KONCERT NOWOROCZNY- styczeń 2019 r.

Koncert Noworoczny- jedna z największych corocznych imprez organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach, skierowana do wszystkich mieszkańców. Spotkaliśmy się w Sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Mogilanach, aby obejrzeć piękne widowisko bożonarodzeniowe w reżyserii Pana Marka Harbaczewskiego- choreografa Zespołu Regionalnego „Mogilanie”. Przez wiele dni Zespół ćwiczył i przygotowywał się do tego występu, chcąc pokazać swój kunszt aktorski. To nie jest tak, że z roku na rok prezentują to samo. Pewne elementy owszem powtarzają się, bo taka jest tradycja i trudno zrezygnować np. z kolędników, którzy przybywają do gospodarzy, aby pośpiewać, potańczyć, porozmawiać, ale wplecione w nową historię- opowieść. Uczestniczą w tej opowieści WSZYSCY- wyraźnie widać wielopokoleniowość zespołu, która jednoczy. Jest wielką wartością. Niektórzy występują „od zawsze”, a inni dopiero zaczynają, ale wszyscy są jednakowo przejęci i podekscytowani. Oprócz pięknie wyglądających i występujących mogliśmy podziwiać jeszcze scenografię. Wiem, że artyści są najważniejsi ( i tak na pewno było, bo owacje na stojąco o tym świadczyły), ale detale, które dopełniły całość również są ważne. Ciekawe czy oglądający zwrócili na to uwagę i czy mogliby wymienić chociażby 30 elementów  (a zapewniam, że było ich znacznie, znacznie więcej). Pewnie tak, bo wychodząc niemal każdy był pod ogromnym wrażeniem.

Dziękujemy wykonawcom- dużym i małym, kapelom- „starej”- Kapela ZR „Mogilanie” pod kierunkiem Pana Adama Królika, i „młodej”- Kapela Młodzieżowa DZR „Mogilanie” pod kierunkiem Pana Daniela Kublera, wokalistkom, które rozpoczęły koncert, a które przygotowała Pani Małgorzata Strzebońska- Sroka, władzom samorządowym, oraz wszystkim przybyłym gościom.

Szczególnie dziękujemy „Zielonej Kapeli” z Konar pod kierunkiem Pana Jarosława Wilkosza, który na co dzień pracuje z podopiecznymi z Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej. Grupa zaśpiewała trudne i zupełnie nieznane pastorałki, ale skłaniające do refleksji.

Na zakończenie wieczoru Kapela zagrała, a wszyscy wspólnie zaśpiewali kilka kolęd.

Wszystkim mieszkańcom życzymy Do siego Roku i do zobaczenia na kolejnym Koncercie Noworocznym (to tylko… rok ).