Gimnazjaliści w GBP w Mogilanach

W czwartkowy poranek, 28 lutego 2013 roku w Gminnej Bibliotece Publicznejw Mogilanach odbyły się dwa spotkania z uczniami z Gimnazjum w Mogilanach.Pani Grażyna Kuc – kierownik naszej Biblioteki - opowiedziała o zasadach funkcjonowania bibliotek publicznych, zaprezentowała nowe pomieszczenia: Galerię GBP oraz czytelnię komputerową. Opowiedziała także o naszym nowym regale "Bookcrossing – uwolnij książkę".

Później młodzież gimnazjalna miała wybór niczym Neo z "Matriksa": mogli wrócić do szkoły na lekcje lub wziąć udział w rywalizacji przygotowanej przez Panią Katarzynę – bibliotekarza GBP. Uczniowiezdecydowali, że wolą zostać w Bibliotece. Zostali podzieleni na trzy drużyny, a każdej przewodził lider. Zadaniem młodych ludzi było rozwiązanie quizu związanego z Biblioteką, rebusu poświęconego zagadnieniom bibliotekarskim oraz rozszyfrowaniu tytułu 3 lektur. W drugiej części rywalizacji uczniowie, w ciągu 5-10 minut, musieli stworzyć bajkę lub też wymienić jak największą liczbę lektur oraz książek dla dzieci i młodzieży.

Spotkanie przebiegło w radosnej atmosferze, a na zakończenie gimnazjaliści stwierdzili, że taka forma zajęć w GBP jest "fajna i ciekawa" i bardziej im się podoba, niż lekcje w szkole.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w spotkaniu.