Alina Brzozowska - wystawa malarstwa

Alina Brzozowska o swoim malarstwie mówi, że jest dla niej czasem odpoczynku i relaksu. Tematem najczęściej obecnym na jej obrazach jest pejzaż, w którym pory roku zapraszają oglądających, na pełen słońca lub rannych mgieł a czasem pięknej zimy, pełen spokoju, spacer. Artystka często też sięga do tradycji malarstwa polskiego Wielkich Mistrzów i czerpie z tego malarstwa inspiracje do swoich obrazów. Nie skupia uwagi na kopiowaniu ale odkrywając warsztat i kunszt Mistrza ubogaca własne umiejętności malarskie.

Pani Alina uczestniczy w warsztatach oraz plenerach malarskich, są one doskonałym czasem na szlifowanie własnej drogi twórczej. Bierze udział w wystawach zbiorowych oraz była autorką kilku wystaw indywidualnych. W Gminnym Ośrodku Kultury w Mogilanach, Artystkę gościmy ponownie, tym razem z wystawą indywidualną.

Pani Alina jest absolwentką Akademii Rolniczej w Krakowie z wykształcenia jest inżynierem ogrodnikiem oraz ukończyła podyplomowe studia w zakresie architektury krajobrazu. Jej pasją jest również florystyka należy do Koła Florystycznego w Krakowie.