Katalog on-line w GBP w Mogilanach

Z przyjemnością informujemy, że oddajemy do Państwa dyspozycji internetowy katalog naszej biblioteki. Od teraz każdy użytkownik biblioteki może bez wychodzenia z domu, za pomocą internetu, sprawdzić czy poszukiwany tytuł znajduje się w zbiorach biblioteki. W zakładce Biblioteka na stronie www.gok.mogilany.pl umieściliśmy dla Państwa link do katalogu on-line. Mamy nadzieję, że taka forma dostępu do książek usprawni ich wybór.

Czytaj więcej...

Przedszkolaki w GBP w Mogilanach

„Czytanie zbliża” pod takim hasłem w dniach od 3-10 czerwca 2017 r. odbył się XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” organizowanym przez „Fundację ABCXXI - Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Czytaj więcej...

Czerwcowe spotkanie w Bibliotece

W dniu 6 czerwca b.r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mogilanach odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym 2016/2017 spotkanie z uczniami szkolnego Klubu Miłośników Książek ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Nowina Konopki w Mogilanach.

Czytaj więcej...

„Biblioteka. Oczywiście!”

„Tydzień Bibliotek” to ogólnopolski program promocji czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarz organizowany co roku w dniach 8-15 maja przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Tegoroczne hasło akcji brzmi „Biblioteka. Oczywiście!”.

Czytaj więcej...

W świecie mitów

W tym roku szkolnym uczniowie SP im. Oskara Kolberga w Bukowie doskonalili technikę czytania i rozwijali kompetencje czytelnicze, poznając wybrane mity greckie z książki Grzegorza Kasdepke. Konkurs czytelniczy rozpoczął się w październiku 2010 r., a zakończył się w marcu 2017 r.

Czytaj więcej...

Kwietniowe spotkanie w Bibliotece

W dniu 11 kwietnia br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mogilanach odbyło się spotkanie pn. „Moje ulubione książki” w którym uczestniczyli uczniowie z Klubu Miłośników Książek ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Nowina Konopki w Mogilanach.

Czytaj więcej...

Wiosna w Bibliotece

W piątkowy poranek 24 marca br. powitaliśmy wiosnę z przedszkolakami z grupy „Smerfów” i „Biedronek” Przedszkola Samorządowego "Iskierka" w Mogilanach z Oddziału w Libertowie.

Czytaj więcej...

Spotkanie w Bibliotece

W dniu 2 i 5 stycznia 2017 r. Gminną Bibliotekę Publiczną w Mogilanach odwiedziły przedszkolaki z grupy „Skrzaty” oraz „Stokrotki” z Przedszkola Samorządowego „Iskierka” w Mogilanach. Dzieci wzięły udział w spotkaniu pn. „Hu hu ha nasza zima zła”.

Czytaj więcej...

Grudniowe spotkanie w Bibliotece

W dniu 7 grudnia 2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mogilanach odbyło się Mikołajowe spotkanie z bajką pt.: „W krainie Św. Mikołaja”. Tematem zajęć był nasz ulubiony Święty, a gośćmi - przedszkolaki z grupy "Krasnoludki" oraz "Wiewiórki" z Przedszkola Samorządowego "Iskierka" w Mogilanach.

Czytaj więcej...

Mikołajkowa lekcja w Bibliotece

6 grudnia 2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mogilanach odbyła się „Mikołajkowa lekcja biblioteczna”. W tym wyjątkowym dniu odwiedzili nas uczniowie z klasy VI ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Nowina Konopki w Mogilanach.

Czytaj więcej...

Odblaskowa Noc Czytelnika

"Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Konarach przyłączyła się do Odblaskowej Nocy Czytelnika, która wydarzyła się w Szkole Podstawowej w Konarach w nocy 14/15.10.16r. Impreza odbyła się w ramach konkursu "Odblaskowa szkoła".

Czytaj więcej...

