Zauroczenie - wystawa malarstwa

Istnieją wartości uniwersalne, ponadczasowe, które dla ludzi zawsze będą miały szczególne znaczenie. Najbardziej cennymi wartościami - od wieków i niezależne od wszelkich przeobrażeń społecznych i kulturowych, m.in. są: miłość, przyjaźń, wolność, zdrowie, dobro, mądrość i zauroczenie pięknem i harmonią świata. Te wartości kreują naszą postawę dnia codziennego i etykę życia. Szeroko pojęta sztuka i zauroczenie jej odbiorem stanowi wartość samą w sobie. Są podstawowymi czynnikami harmonijnego rozwoju każdego człowieka.

Kształtują estetyczną wrażliwość na piękno. Postrzegają harmonię, doskonałość wykonania i blask formy.

Piękno to barwa, dźwięk ale też myśl, która wywołuje w duszy harmonię.

Nagle chcemy być w takiej przestrzeni, odczuwamy jej piękno. Czasem płyną nam łzy po takich doświadczeniach, łzy radości, uniesienia i zauroczenia. Estetyka otaczającego nas świata uwrażliwia nas na piękno i prowadzi do rozwoju osobowościowego i intelektualnego. Fascynacja i zauroczenie tymi wartościami przedstawiają prace naszych artystów. Zatrzymajmy się na chwilę przed każdą z prac i zastanówmy się czym mogą nas zauroczyć?

Co chcą nam przekazać? Jakie uczucia wyzwalają w naszym postrzeganiu?

Zapamiętajmy te uczucia!

Zapraszamy Państwa na wystawę artystów PSPSW im. K. Wojtyły w Krakowie prezentowaną w Gminnym Ośrodku Kultury w Mogilanach 32-031 Mogilany, ul. Grodzka 1 w dniach od 25.04.2023 do 27.05.2023 r.

O Stowarzyszeniu:
Jesteśmy organizacją pożytku publicznego działającą od 20 lat. Zrzeszamy osoby o różnych zawodach i w różnym wieku, których pasją jest szeroko pojęta sztuka. Nasze wystawy gościły w wielu krakowskich galeriach, muzeach, kawiarenkach, centrach kultury, dworach, na statkach i urzędach miejskich a także poza granicami kraju. Kilka osób, za swą działalność na rzecz miasta, zostało uhonorowanych przez Prezydenta Miasta Krakowa odznaką Honoris Gratia.
W tym roku obchodzimy XX-lecie naszego istnienia. Postanowiliśmy rozpocząć nasze świętowanie już w roku ubiegłym. Początkiem tych obchodów był uroczysty wernisaż w restauracji "Ministerstwo Tajemnic" przy ul. Kanoniczej w Krakowie. Tematem przewodnim był "Królewski Kraków". Zaprezentowane zostały prace naszych artystów mówiące o genezie królewskiego Krakowa i jego dzisiejszym klimacie. Uzupełnieniem głównego tematu naszych obchodów XX-lecia są kolejne wystawy i uroczyste wernisaże.
Prezentujemy całą gamę różnorodnych technik artystycznych, takich jak:
- malarstwo i fotografia
- krakowska koronka klockowa
- artystyczne mandale
- haft artystyczny
- medaliony i florystyczne kompozycje przestrzenne
- pisanie ikon i wiele innych.

Wernisaże uświetniamy wierszami naszych poetek oraz występami nowo utworzonej grupy teatralnej. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do współpracy z naszym Stowarzyszeniem i serdecznie witamy na wystawach.

Zarząd PSPSW w Krakowie