Majówka w Mogilańskim Dworze

Zgodnie z coroczną tradycją Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach zorganizował w sobotę 27 maja 2017 roku na terenie mogilańskiego parku imprezę plenerową pn. „Majówka w Mogilańskim Dworze”, która odbyła się pod patronatem Wójta Gminy Mogilany Pana Piotra Piotrowskiego. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym przez Marszałka Województwa Małopolskiego Pana Jacka Krupę i Starostę Krakowskiego Pana Józefa Krzyworzekę. Patronat medialny sprawowali: Telewizja TVP 3 Kraków, Radio Plus Kraków i Dziennik Polski.

W bieżącym roku na scenie zaprezentowali się uczestnicy Pracowni Wokalnej i Taneczno – Ruchowej GOK-u (sekcja zumby), przedszkolaki z terenu gminy Mogilany, Zespół Regionalny „Mogilanie” z Kapelą, Dziecięcy Zespół Regionalny „Mali Mogilanie” z Kapelą, Zespół Regionalny „Mali Bukowianie”, „Zielona Kapela” z Konar, Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej we Włosani, Chór „Mogilanum”, grupa Akademii Sztuk Walki „Fighter” oraz grupa taneczna z Professional Dance and Fitness Studio. Wydarzenie uświetnili swoim występami gwiazda polskiej sceny muzycznej Andrzej Rybiński oraz ikona polskiego kabaretu Marcin Daniec. Ostatnim punktem programu była wspólna zabawa na wolnym powietrzu przy muzyce zespołu Blue Singer.

W trakcie trwania Majówki odbyły się licytacje na rzecz Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej w Konarach, a na wydzielonym stoisku można było nabyć prace artystyczne wykonane przez podopiecznych Fundacji. Na sali OSP w Mogilanach w godz. od 16.00 do 18.00 został rozegrany II Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Mogilany zorganizowany przez Pana Zbigniewa Karskiego.

Przez cały czas trwania imprezy dostępne były atrakcje dla dzieci i młodzieży, place zabaw, plenerowe warsztaty i konkursy oraz stoiska gastronomiczne. Każdy mógł znaleźć tutaj coś dla siebie. Pogoda i wspaniała atmosfera sprzyjały wspólnej zabawie.


Majówka w Mogilańskim Dworze - GOK
Majówka w Mogilańskim Dworze - UG Mogilany