy naszej gminy na wielki Bajkowy Bal Karnawałowy.

Детальніше...

Koncert Noworoczny.

Zgodnie z coroczną tradycją, w dniu 22 stycznia 2017 roku w Sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Mogilanach odbył się Koncert Noworoczny zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach pod patronatem Wójta Gminy Mogilany.

Детальніше...

Wystawa malarstwa Jerzego Lorenca

Детальніше...

Karnawał z rodziną Straussów

W dniu 17 stycznia 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Mogilanach gościli artyści z Filharmonii Krakowskiej.

Детальніше...

Złoty Róg Turonia - protokół i galeria zdjęć

Детальніше...

ROZDANIE NAGRÓD W KONKURSIE „OZDOBA CHOINKOWA”

W dniu 11 stycznia br. w Galerii Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Konkursu Plastycznego „Ozdoba choinkowa”.

Детальніше...

KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK

W niedzielny wieczór 8 stycznia br. Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach zorganizował koncert kolęd i pastorałek. Podczas koncertu zaprezentowali się uczestnicy Pracowni Wokalnej GOK-u przygotowani przez Panią Małgorzatę Strzebońską – Sroka.

Детальніше...

Adam Pochopień - malarski zapis podróży

Adam Pochopień urodził się w Krakowie. Studiował na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie uzyskując dyplom w 1972 r. Jest autorem projektów wnętrz min: Młodzieżowego Domu Harcerza w Krakowie, sanatorium Sana w Polanicy Zdroju, banku BGŻ w Tarnowie, biurowca Dolpasz we Wrocławiu, Banku Spółdzielczego w Tarnowie, dworca PKP w Przemyślu, projektu plastycznego Osiedla Barbary w Zabrzu, projektu plastycznego Osiedla Prądnik Czerwony, projektu ekspozycji stałej Zakładu Metali Lekkich Kęty, projektu ekspozycji „Polsport” w Brnie.

Детальніше...

Koncert charytatywny - fotorelacja

Детальніше...

II Mogilański Jarmark Bożonarodzeniowy - fotorelacja

Детальніше...

Wystawy w galerii Gminnego Ośrodka Kultury

W październiku wraz z rozpoczęciem zajęć otworzyliśmy wystawę prac uczestników pracowni plastycznej GOK-u. Można było obejrzeć prace dzieci, które uczestniczyły na zajęcia w ubiegłym roku kulturalno – oświatowym. Wystawa prezentowała szeroko i różnorodnie możliwości jakie dają techniki malarskie i rysunkowe, które w swoisty sposób ubogaciła dziecięca wyobraźnia.

Детальніше...

Spotkanie z Mikołajem.

W poniedziałkowe popołudnie, 5 grudnia br. dzieci przybyły do naszego Gminnego Ośrodka Kultury na spotkanie z Mikołajem. Przed spotkaniem, dzieci wraz z rodzicami miały okazję obejrzeć spektakl pn. „Zimowa afera – ktoś porwał renifera” w wykonaniu Teatru Edukacji i Profilaktyki „MASKA” z Krakowa.

Детальніше...

Zespół Regionalny „Mogilanie” w Tyńcu

Zespół Regionalny „Mogilanie” wraz z Kapelą w dniu 26 listopada br. został zaproszony na występ do Tynieckiego Klubu Kultury w ramach „Jesiennego Spotkania z Folklorem”. Zespół zaprezentował program „Comber babski”.

Детальніше...

Andrzejki 2016

W ostatnią sobotę listopada od godziny 11:00 na sali widowiskowej GOK – u odbywały się „Zabawy i wróżby andrzejkowe dla dzieci”, a od godziny 16:00 na sali narad Urzędu Gminy Mogilany „Gminne Andrzejkowe Spotkanie Seniorów”.

Детальніше...

Perły powiatu krakowskiego

W dniu 6 listopada 2016 roku, w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbył się koncert „Perły Powiatu 2016 – filmowe olśnienia”, który został zorganizowany przez Wydział Promocji i Współpracy Starostwa Powiatowego w Krakowie.

Детальніше...

Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości

Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada zostały rozpoczęte Mszą Świętą w kościele p.w. Św. Bartłomieja Apostoła w Mogilanach.

Детальніше...

DODATKOWY NABÓR NA ZAJĘCIA

Детальніше...