Lekcje biblioteczne w GBP w Mogilanach

W dniach od 3 do 12 października 2016 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mogilanach odbyły się lekcje biblioteczne dla klas 1 - 3 szkół podstawowych pn. „Poznajemy bibliotekę publiczną”. Naszą placówkę odwiedzili uczniowie i nauczyciele: Szkoły Podstawowej im. Oskara Kolberga w Bukowie, Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Lusinie, Szkoły Podstawowej im. Świętej Faustyny Kowalskiej we Włosani oraz Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Gaju.

Czytaj więcej...

Przedszkolaki w Bibliotece

W poniedziałkowy poranek, 26 września 2016 r. Gminną Bibliotekę Publiczną w Mogilanach odwiedziły przedszkolaki z niepublicznego Przedszkola „Zielona Polanka”. Dla wielu z nich, była to pierwsza wizyta w miejscu gdzie „mieszkają” książki.

Czytaj więcej...

„Zielone opowieści” w GBP w Mogilanach

Przedszkolaki z grupy „Skrzatów”, „Stokrotek”, „Wiewiórek” oraz „Krasnoludków” z Przedszkola Samorządowego „Iskierka" w Mogilanach w dniach 2 i 3 czerwca 2016 roku odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Mogilanach.

Czytaj więcej...

Majowe spotkania w GBP w Mogilanach

W dniach od 6 do 13 maja 2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mogilanach odbyły się spotkania pn.: „Wiosna w Bibliotece”. Gościliśmy uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Nowina Konopki w Mogilanach, Szkoły Podstawowej im. Świętej Faustyny Kowalskiej we Włosani oraz z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Gaju.

Czytaj więcej...

Lekcje biblioteczne dla Gimnazjalistów w GBP w Mogilanach

W piątek 18 marca 2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mogilanach odbyły się lekcje biblioteczne dla klas pierwszych z Gimnazjum w Mogilanach. W pierwszej części spotkania uczniowie zwiedzili Bibliotekę i wysłuchali mini wykładu na temat zasad korzystania z księgozbioru oraz funkcjonowania placówki.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Edytą Wygonik-Barzyk

W piątkowy poranek 12 lutego 2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mogilanach odbyło się spotkanie z Edytą Wygonik - Barzyk - redaktorką, autorką książek dla dzieci, dziennikarką.

Czytaj więcej...

„Zimowe opowieści” w GBP w Mogilanach

Z okazji zbliżających się Mikołajek, w dniu 2 i 3 grudnia 2015 roku zaprosiliśmy naszych najmłodszych czytelników z Przedszkola Samorządowego „Iskierka” z Mogilan na kolejne zajęcia do Gminnej Biblioteki Publicznej w Mogilanach.

Czytaj więcej...

Konkurs Plastyczny pn. „ Biblioteka moich marzeń” rozstrzygnięty.

16 października 2015 podsumowano Konkurs Plastyczny pn. „ Biblioteka moich marzeń”. Na uroczystość rozdania dyplomów i nagród, oprócz uczestników konkursu przybyli także rodzice i opiekunowie.

Czytaj więcej...

„Kalambury literackie w plenerze” - GBP w Mogilanach

W czerwcu Gminna Biblioteka Publiczna w Mogilanach zorganizowała dla uczniów szkół podstawowych spotkania pn. : „Kalambury literackie w plenerze”. Gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Konarach oraz Szkoły Podstawowej im. Oskara Kolberga w Bukowie. Spotkania miały się odbyć w Mogilańskim Parku, ale ze względu na pochmurną pogodę pozostaliśmy w Bibliotece.

Czytaj więcej...

„Dzień przedszkolaka” w GBP w Mogilanach

W dniach 7-8 kwietnia 2015 roku Gminną Bibliotekę Publiczną w Mogilanach odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego „Iskierka” z Mogilan oraz Niepublicznego Przedszkola nr 3 „Dębowy Zakątek” z Mogilan.

Czytaj więcej...

„Instrumenty muzyczne” – wystawa w Galerii GBP w Mogilanach

W styczniu i w lutym w Galerii Gminnej Biblioteki Publicznej w Mogilanach można było obejrzeć wystawę prac konkursowych pn. „Instrumenty muzyczne” . Konkurs zorganizowało Przedszkole Samorządowe Iskierka w Mogilanach z Oddziałem w Libertowie.

Czytaj więcej...

