Majowe spotkania w GBP w Mogilanach

W dniach od 6 do 13 maja 2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mogilanach odbyły się spotkania pn.: „Wiosna w Bibliotece”. Gościliśmy uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Nowina Konopki w Mogilanach, Szkoły Podstawowej im. Świętej Faustyny Kowalskiej we Włosani oraz z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Gaju.

Wiosna zagościła już na dobre nie tylko w przyrodzie, ale i w naszej Bibliotece. Tematem przewodnim tegorocznych spotkań dla zerówkowiczów była malownicza i kwiecista wiosna. Było kolorowo i wesoło. Najpierw dzieci z wielką uwagą wysłuchały opowieści o wiosennych porządkach w ogródku liska Fenka oraz historii o bocianie i Misiu Uszatku.

Następnie wzięły czynny udział w zabawie pn. „Wiosenne koło fortuny”, gdzie umiejętnie odpowiadały na zagadki: jakie kwiatki kwitną w marcu, kwietniu i maju; jakie ptaszki przylatują do Polski z ciepłych krajów oraz jakie zwierzątka budzą się ze snu zimowego.

W rytm majowych przebojów uczniowie zwiedzili wypożyczalnię oraz zaśpiewali piosenki o wiośnie. Spotkania zakończyły się miłym słodkim akcentem – mali goście otrzymali kolorowe lizaki.