A wszystko te czarne oczy

W sobotni wieczór 22 października br. otworzyliśmy nasz cykl koncertów w nowym roku kulturalno – oświatowym 2016/2017 popularnymi romansami rosyjsko – cygańskimi „A wszystko te czarne oczy” w wykonaniu Pawła Orkisza przy akompaniamencie Jarosława Miszczyka.

Детальніше...

Remont i modernizacja Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach

W budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach nastąpiły znaczne zmiany. Wraz z końcem wakacji zostały zakończone prace związane z remontem i modernizacją obiektu. Po wyłonieniu najkorzystniejszej oferty na wykonanie zadań, roboty zostały rozpoczęte w dniu 5 sierpnia br. Budynek ma obecnie wspaniale odnowione dwie sale, w tym widowiskową.

Детальніше...

Zakup nowości do bibliotek publicznych edycja 2020

Gminna Biblioteka Publiczna w Mogilanach kolejny rok uczestniczy w Programie Wieloletnim „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych, realizowanym ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Детальніше...

Kursy języka angielskiego

Детальніше...

Wakacyjny Rodzinny Maraton Zumby

„Wakacyjny Rodzinny Maraton Zumby” odbył się w ostatnią niedzielę sierpnia br. w mogilańskim parku.
Maraton to pozytywna energia dla całych rodzin, miłośników aktywnego wypoczynku i dobrej zabawy. Wakacje zostały zakończone z ogromną dawką pozytywnej energii, a uczestnicy Maratonu już umawiali się na kolejne takie spotkanie.

Детальніше...

Potańcówka – pożegnanie lata

W ostatnią sobotę sierpnia br. Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach zorganizował wydarzenie kulturalne pn. „Potańcówka – pożegnanie lata”. Impreza odbyła się w pięknej scenerii mogilańskiego parku przy słonecznej i ciepłej pogodzie. W tym roku uczestnicy „Potańcówki” bawili się z zespołem „Blue Singer”.

Детальніше...

Mogilańskie Dożynki

Żniwa to od zawsze był czas wytężonej pracy ludzi na wsi. W obecnych czasach, gdy na coraz rzadziej obsiewane pola wyjeżdżają kombajny, trudno nam pojąć, że jeszcze kilka pokoleń wstecz koszenie zboża kosą było świętokradztwem – jedynie sierp był narzędziem, które nie umniejszało sacrum tej czynności.

Детальніше...

ZR „Mogilanie” na ŚDM

W środę 27 lipca br., niezależnie od uroczystości powitania w Krakowie Papieża Franciszka, w wielu okolicznych miejscowościach odbywały się koncerty dla pielgrzymów ŚDM, w których uczestniczył także Zespół Regionalny „Mogilanie”.

Детальніше...

Występy ZR „Mogilanie”

Dla Zespołu Regionalnego „Mogilanie” czerwiec był miesiącem bardzo pracowitym. Grupa często koncertowała, co wiązało się z dość dużym wysiłkiem, ale też z zadowoleniem. Bo cóż może być bardziej motywującego do dalszego doskonalenia, niż gromkie brawa zgromadzonej na występach publiczności?

Детальніше...

„Małopolska Szkoła Tradycji”.

Szanowni Państwo,

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu czyni starania o pozyskanie dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na realizację opracowanego przezeń projektu pod nazwą „Małopolska Szkoła Tradycji”.

Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach zamierza zostać partnerem Centrum Kultury SOKÓŁ i podjąć współpracę w ramach „Małopolskiej Szkoły Tradycji”.

W ramach tego projektu planuje się uruchomienie Warsztatów Muzykowania Ludowego, Warsztatów Tańca Ludowego oraz Warsztatów Tradycyjnych Zawodów, Rzemiosła i Rękodzieła Artystycznego oraz przeprowadzenie warsztatów mistrzowskich z zakresu muzyki i tańca.

Zajęcia na ten moment są zaplanowane od września 2017 r. do czerwca 2020 r. W ramach projektu MCK SOKÓŁ zapewnia instruktorów oraz nadzór merytoryczny natomiast GOK w Mogilanach będzie zobowiązany do zapewnienia sal do przeprowadzenia zajęć oraz pomocy w przeprowadzeniu naborów uczestników.

Zwracamy się z prośbą o wypełnienie ankiety przez potencjalnych uczestników. Ankieta ma pomóc w określeniu zainteresowania projektem (tzw. analiza popytu).

