W świecie mitów

W tym roku szkolnym uczniowie SP im. Oskara Kolberga w Bukowie doskonalili technikę czytania i rozwijali kompetencje czytelnicze, poznając wybrane mity greckie z książki Grzegorza Kasdepke. Konkurs czytelniczy rozpoczął się w październiku 2010 r., a zakończył się w marcu 2017 r.

W kwietniu zostało zorganizowane greckie popołudnie, w czasie którego grupy prezentowały efekty swojej pracy, skupione wokół tematów:

1. Historia i zabytki starożytnej Grecji.
2. Bogowie olimpijscy.
3. Starożytna Grecja w naszym języku.
4. Grecka muzyka i taniec tradycyjny.
5. Przysmaki greckiej kuchni.

11 maja 2017 r. odbyło się III spotkanie Miłośników Książki połączone z wernisażem wystawy pt. „W świecie mitów” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mogilanach. W imprezie – oprócz uczestników konkursu czytelniczego – wzięli udział zaproszeni goście: pani dyr. Anna Słowik, bibliotekarka pani Katarzyna Jakubowska, wychowawczyni kl. II pani Mariola Pyzik oraz mole książkowe z klas I-III wraz z opiekunami.

Na początku organizatorki szkolnego konkursu czytelniczego panie: Anna Dziuba i Jolanta Żmuda wręczyły nagrody książkowe laureatom, a następnie starsi uczniowie przeprowadzili zajęcia z młodszymi kolegami, stosując różne formy i metody pracy. Uczestnikom spodobały się krzyżówki, konkursy, nauka zorby, piosenka o Heraklesie oraz mitologiczne inscenizacje. Na ich twarzach pojawiły się też uśmiechy na widok ciekawych, pamiątkowych książek, które otrzymał każdy uczestnik zajęć.

Degustacje pysznych koreczków z oliwek – przygotowanych przez jedną z mam panią Zofię Rybak – zakończyła III Spotkanie Miłośników Książek.

Jolanta Żmuda
SP im. Oskara Kolberga w Bukowie