Ferie z kulturą - fotorelacja

Czytaj więcej...

Nabór na indywidualne lekcje gry na pianinie

Czytaj więcej...

Konkurs na palmę wielkanocną

Czytaj więcej...

Dyskoteka - Muzyczny Wehikuł Czasu

Ostatki inaczej zwane zapustami to ostatnie dni karnawału zaczynające się w tłusty czwartek, a kończące się zawsze we wtorek, zwany w Polsce „śledzikiem”. Jest to czas ostatnich hucznych zabaw, balów i imprez, przed nadchodzącym okresem Postu. Dla mieszkańców Gminy Mogilany w tym roku także był to czas świetnej zabawy. 10 lutego na Sali OSP odbyła się kolejna dyskoteka organizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach. Tym razem zabawa była w klimacie filmowym.

Czytaj więcej...

Wernisaż wystawy malarstwa Anny Hudzik

W dniu 7 lutego 2024 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Mogilanach odbył się wernisaż wystawy malarstwa pani Anny Hudzik. Wydarzenie to ściągnęło do Gminnego Ośrodka Kultury wielu gości, sympatyków twórczości Pani Anny. Artystka wybrała zawód architekta a jej zainteresowanie malarstwem w technice suchej pasteli zaczęło się już w trakcie studiów, kiedy to brała udział w zajęciach koła plastycznego prowadzonego przy wydziale architektury przez profesor Iwonę Zuziak.

Czytaj więcej...

Bajkowy Bal Karnawałowy

Bal karnawałowy to wydarzenie niezwykłe, na które najmłodsi mieszkańcy gminy czekają z niecierpliwością. To czas zabawy, dostarczającej im wielu przeżyć i radości.

I tym razem dzieci, z wypiekamy na twarzy, licznie zgromadziły się na sali OSP w Mogilanach. W niedzielę 28 stycznia 2024 r. o godzinie 16:00 na parkiecie pojawiło się ponad stu trzydziestu małych tancerzy i tancerek. Najmłodsi z dumą prezentowali przepiękne karnawałowe stroje.

Czytaj więcej...

Koncert gitarowy

19 stycznia 2024 r. Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach rozbrzmiał kolędowo – świątecznie, a to za sprawą koncertu zorganizowanego przez Panią Sussane Nagy, będącą od października 2023 r. nową Instruktorką gry na gitarze. Kilka minut przed 18:00 sala widowiskowa wypełniła się rodzicami, dziadkami i przejętymi muzykami – dla sporej grupy dzieci było to pierwsze publiczne wystąpienie. Pomimo, że zdecydowana większość z nich rozpoczęła swoją muzyczną przygodę w październiku, trzeba przyznać, że naszym młodym gitarzystom poszło naprawdę świetnie!

Czytaj więcej...

Koncert Noworoczny

W żłobie leży, któż pobieży… słowa tej kolędy posłużyły za kanwę tegorocznego widowiska Zespołu Regionalnego „Mogilanie” zaprezentowanego w czasie Koncertu Noworocznego. Kolęd i pastorałek jest bardzo dużo i chyba wszyscy bardzo je lubimy. Oczywiście te nasze, polskie, są najpiękniejsze. Kochamy je miłością prawdziwą, bo oprócz cudnych melodii i słów niosą ze sobą ogromny ładunek emocji i naszych wspomnień związanych z czasem świątecznym.

Czytaj więcej...

Podkategorie