„Kiedy zamilkły dzwony…”

Tymi słowami rozpoczęło się tradycyjne, już dziewiętnaste, Spotkanie ze słowem Jana Pawła II zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach oraz Zespół Regionalny „Mogilanie”.

W dniu 23 kwietnia 2023 roku w sali OSP w Mogilanach widzowie mogli zobaczyć spektakl przedstawiający wspomnienia osób, które w różnym czasie i w różnych sytuacjach spotkały Jana Pawła II. Scenariusz przygotowany na podstawie książki pt. „Kiedy zamilkły dzwon. Jan Paweł II w moim życiu i pamięci”, opracowanej przez uczestników Limanowskiego Klubu Literackiego, pod redakcją Haliny Matras, posłużył za kanwę dla opracowania spektaklu. W aktorów wcielili się członkowie Zespołu Regionalnego „Mogilanie”. Autorem scenariuszem była Renata Radoń, a reżyserem spektaklu Michał Orzyłowski.

Swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Mogilany Piotr Piotrowski, Ksiądz Proboszcz Mogilańskiej Parafii Józef Milan, a także Ksiądz Wikariusz Wojciech Wylegała. Był to wieczór zadumy i wspomnień, ale nie zabrakło elementów humorystycznych, i pięknego śpiewu. Dziękujemy wszystkim osobom za zaangażowanie i za podtrzymywanie tej wspaniałej tradycji.