Plenerowe warsztaty malarskie – sierpień 2021

Zgodnie z zeszłoroczną zapowiedzą ponownie zorganizowaliśmy plenerowe warsztaty malarskie dla młodzieży i dorosłych. Od 2 do 6 sierpnia przez cztery godziny dziennie uczestnicy szlifowali swój warsztat malarski lub rozpoczynali swoją przygodę z malarstwem czy rysunkiem, bowiem oferta była skierowana zarówno do osób zaawansowanych jak i początkujących. Warsztaty obejmowały cztery techniki malarskie: pastel, olej, akryl, akwarela oraz rysunek (można było pozostać przy wybranych technikach). Tematem były obiekty, architektura i związane z tym zagadnienia perspektywy, pejzaż i motywy roślinne, woda oraz refleksy barwne i świetlne w technice akwareli. Zajęcia prowadziła absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, artysta plastyk Pani Ewa Gadnicka - Włodarczyk. Zawodowo zajmuje się projektowaniem graficznym, maluje, rysuje, tworzy grafikę warsztatową, pisze ikony kanoniczne. Najczęściej maluje pejzaż podkreślając jego światło i przestrzeń. Ulubioną techniką artystki jest akwarela. Pani Ewa od wielu lat prowadzi w naszym Ośrodku zajęcia plastyczne dla dzieci i warsztaty rysunku i malarstwa dla młodzieży i dorosłych.

Po tygodniu zajęć mogliśmy stworzyć poplenerową wystawę prac i podziwiać osiągnięcia uczestników. Zapraszamy do wirtualnego obejrzenia wystawy.

Dzień pierwszy

Dzień drugi