Koncert kolęd i pastorałek.

Pierwsza niedziela nowego roku 2018 obfitowała w wydarzenia. Odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu wokalistek, które systematycznie uczestniczą na indywidualne zajęcia wokalne prowadzone w Gminnym Ośrodku Kultury.

Julia Głowania wykonała na gitarze kilka nastrojowych utworów. Uczęszcza ona na indywidualne zajęcia gry na gitarze w GOK-u pod czujnym okiem Pana Wojciecha Sroki.

Okres Bożego Narodzenia jest okazją do tego, aby przy pięknie ozdobionej choince usiąść i wspólnie kolędować. Cieszyć się z przyjścia na świat Jezusa i z wiarą, nadzieją na lepsze wejść w nowy rok. Po zakończeniu koncertu nastąpiło wręczenie nagród uczestnikom konkursu plastycznego pn. Ozdoba choinkowa. Z terenu całej Gminy Mogilany wpłynęło 61 prac w trzech kategoriach wiekowych.

Komisja- jury bardzo wnikliwie i skrupulatnie oceniła prace i nagrodziła 15-tu uczestników. Wszystkim gratulujemy. Ozdoby będą zdobiły choinkę na kolejne Boże Narodzenie.

Ostatnim (co nie znaczy, że mniej istotnym) wydarzeniem był Finisaż wystawy malarstwa prac Aliny Brzozowskiej, Ewy Taczuk-Walawskiej i Grażyny Przęczek. Wystawę można było oglądać i podziwiać od 5 grudnia 2017r. w Galerii Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach. Na spotkaniu była możliwość podzielenia się wrażeniami i bezpośredniej rozmowy z autorkami prac. Już teraz zapraszamy do naszej Galerii na kolejną wystawę malarstwa.

Mamy nadzieję, że dostarczyliśmy Państwu miłych wrażeń. Dziękujemy za przybycie i do zobaczenia na Koncercie Noworocznym, który odbędzie się w niedzielę tj. 21 stycznia 2018r. o godz. 18.00 w sali OSP- Mogilany. Przypominamy również, że Karnawałowy Bal dla Dzieci odbędzie się w niedzielę tj. 28 stycznia 2018r. o godz. 16.00 także w sali OSP-Mogilany.