20. Majówka w Mogilańskim Dworze

W dniu 28 maja 2022 r. odbyła się jubileuszowa 20. Majówka w Mogilańskim Dworze. O godzinie 14:00 Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach Martyna Strączek rozpoczęła Majówkę, a już chwilę potem scena została oponowa przez dzieci i młodzież z placówek oświatowych z terenu Gminy Mogilany. Prezentowali na scenie swoje talenty, budząc zachwyt i podziw widzów. Było głośno, tanecznie i kolorowo.

Mali gwiazdorzy rozczulali serca widowni uśmiechami i całusami wysyłanymi ze sceny, a dumni rodzice i dziadkowi z łezką w oku podziwiali swoje pociechy. Po występach najmłodszych, na scenie pojawiła się Zielona Kapela z Konar, czyli podopieczni Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej w Konarach, która na scenie zrobiła prawdziwe show. Z myślą o nich prowadzone były licytacje prac, a na stoisku można było podziwiać i zakupić wyroby rękodzielnicze, wykonane przez uczestników zajęć ośrodka w Konarach i w ten sposób mogliśmy finansowo wesprzeć działalność Fundacji.

Na Majówce nie mogło zabraknąć występów lokalnych grup i zespołów folklorystycznych, które tworzą klimat naszej gminy. Usłyszeliśmy też Chór „Mogilanum” pod kierownictwem Marka Litwy i Orkiestrę Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej we Włosani, której kapelmistrzem jest Jacek Włodarczyk. Następnie scenę przejęli sportowcy, uczestnicy Akademii Sztuk Walki „Fighter” i Klubu Mistrzostwa Karate Kyokushunkai, którzy zachwycali nas swoją sprawnością, siłą i umiejętnościami.

W muzyczno - taneczny klimat wieczoru wprowadziły nas występy uczestników zajęć ZUMBY, wokalistek oraz pokaz tańca wychowanków centrum Elita Dance Center. Po takim barwnym korowodzie gwiazd w każdym wieku i każdym gatunku, gdy pod sceną było już całkiem ciasno, pojawiła się gwiazda wieczoru - ZESPÓŁ POWER PLAY. Faktycznie, zespół dał iście gwiazdorski koncert, bawiąc widzów i rozgrzewając swoimi utworami. Po zakończeniu koncertu publiczność miała okazję bawić się podczas zabawy tanecznej.

Powiedzieć, że Majówka w Mogilańskim Dworze to tylko scena i występy do zdecydowanie zbyt mało. Od samego początku na terenie całego parku bardzo wiele się działo. Przez cały czas trwania imprezy funkcjonowały punkty gastronomiczne oraz miejsca zabaw, gier i konkursów dla dzieci i wiele innych ciekawych atrakcji. Były zjeżdżalnie i dmuchańce. Dzieci mogły pobawić się z animatorkami, pomalować buźkę, zrobić kolorową kartkę na Dzień Ojca lub zakładkę do książki. Ratownicy medyczni pokazywali metody udzielania pierwszej pomocy, a strażacy z terenu Gminy Mogilany zorganizowali pokaz sprzętu oraz samochodów ratowniczych i bojowych. Można było spotkać panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Libertowie, odwiedzić stoiska z pięknym rękodziełem i pospacerować po parku.

Ostatnie 2 lata ze względu na pandemię koronawirusa (COVID-19) nie pozwoliły nam na organizację tego wydarzenia i ograniczyły działalność naszego Ośrodka Kultury do aktywności w przestrzeni wirtualnej. Tym bardziej cieszymy się z tego, że nasza impreza odbiła się tak szerokim echem i przyciągnęła tak wiele osób. Niewątpliwie Majówka w Mogilańskim Dworze to wydarzenie ważne i znaczące w kalendarzu kulturalnym naszej Gminy. Tegoroczna edycja pokazała, jak wszyscy jesteśmy stęsknieni za kontaktem, rozmową, spotkaniem.


Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym przez:
Wojewodę Małopolskiego - Łukasza Kmitę
Marszałka Województwa Małopolskiego - Witolda Kozłowskiego
Starostę Krakowskiego - Wojciecha Pałkę
Wójta Gminy Mogilany - Piotra Piotrowskiego

Patronat medialny sprawowali:
TVP 3 Kraków
Radio Plus Kraków
Dziennik Polski

SPONSORZY „Majówki w Mogilańskim Dworze”:
Krakowski Bank Spółdzielczy Oddział Mogilany
GEMMA Sp. z o. o. Sp. komandytowa
HERBEWO INTERNATIONAL S. A.
Przedsiębiorstwo Produkcyjne OKNOPLUS Sp. z o.o
Piekarnia „WŁOSAŃ” s. c. Maria Szybowska, Józef Najder, Krzysztof Najder
WANICKI Sp. z o. o.
PAAL INVEST Sp. z o.o.
WIESSMANN Sp. z o. o.
Jerzy Przeworski Gaj
Konrad Syrek Firma Handlowo – Usługowa WOLFRAM
Przewozy pasażerskie DOBTRANS Pudlik Jan, Daniek Stanisław spółka jawna
Klub Mistrzostwa Karate KJOKUSZUNKAJ
Firma Handlowo – Usługowa ULTRA spółka jawna Beata Chromy, Artur Chromy
Dorota Michalec-Papla GEO QUEST Biuro Geodezji i Wycen Nieruchomości
Gabinet Stomatologiczny „DOLINA UŚMIECHU” Mogilany
IDC POLONIA S.A.
Niepubliczne Przedszkole MONTESSORI „Dzieci Świata”
JUREK – CATERING sala bankietowa TRIANA w Mogilanach
Firma Budowlano – Handlowa „SKALSKI”
Stanisław Droździk PRACOWNIA CUKIERNICZA
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „MIKI”
Mieczysław Jakubowski
Jerzy Kruk EKO – TRANS
Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna POKÓJ w Mogilanach
Agata Jodłowska Salon Fryzjerski LESZER Mogilany
Józef Ożóg Stolarstwo
Lucyna i Władysław Kufrejowie

Majówka została zorganizowana także przy wsparciu finansowym:
Powiatu Krakowskiego i Stowarzyszenia Blisko Krakowa
w ramach Patronatu „SKARBY BLISKO KRAKOWA”.


Bardzo dziękujemy wszystkim SPONSOROM za wsparcie finansowe i rzeczowe, które w znaczący sposób ułatwiło nam organizację Majówki. Dziękujemy wszystkim występującym na scenie. Słowa podziękowania należą się pracownikom Bazy Usług Komunalnych w Gaju oraz wszystkim służbom technicznym, ratowniczym, medycznym, ochroniarskim, które pracowały i czuwały nad naszym bezpieczeństwem a także mieszkańcom naszej gminy i gościom za liczne przybycie i chęć budowania relacji na nowo.