Uroczyste obchody 11 listopada

Dzień 11 listopada to szczególna data w historii naszej ojczyzny. Po 123 latach niewoli, Polska w 1918 roku odzyskała niepodległość.

W tym dniu w Mogilanach odbyły się uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości, które rozpoczęły się o godz. 17:00 uroczystą Mszą Świętą w kościele pod wezwaniem Św. Bartłomieja Apostoła w Mogilanach.

Po Mszy Świętej, Wójt Gminy Mogilany Piotr Piotrowski oraz Radni Gminy Mogilany złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową Józefa Piłsudskiego – pierwszego marszałka, który odegrał ogromną rolę w odzyskaniu niepodległości przez Polskę.

Następnie wszyscy uczestnicy przeszli na salę narad Urzędu Gminy Mogilany. Przed rozpoczęciem programu artystycznego na salę zostały wprowadzone poczty sztandarowe i odbyło się wspólne odśpiewanie hymnu narodowego przy akompaniamencie Orkiestry Dętej OSP z Włosani.

W programie artystycznym wystąpili podopieczni Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej w Konarach, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Józefa Nowina Konopki w Mogilanach oraz Chór „Mogilanum”.

GOK Mogilany