Narodowe Święto Niepodległości

Spotkaliśmy się 11 listopada br. (poniedziałek), aby uroczyście obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. Święto, które upamiętnia odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów. O godz. 17- tej rozpoczęła się Msza św. w której uczestniczyły władze samorządowe, poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych, poczty sztandarowe szkół z terenu Gminy Mogilany i wierni, którzy dziękowali za odzyskanie niepodległości i za możliwość życia w wolnej ojczyźnie.

Po mszy, władze samorządowe na czele z Wójtem Gminy Mogilany Panem Piotrem Piotrowskim i Księdzem Józefem Milanem – Proboszczem Parafii p.w. Św. Bartłomieja Apostoła w Mogilanach złożyli kwiaty i znicze pod tablicą poświęconą Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. Następnie w takt muzyki marszowej granej przez Orkiestrę Dętą mieszkańcy udali się do sali narad Urzędu Gminy, aby uczestniczyć w programie patriotycznym przygotowanym przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Konarach.

W programie artystycznym wystąpił również Chór „ Mogilanum” pod dyrekcją Pana Marka Litwy. Uroczystość uświetniła wspomniana wcześniej Orkiestra Dęta OSP we Włosani pod kierunkiem Pana Jacka Włodarczyka. Nie zapominajmy , że wolność nie została nam dana raz na zawsze, o wolność trzeba się troszczyć i nieustająco walczyć. W chwili ciszy i zadumy zachęcamy do przeczytania Modlitwy za Ojczyznę Ks. Piotra Skargi. Dziękujemy wszystkim uczestnikom tego wydarzenia.