Mogilański Kiermasz Bożonarodzeniowy

Tegoroczny Kiermasz Bożonarodzeniowy w Gminnym Ośrodku Kultury w Mogilanach przyciągnął sporo zainteresowanych twórców i artystów, którzy prezentowali na stoiskach swoje wyroby, ozdoby i wszystko to, co kojarzy się nam ze świętami Bożego Narodzenia. Produkty były niesztampowe, niepowtarzalne, po prostu piękne. Trochę żal, że kupujących było mało. Wśród wystawców m. in. byli: Szkoła Podstawowa im. Oskara Kolberga w Bukowie, Stowarzyszenie „Równa Szansa” na Rzecz Dzieci z Zaburzeniami Rozwoju w Skawinie, Bonifraterska Fundacja Dobroczynna z Konar.

Nie zawiodły dzieci, które z wielka ochotą i zaangażowaniem przystąpiły do robienia wymyślonych przez siebie kompozycji stroika świątecznego. Przy niewielkiej pomocy instruktorów (czasem rodziców) prace szybko nabierały kształtu i blasku (co można oglądać na zdjęciach). Każdy uczestnik spotkania zabierał pracę do domu, by tam cieszyć się ze swojego dzieła.

Mamy nadzieję, że kilkuminutowe oczekiwanie w kolejce, by zasiąść do stołu – warsztatu - nie zniechęciło wszystkich i w przyszłym roku znowu się spotkamy.

GOK Mogilany