Spotkanie z Edytą Wygonik-Barzyk

W piątkowy poranek 12 lutego 2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mogilanach odbyło się spotkanie z Edytą Wygonik - Barzyk - redaktorką, autorką książek dla dzieci, dziennikarką.

W spotkaniu pn. „Książka - od pomysłu na nią po przyjemność czytania” wzięli udział uczniowie z kl. IV-VI ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Konarach oraz Szkoły Podstawowej im. Świętej Faustyny Kowalskiej we Włosani.

Podczas spotkania autorka opowiedziała uczniom o tym jak powstaje i z czego składa się książka, zaprezentowała jak wygląda korekta tekstu, zdradziła kilka szczegółów dotyczących powstania powieści o Harrym Potterze - J.K. Rowling i o Muminkach - Tove Jansson. Wspólnie z uczniami próbowała odpowiedzieć na pytanie: Jaką rolę pełnią książki w naszym życiu?

Natomiast w środowy poranek 17 lutego 2016 r. odbyło się spotkanie dla młodszych uczniów tj. z klas I-III ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Konarach oraz Szkoły Podstawowej im. Świętej Faustyny Kowalskiej we Włosani. W trakcie spotkania pani Edyta Wygonik - Barzyk omówiła etapy powstania książki oraz opowiedziała uczniom historię stworzenia książkowej i filmowej postaci Kubusia Puchatka. Na zakończenie poradziła uczniom jak należy dbać i czego nie wypada robić z książkami.

Dziękujemy uczniom i nauczycielom za aktywny udział w spotkaniach.