Koncert „Muzyka jest kobietą” i wernisaż wystawy fotografii

W niedzielę 17 marca br. w Ośrodku Kultury w Mogilanach gościliśmy kwartet smyczkowy Con Affetto. Zespół stworzony przez kobiety, które wyrażają siebie muzyką. Nazwa zespołu Con Affetto z włoskiego oznacza „ z uczuciem”. Artystki od dwunastu lat koncertują i tworzą muzykę najpiękniej jak tylko można, bo jest ona… wspólną pasją i właśnie emocje są główną siłą napędową każdej zagranej wspólnie nuty. Prowadzą aktywną działalność artystyczną koncertując w wielu prestiżowych miejscach w kraju i zagranicą. W swoim zróżnicowanym repertuarze posiadają muzykę klasyczną, rozrywkową, filmową, musicalową no i oczywiście współczesną. Szczególne miejsce zajmują tanga - to rodzaj ekspresji artystycznej, wykonywanej przez artystki z dużą pasją i uwielbieniem.

Panie współpracują z wybitnymi polskimi artystami m. in. z Krzesimirem Dębskim, Piotrem Cugowskim, akordeonistą Klaudiuszem Baranem. W czasie koncertu mogliśmy wysłuchać pięknych utworów z muzyki klasycznej, muzyki filmowej „ Pretty woman”, musicalowej „ Skrzypek na dachu”, „ Przetańczyć z Tobą całą noc”, polskiej muzyki filmowej „ Noce i dnie”, „Nie kochać w taką noc to grzech”, „To ostatnia niedziela” i tanga „Zazdrość”, „Zapach kobiety”. Na bis wysłuchaliśmy utworu z filmu „Piraci z Karaibów”. Dziękujemy zespołowi „Con Affetto” za wspaniały występ a Panu Marcinowi Wierciochowi, akordeoniście za prowadzenie spotkania i wspólne wykonanie kilku utworów razem z Paniami. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mieli okazję posłuchać tak czarownej muzyki wszakże muzyka to przecież kobieta, a kobiety to CON AFFETTO !!!

Bezpośrednio po koncercie mogliśmy uczestniczyć w wernisażu wystawy fotografii Pana Tomasza Mardyły zatytułowanej „Na granicy nocy i dnia”. Niesamowite ujęcia, ulotny nastrój budzącego się dnia emanuje z prac fotografa, a wszystko dlatego, że Pan Tomasz potrafi w środku nocy wyruszyć w plener i czekać na odpowiedni moment. Kraków znamy wszyscy, ale czy znamy go takim jak Pan fotograf? Aby to sprawdzić zapraszamy do Galerii Gminnego Ośrodka Kultury. Wystawa czynna do 9 kwietnia br. w godzinach pracy Ośrodka.