Wystawa fotografii Tomasza Mardyły

TOMASZ MARDYŁA

jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej. Urodził się w Krakowie, ale na co dzień mieszka bliżej natury, wśród której czuje się najlepiej - w podkrakowskiej Lusinie. Swoją przygodę z fotografowaniem rozpoczął już jako nastolatek, kiedy to od swojego Taty dostał pierwszy aparat - lustrzankę małoobrazkową Zenit. Zainteresowanie fotografią przerodziło się w pasję, gdy w 2014 roku zakupił, już samodzielnie, pierwszą lustrzankę cyfrową. Szczególne zainteresowanie Pana Tomasza koncentruje się na fotografii krajobrazowej i architekturze Krakowa. Od pewnego czasu próbuje również swoich sił w fotografii portretowej.

Ulubioną porą dnia Fotografa są poranki. Zachwyca go ulotny nastrój budzącego się dnia, który z powodzeniem stara się oddać na zdjęciach. Niestraszna mu pobudka w środku nocy, niekiedy kilkugodzinny dojazd w plener, wspinaczka przez las na szczyt góry, często w całkowitych ciemnościach i przy niedogodnościach pogody. Podczas oczekiwania w półmroku emocjonuje go niepewność, jak będzie wyglądał ten kolejny wschód słońca, czy wróci z trofeami w postaci ciekawych zdjęć, czy też będzie musiał zadowolić się samotnym przeżyciem tej czarownej pory na granicy nocy i dnia oraz jej wspomnieniem. Ale nawet takich sytuacji nie żałuje, gdyż bardzo sobie ceni ten intymny kontakt z naturą. Tylko przyroda i on... A to, co go najbardziej ekscytuje, to połączenie fotografii z przygodą. Charakterystyczną wizytówką, na którą czekają miłośnicy jego talentu jest mgła. Pan Tomasz równie chętnie fotografuje Kraków, którego architektury i historii jest miłośnikiem. Miasto na jego pracach może często sprawiać wrażenie wyludnionego, gdyż jak wspomniano, lubi fotografować o wczesnej porze, gdy większość mieszkańców po prostu jeszcze śpi. Innym ulubionym obiektem do fotografowania jest dla niego Tyniec ze znajdującym się tam, malowniczo położonym na skale nad Wisłą Opactwem Benedyktyńskim.

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia stron internetowych Autora wystawy:

Facebook: https://www.facebook.com/Fotografia.Tomasz.Mardyla/?ref=bookmarks

Instagram: https://www.instagram.com/tomasz_mardyla/