Wernisaż wystawy Witolda Kubichy

Kolejna wystawa malarstwa w Galerii Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach. Wystawa nosi tytuł „Zachwyt i zaduma” autorstwa Pana Witolda Kubichy. Autor prac jest absolwentem Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się projektowaniem graficznym, malarstwem, rysunkiem, grafiką komputerową i fotografiką. Od wielu lat należy do Związku Polskich Artystów Plastyków.

Te dwa słowa: ZACHWYT i ZADUMA, jak sam autor mówi „zawierają esencję mojej aktualnej twórczości. Zachwyt światem, wspaniałością pejzażu, wdziękiem kobiecej urody, klimatem ulotnej chwili, zapachem kwiatów- wyrażam obrazami w różnych stylistykach i technikach”.

Zaduma zaś i fascynacja surrealizmem pozwala autorowi balansować na granicy między tym co świadome, a tym co podświadome. Znowu cytując autora „dlatego moje komentarze do rzeczywistości mają bardziej poetycki niż jednoznacznie publicystyczny charakter”.

Na wernisażu 9 lutego br. oprócz prac na ścianach były także prace „luzem”, które można było oglądać, wziąć do rąk, dotknąć faktury obrazu i porozmawiać z autorem na temat każdego z nich. Podobnie jak w minionych wiekach koneserzy w pracowniach artystów, mistrzów przeglądali teki z rysunkami, grafikami i dyskutowali o sztuce.

Wystawa jest czynna od 6 lutego do 5 marca w godzinach otwarcia Ośrodka. Zachęcamy do tego, aby zachwycić się i zadumać.