Ankieta jest dostępna on-line pod adresem: KLIKNIJ

Martyna Strączek
Dyrektor

SPEKTAKL „RYCERZ I BESTIA”

W dniu 15 lipca br. już po raz trzeci gościł w Mogilanach Teatr „MASKA” z Krakowa, który zaprezentował dzieciom spektakl pn. „Rycerz i Bestia”. Była to zabawna opowieść o rycerzu Waldusiu, który miał za zadanie pokonać Bestię straszącą królestwo.

Детальніше...

WYCIECZKA DO ZOO

Z okazji zakończenia roku kulturalno – oświatowego 2015/2016 Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach zorganizował dla uczestników zajęć wycieczkę do Krakowskiego ZOO.

Детальніше...

Uroczyste zakończenia roku kulturalno - oświatowego 2015/2016

Miesiąc czerwiec w Gminnym Ośrodku Kultury w Mogilanach upłynął na licznych spotkaniach i koncertach dla zaproszonych gości. Każda pracownia uroczyście zakończyła rok kulturalno - oświatowy. W Pracowni Językowej podsumowano rok ocenami końcowymi.

Детальніше...

NOC CZERWCOWA Z ORKISZEM

W dniu 18 czerwca br. zakończyliśmy rok kulturalno – oświatowy 2015/2016 koncertem piosenek folkowych pn. „Noc czerwcowa” w wykonaniu Pawła Orkisza, przy akompaniamencie Jarosława Miszczyka i Piotra Bzowskiego.

Детальніше...

Podziękowania

Детальніше...

Wystawa

Детальніше...

WOKALNE SUKCESY W MICHAŁOWICACH

Kolejny sukces naszych wokalistek miał miejsce w dniu 18 maja 2016 roku w Michałowicach podczas Powiatowego Konkursu Piosenki „Do-Re-Michałowice”.

Детальніше...

Majówka w Mogilańskim Dworze

Zgodnie z coroczną tradycją Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach w sobotę 28 maja 2016 roku zorganizował na terenie mogilańskiego parku „Majówkę w Mogilańskim Dworze” pod patronatem Wójta Gminy Mogilany. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Dziennik Polski.

Детальніше...

Teatr „MASKA” w GOK - u

W dniu 12 kwietnia do Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach przybyli aktorzy z Teatru Edukacji i Profilaktyki „MASKA” z Krakowa, aby zaprezentować przedszkolakom i uczniom z klas 0 – III szkoły podstawowej bajkę o zasadach dobrego wychowania.

Детальніше...

Otwarcie wystawy Pani Anity Augustyn Kaja

W piątkowy wieczór 29 kwietnia br. w Galerii Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach miało miejsce otwarcie wystawy Pani Anity Augustyn Kaja. Pani Anita jest uczestniczką prowadzonych w Ośrodku Kultury warsztatów rysunku i malarstwa - grupy dorosłych .

Детальніше...

Występ Dziecięcego Zespołu Regionalnego „Mali Mogilanie” na Majówce w Brennej

To był pierwszy występ obecnego składu „Małych Mogilan” poza granicami gminy Mogilany i jednocześnie pierwszy występ poza Małopolską.

Детальніше...

Przyszła do nas kolorowa wiosna

Pod tym hasłem, w dniu 21 kwietnia 2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mogilanach odbyły się po raz pierwszy warsztaty artystyczne. Przy licznym udziale i zaangażowaniu dzieci w wieku 5-12 lat, tworzone były wiosenne kwiaty z bibuły.

Детальніше...

Spotkanie ze słowem Jana Pawła II

W życiu nie brakowało mu niczego – dom, wspaniałe dzieci, kochająca żona, ogromny majątek. Przy tym był dobry dla otoczenia, miał wielu przyjaciół, którym niejednokrotnie pomagał w biedzie.

Детальніше...

ZIMNY DRAŃ

W dniu 17 kwietnia br. sala widowiskowa GOK – u po raz kolejny przeobraziła się w małą mogilańską kawiarenkę. Odbył się kolejny koncert muzyczny pn. „Zimny Drań”.

Детальніше...

„Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mogilanach

W dniu 2 kwietnia obchodziliśmy „Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci”. Z tej okazji w piątek 8 kwietnia 2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mogilanach odbyły się spotkania z Panią Edytą Wygonik-Barzyk, redaktorką i autorką książek dla dzieci.

Детальніше...

„ORKISZOWE” PIEŚNI O SZCZĘŚCIU

W dniu 19 marca br. w GOK – u w Mogilanach powitaliśmy wiosnę i uczciliśmy Międzynarodowy Dzień Szczęścia koncertem „Pieśni o szczęściu” w wykonaniu Pawła Orkisza przy akompaniamencie Jarosława Miszczyka.

