Koncert muzyczny

WYRAŹMY NASZE WSPARCIE DLA UKRAINY

Na początku lutego rozpoczęliśmy organizację koncertu muzycznego, który został zaplanowany na 20 marca. Do udziału zaprosiliśmy międzynarodowy duet: Yuliyę Ponomar z Ukrainy i Filipińczyka Alexandra Martineza. Nikt wtedy nie przypuszczał co przyniesie nam koniec lutego.

W dniu 24 lutego wojska rosyjskie rozpoczęły inwazję na Ukrainę. Nie ma zgody na agresję, na zabijanie niewinnych i bezbronnych. Każde państwo ma prawo do niepodległości oraz do obrony swoich ziem i obywateli.

Chcielibyśmy by zaplanowany koncert z udziałem Ukraińskiej artystki Yuliy Ponomar był okazją dla mieszkańców Naszej Gminy do wyrażenia wsparcia dla wolnej Ukrainy.

Zapraszamy Państwa na koncert, który odbędzie się w dniu 20 marca 2022 r. o godz. 17.00 w Sali OSP Mogilany.

Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach pamiętając o ukraińskich artystach, twórcach, wszystkich ludziach i instytucjach kultury włącza się w akcję pomocy dla mieszkańców Ukrainy. Całym sercem jesteśmy z naszymi sąsiadami z Ukrainy i w pełni się z nimi solidaryzujemy.

W związku z tym postanowiliśmy zrezygnować z biletowania koncertu. Natomiast w trakcie koncertu wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża będą zbierali do puszek Państwa dobrowolne datki.


Jednocześnie będziemy prowadzić zbiórkę darów rzeczowych dla uchodźców z Ukrainy:
ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: musy owocowe i warzywne, konserwy, cukier, herbata, kawa, słodycze, płatki śniadaniowe, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach - fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia, miód, dżem, suszone owoce, orzechy, zupy instant, gotowe posiłki w kartonach i słoikach.
KOSMETYKI I CHEMIA: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do naczyń, papier toaletowy, ręczniki papierowe.
ŚRODKI OPATRUNKOWE: bandaże dziane różne rozmiary, bandaże elastyczne różne rozmiary, gaziki jałowe różne rozmiary, gaza opatrunkowa jałowa (1/4 m2, 1/2m2, i 1m), codofix/ codotex różny rozmiary, chusty trójkątne, maseczki higieniczne, sól fizjologiczna, Octanisept, podkłady higieniczne na łóżka i prześcieradła jednorazowe, folie NRC (czyli koce termiczne), plastry/opatrunki gotowe, altacet/voltaren w żelu, icemix, paski do glukometru accucheck.
Zbieramy także NOWE koce, śpiwory i ręczniki oraz baterie AA i AAA

UWAGA! Nie zbieramy odzieży.Zjednoczmy się we wsparciu wolnej Ukrainy!

Wspierasz uchodźców? Możesz zapewnić schronienie lub inną pomoc?
Opuszczasz Ukrainę? Jesteś już w Polsce?
Wszystkie te informacje uzyskasz: https://pomagamukrainie.gov.pl/

Jedną z najszybszych i najprostszych form wsparcia mogą być wpłaty na specjalne fundusze zarządzane przez profesjonalne, wyspecjalizowane organizacje pozarządowe, np.
CARITAS POLSKA https://caritas.pl/ukraina/
POLSKI CZERWONY KRZYŻ https://pck.pl/na-pomoc-ukrainie/


Solidarni z Ukrainą. Солідарні з Україною.