Koncert Noworoczny

Jak co rok na zakończenie okresu Bożego Narodzenia ,Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach zaprosił wszystkich mieszkańców gminy na Koncert Noworoczny. Patronat honorowy przyjął Wójt Gminy Mogilany Pan Piotr Piotrowski. Wykonawcami byli: Wokaliści sekcji wokalnych naszego Ośrodka, Zespół Regionalny „Mogilanie”, Kapela ZR „Mogilanie”, DZR „Mali Mogilanie”, Młodzieżowa Kapela ZR „Mogilanie”, oraz niezawodnie od szeregu lat „Zielona Kapela”- Podopieczni Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej z Konar.

Wysłuchaliśmy wielu pięknych znanych i mniej znanych kolęd i pastorałek. Były i takie, które słyszeliśmy po raz pierwszy. Wszystko uzupełniały tańce z dostojnym polonezem na czele.

Całość wyreżyserował Pan Marek Harbaczewski we współpracy z Panią Małgorzatą Strzebońską-Sroka, Panią Elżbietą Król- Dryja, Panem Adamem Królikiem, Panem Danielem Kubler, Panią Katarzyną Targosz. „Zieloną Kapelę” przygotował Pan Jarosław Wilkosz.

Musiało być pięknie, bo ani artystom- wykonawcom nie chciało się zejść ze sceny, ani publiczności, która najprawdopodobniej urzeczona magią tematu i strojami nie spieszyła do wyjścia.

Serdecznie dziękujemy za przybycie i już zapraszamy na kolejny Koncert Noworoczny w 2021r.