Детальніше...

WARSZTATY ARTYSTYCZNE Z BIBUŁĄ

Wiosenny okres dało się odczuć w Gminnym Ośrodku Kultury w Mogilanach już od początku marca. Podczas trzech spotkań warsztatów artystycznych uczestnicy tworzyli wiosenne kolorowe kwiaty, a tuż przed Niedzielą Palmową - palmy wielkanocne z bibuły.

Детальніше...

Karnawałowy Maraton Zumby

W niedzielne popołudnie, 31 stycznia 2016 r. w Sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Mogilanach przez trzy godziny rozbrzmiewała energetyczna muzyka zachęcająca do tańca. Atmosfera była niezwykle gorąca, odbywał się Karnawałowy Maraton Zumby.

Детальніше...

W bajkowej krainie

Bal karnawałowy to dzień niezwykły, jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

Детальніше...

Ferie w GOK–u i GBP

Oferta Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach w czasie ferii skierowana była dla dzieci od 4 roku życia i młodzieży. Dla tych, którzy przychodzą do Ośrodka Kultury w ciągu roku szkolnego była to kolejna okazja do spotkanie i wspólnej zabawy

Детальніше...

Powitanie prezydent Chorwacji

W dniu 27 stycznia 2016 roku członkowie Dziecięcego Zespołu Regionalnego „Mali Mogilanie”, na płycie lotniska Balice wręczyli kwiaty prezydent Chorwacji Pani Kolindzie Grabar - Kitarović.

Детальніше...

Koncert Noworoczny

24 stycznia 2016 roku w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Mogilanach odbył się Koncert Noworoczny zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach pod patronatem Wójta Gminy Mogilany.

Детальніше...

GMINNE NOWOROCZNE SPOTKANIE SENIORÓW 2016

W ramach XVII Opłatkowego Spotkania Seniorów, Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach i Szkoła Podstawowa im. Józefa Nowina Konopki w Mogilanach w dniu 16 stycznia br. zorganizowali Gminne Noworoczne Spotkanie Seniorów, które odbyło się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Mogilanach.

Детальніше...

KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK

Goście, którzy w niedzielny wieczór 10 stycznia br. odwiedzili Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach, wzięli udział w dwóch ważnych wydarzeniach kulturalnych. Pierwszym z nich był koncert kolęd i pastorałek, drugim zaś finisaż wystawy malarstwa Pani Anny Fornelskiej.

Детальніше...

Mikołaj na Grodzkiej w Mogilanach

W niedzielę – 6 grudnia 2015 roku – Święty Mikołaj przybył na ul. Grodzką do Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach.

Детальніше...

Powiatowy Konkurs Piosenki Polskiej

18 listopada 2015 r. w Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach odbył się powiatowy Konkurs Piosenki Polskiej dla dzieci i młodzieży.

Детальніше...

Zabawy i wróżby andrzejkowe.

Andrzejki okazały się dobrą okazją do zorganizowania przez Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach hucznych zabaw i wróżb dla dzieci.

Детальніше...

Uroczyste obchody 11 listopada

Dzień 11 listopada to szczególna data w historii naszej ojczyzny. Po 123 latach niewoli, Polska w 1918 roku odzyskała niepodległość.

Детальніше...

Koncerty ZR "Mogilanie"

Детальніше...

Dziecięcy Zespół Regionalny "Mali Mogilanie" - zapisy

Детальніше...

Wakacyjny Rodzinny Maraton Zumby

Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach, podobnie jak w roku ubiegłym, zorganizował wydarzenie kulturalne pn. „Wakacyjny Rodzinny Maraton Zumby”, który odbył się 30 sierpnia 2015 roku w mogilańskim parku.

Детальніше...

Potańcówka – pożegnanie lata z zespołem Kontrast

W mogilańskim parku, w ostatnią sobotę sierpnia, tj. 29 sierpnia br. Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach zorganizował wydarzenie kulturalne – plenerowe pn. „Potańcówka – pożegnanie lata”. Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Mogilany.

Детальніше...

Mogilany w Zatorlandzie

Punktem kulminacyjnym wakacyjnych zajęć w GOK - u był wyjazd dzieci do największego w Polsce Parku Rozrywki „Zatorland” w Zatorze.

Детальніше...

Дочірні категорії