Wystawa Malarstwa - Ewa Gadnicka-Włodarczyk

 

Pani Włodarczyk jest absolwentką Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych wydziału Grafiki. Dyplom w pracowni Litografii i Plakatu obroniła w 1987 roku. Od tego czasu zawodowo zajmuje się projektowaniem graficznym, w tym przygotowaniem swoich projektów do druku. Maluje, rysuje, tworzy grafikę warsztatową. Zajmuje się również realizacjami sakralnymi, pisze także ikony kanoniczne. Pani Ewa jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Stowarzyszenia Pastelistów Polskich.

O pracach prezentowanych w Galerii naszego Ośrodka mowi tak: "Z pośród wielu moich artystycznych zainteresowań, akwarela jest na pierwszym miejscu. Tę trudną technikę malarską cenię za jej światło, lekkość i subtelność. Pozwala w swojej sferze warsztatowej na pokazanie takich ekspresji, jak powietrze, oddech i przestrzeń. Charakterystyczna dla tej techniki dyscyplina kolorystyczna jest rownież miejscem poszukiwań wielu ciekawych i pieknych zestawień barwnych. Może dlatego też jest często określana jako technika malarska dla... cierpliwych".

Tuż po wernisażu miały miejsce warsztaty z akwareli, które prowadziła Pani Ewa. Tematem warsztatów był zimowy pejzaż gór. Uczestnicy pracując nad wybranym motywem zapoznali się z techniką "mokre w mokrym".