Biblioteczni Tropiciele Przygód - wakacje w Bibliotece

"Dalej, dalej w nieznane! Tam przygoda czeka nas!" - tak może powiedzieć wielu tropicieli przygód, ale czy mają rację? Przecież niesamowite przygody można również przeżyć w znajomych miejscach. Przekonali się o tym uczestnicy wakacyjnego spotkania, zorganizowanego 23 lipca przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Mogilanach.

We wtorkowy ranek z naszej Biblioteki do mogilańskiego parku wyruszyła niecodzienna ekspedycja "Bibliotecznych Tropicieli Przygód", by w zupełnie innym otoczeniu stawić czoła wyzwaniom, przygotowanym dla nich przez bibliotekarkę - Panią Kasię.

Drogą losowania uczestnicy podzieleni zostali na dwie drużyny: Czerwonych oraz Niebieskich i tak rozpoczęła się przygoda w pięciu konkurencjach.

Wiekowe Aleje Grabowe były świadkami zmagań drużyn z bibliotecznym torem przeszkód. Nasi nieustraszeni Tropiciele musieli z książką na głowie lawirować między przeszkodami. Zadanie to okazało się nie lada wyzwaniem, ponieważ nie wolno było dotykać książki, a w chwili jej upadku zawodnicy musieli wrócić na start. Ten wyczerpujący początek nie zniechęcił jednak Tropicieli, na których czekały nowe zagadki: rebusy, tajemnicze hasła oraz szyfry. Ponieważ sport to zdrowie, nie zabrakło także konkurencji sportowych. Najwięcej radości i emocji wzbudziła konkurencja, w której Biblioteczni Tropiciele Przygód udzielali pierwszej pomocy, bandażując rękę lub nogę kolegów z drużyny. W ostatecznym rozrachunku wygrali Czerwoni.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodycze i kolorowe plakietki. Radosne śmiechy niosły sie po całym parku, a drzewa w szumie liści przekazywały sobie relacje z niecodzienych przygód Bibliotecznych Tropicieli...

Estera Jankowska
Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach