Sukcesy wokalistek

W ostatnim okresie w Gminnym Ośrodku Kultury w Mogilanach zza drzwi Pracowni Wokalnej słychać było trudy wokalnych ćwiczeń. Pod kierunkiem Pani Małgorzaty Strzebońskiej – Sroki nasze wokalistki przygotowywały się do tegorocznych konkursów i festiwali.

W dniu 12 kwietnia br. w Centrum Sztuki Współczesnej „Solvay” w Krakowie odbyły się eliminacje powiatowe Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2017”. W eliminacjach wzięło udział 117 wykonawców. Wyróżnienia otrzymały nasze wokalistki: Natalia Tylek i Katarzyna Biel.

Kolejny sukces miał miejsce na 22. Konkursie Piosenki „Wygraj Sukces”, który odbył się 27 kwietnia br. w Centrum Kultury Św. Jadwigi w Krakowie. Na 55 uczestników 8 wokalistek było z naszego Ośrodka Kultury. Do dalszego etapu, tj. eliminacji regionalnych, przeszły 2 wokalistki: Wiktoria Gnot i Kamila Tylek. Wyróżnienia otrzymały: Natalia Tylek, Urszula Strzebońska i Weronika Kaim. Podczas eliminacji regionalnych Kamila Tylek została nominowana do Finału Konkursu, a Wiktoria Gnot otrzymała wyróżnienie.

Sekcja wokalna GOK-u może pochwalić się także nagrodami podczas II Powiatowego Konkursu Piosenki „DO-RE-Michałowice”. W kategorii wiekowej 7–11 lat - III miejsce zdobyły Aleksandra Hachlica i Natalia Tylek, natomiast w kategorii 12-15 lat również III miejsce otrzymały Ewa Czop, Kamila Tylek, Sylwia Sechman i Wiktoria Gnot. Koncert Laureatów odbył się 3 czerwca br. w Michałowicach.

Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w dalszych etapach wokalnej kariery.