Koncerty jubileuszowe

Kilku miesięczne przygotowania do koncertów jubileuszowych Zespołu Regionalnego „Mogilanie” z okazji 35-lecia działalności artystycznej, dobiegły końca. Odbyły się dwa koncerty. Galowy w dniu 16 listopada, na który zaproszeni zostali: władze samorządowe wojewódzkie, powiatowe i gminne, byli członkowie zespołu, delegacje z zagranicy i zaprzyjaźnionych zespołów ludowych.

Zespół w pełnym składzie, przy akompaniamencie dwóch kapel i licznej grupie dzieci („Mali Mogilanie”, „Bukowioki”) przedstawił widowisko „Kapliczka na ugorach. Opowieści św. Walentego z Celin”. To kilka historii, które mogły się wydarzyć na początku ubiegłego wieku, które mogły być prawdziwe a nawet najprawdziwsze. W trakcie uroczystości wręczono odznaczenia (złote, srebrne, brązowe krzyże zasługi ; odznaki honorowe „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, złote i srebrne Krzyże Małopolski, Nagrodę Województwa Małopolskiego „POLONIA MINOR”) wieloletnim, zasłużonym członkom zespołu i zespołowi jako całości. Zaproszeni goście składali życzenia nie szczędząc pochwał, gratulując sukcesów. Radościom, wzruszeniom nie było końca i choć całość trwała kilka godzin, nikt nie czuł zmęczenia (a może byli zmęczeni, ale tego zupełnie po nich nie było widać). W dniu 24 listopada odbył się drugi z koncertów, jubileuszowy dla mieszkańców gminy (i nie tylko), sympatyków, przyjaciół zespołu.

O zespole napisano tak wiele ( i słusznie), że nie będziemy tego powtarzać, ale odsyłamy Państwa do wielu artykułów, które można znaleźć na naszej stronie www.gok.mogilany lub do wydawnictw okolicznościowych.

Jubileusz, to ważna rocznica jakiegoś wydarzenia, to uroczystość organizowana dla jej uczczenia. Aby to uczynić potrzeba zaangażowania wielu osób i wsparcia finansowego. Mamy to szczęście, że dzięki wsparciu naszych władz samorządowych i sponsorom stało się to możliwe. BARDZO DZIĘKUJEMY!!!

Dbajmy o tradycję naszych przodków. Pokazujmy i przekazujmy ją nowym pokoleniom, bo naród bez tradycji jest ubogi, traci swoją tożsamość.


KONCERT GALOWY 16 listopada
KONCERT JUBILEUSZOWY 24 listopada