PODSUMOWANIE ROKU 2020Miniony rok na pewno będziemy wspominać jako rok trudny, smutny, po prostu… inny. Pandemia zawładnęła naszym krajem i całym światem. Mimo wszystko udało nam się zrealizować wiele ciekawych wydarzeń i inicjatyw. W krótkiej relacji fotograficznej pokażemy Wam jak było. Dziękujemy!

Czytaj więcej...

Świąteczne sukcesy

W tym roku XI Przegląd Pastorałek i Kolęd Ludowych Regionu Krakowskiego w Krzeszowicach odbył się w formie online. Przesłane nagrania do organizatorów Przeglądu oceniła komisja w składzie Jadwiga Adamczyk (muzyk, folklorysta), dr hab. Magdalena Szyndler (etnomuzykolog) oraz Monika Dudek (etnolog i pieśniarka).

W kategorii dorośli – soliści I miejsce otrzymał Daniel Kübler – Kierownik Młodzieżowej Kapeli Ludowej „Mogilanie”, a II miejsce przyznano Małgorzacie Budek z kobiecej grupy śpiewaczej Zespołu Regionalnego „Mogilanie”.

Czytaj więcej...

Boże Narodzenie 2020

Czytaj więcej...

Rozstrzygnięcie Gminnego konkursu "Rodzinna szopka krakowska"

Ze względu na małe zainteresowanie konkursem, po dokonaniu oceny dwóch prac, które wpłynęły na konkurs, Komisja Konkursowa w składzie: Ewa Gadnicka Włodarczyk – artysta plastyk Daniel Kübler – muzyk, folklorysta, odstąpiła od przyznawania miejsc i postanowiła przyznać dwie równorzędne nagrody finansowe po 300 zł dla rodziny Ostrowskich i rodziny Trepczyńskich.

Czytaj więcej...

Komunikat

Czytaj więcej...

Przedłużony termin składania wniosków o zwrot opłat za odwołane zajęcia

Czytaj więcej...

„Nowe skarby ze starej skrzyni” - film

Czytaj więcej...

Podkategorie