Andrzejki 2016

W ostatnią sobotę listopada od godziny 11:00 na sali widowiskowej GOK – u odbywały się „Zabawy i wróżby andrzejkowe dla dzieci”, a od godziny 16:00 na sali narad Urzędu Gminy Mogilany „Gminne Andrzejkowe Spotkanie Seniorów”.

Dzieci bawiły się wyśmienicie. Oprócz tradycyjnego „lania wosku” były też inne wróżby, gry i zabawy takie jak: „kolorowo – andrzejkowo” – losowanie kolorowych karteczek, „andrzejkowe kubeczki” – wybieranie przedmiotu, który schowany był pod kubeczkiem, „wyścigi butów” – układanie butów, kto pierwszy dotrze do drzwi, „andrzejkowa wróżba z monetą” – rzucanie grosikiem do wiaderka, „numerologia” – wróżenie na podstawie swojej daty urodzenia, „magiczny krąg” – rzucanie kostkami oraz zabawy takie jak miotlarz czy krasnoludek.

Natomiast Seniorzy z Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Mogilan i Libertowa też świetnie się bawili do późnych godzin wieczornych. W miłej atmosferze i przy dobrej muzyce spędzili wolny czas wspólnie z przyjaciółmi. Do tańca przygrywał im Pan Wojciech Paciorek.

GOK Mogilany

fot. GOK Mogilany