Narodowe Czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza.

6 września po raz trzeci miała miejsce akcja pn. Narodowe Czytanie zainicjowana przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego. W tym roku przyszła kolej na Henryka Sienkiewicza i jego „Trylogię”.

Czytaj więcej...

Wieczór literacki z Profesorem Andrzejem Zollem

Z inicjatywy naszego Ośrodka w tym Gminnej Biblioteki Publicznej na początku kwietnia, miało miejsce wyjątkowe spotkanie- wieczór literacki z Panem Profesorem Andrzejem Zollem, od 2008 r. mieszkańcem naszej gminy.

Czytaj więcej...

Gimnazjaliści w GBP

Miesiąc luty w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mogilanach upłynął pod znakiem spotkań z Gimnazjalistami z terenu naszej Gminy.

Czytaj więcej...

Niezwykłe ferie w GBP w Mogilanach

Dlaczego niezwykłe? Odpowiedź jest prosta: 11 i 12 lutego dzieci z terenu Gminy Mogilany poznawały zabawy i gry z lat młodości swoich rodziców.

Czytaj więcej...

Wernisaż Krzysztofa Strózik – Galeria GBP

Pod koniec stycznia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mogilanach odbył się wernisaż wystawy fotografii pn. „Kraków – w poszukiwaniu starych widokówek”.

Czytaj więcej...

Wystawa w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mogilanach

W dniach od 20 listopada do 6 grudnia 2013 roku w Galerii Gminnej Biblioteki Publicznej w Mogilanach można obejrzeć wystawę przygotowaną przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Gaju.

Czytaj więcej...

„Biblioteczne kalambury” w GBP w Mogilanach

W październiku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mogilanach odbyły się spotkania dla uczniów szkół podstawowych pt. „Biblioteczne kalambury”. Gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Nowina Konopki w Mogilanach, Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Konarach, Szkoły Podstawowej im. Oskara Kolberga w Bukowie, Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Lusinie, Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Libertowie.

Czytaj więcej...

„Noc z czytelnikiem” w Filii Bibliotecznej w Konarach

„Noc z czytelnikiem” to impreza zorganizowana przez Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Konarach wraz z Filią Biblioteczną GBP w Konarach w dniu 14 października 2013 r.

Czytaj więcej...

Kilimy, bibułowe pejzaże, plecione kapelusze...


Od września, Galeria Gminnej Biblioteki Publicznej w Mogilanach prezentuje wystawę prac, które wykonano w Pracowni Tkactwa Artystycznego naszego Ośrodka w roku kulturalnym 2012/ 2013.

Czytaj więcej...

"Narodowe Czytanie" dzieł Aleksandra Fredry

"Narodowe Czytanie" to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich.

Czytaj więcej...

Biblioteczni Tropiciele Przygód - wakacje w Bibliotece

"Dalej, dalej w nieznane! Tam przygoda czeka nas!" - tak może powiedzieć wielu tropicieli przygód, ale czy mają rację? Przecież niesamowite przygody można również przeżyć w znajomych miejscach. Przekonali się o tym uczestnicy wakacyjnego spotkania, zorganizowanego 23 lipca przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Mogilanach.

Czytaj więcej...

"Tydzień Bibliotek" w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mogilanach

Po raz kolejny, w dniach 8 - 15 maja 2013 roku, Gminna Bibliotek Publiczna w Mogilanach przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji "Tygodnia Bibliotek", która ma na celu promowanie czytelnictwa i działalności bibliotek.

Czytaj więcej...

Gimnazjaliści w GBP w Mogilanach

W czwartkowy poranek, 28 lutego 2013 roku w Gminnej Bibliotece Publicznejw Mogilanach odbyły się dwa spotkania z uczniami z Gimnazjum w Mogilanach.Pani Grażyna Kuc – kierownik naszej Biblioteki - opowiedziała o zasadach funkcjonowania bibliotek publicznych, zaprezentowała nowe pomieszczenia: Galerię GBP oraz czytelnię komputerową. Opowiedziała także o naszym nowym regale "Bookcrossing – uwolnij książkę".

Czytaj więcej...