III Dziecięcy Festiwal Polskiej Piosenki „Koral Song”- Lipnica Murowana

W niedzielę 3 czerwca 2018 roku w sali widowiskowej Gminnego Domu Kultury w Lipnicy Murowanej odbył się III Dziecięcy Festiwal Polskiej Piosenki „Koral Song”. Festiwal ma na celu promowanie polskiej piosenki i młodych talentów.

W tym roku na scenie zaprezentowała się rekordowa liczba 78 wykonawców. Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach reprezentowały:
1) w kategorii soliści i duety 8 – 13 lat : Ewa Czop - wyróżnienie,
duet wokalny „ULWIK” w składzie: Wiktoria Gnot, Urszula Strzebońska - I miejsce,
2) w kategorii soliści i duety 14 – 18 lat :
Sylwia Sechman - I miejsce,
3) w kategorii zespoły : zespół wokalny „ BRA-BRE-BRI” w składzie: Ewa Czop, Wiktoria Gnot, Aleksandra Hachlica, Urszula Strzebońska, Natalia Tylek - wyróżnienie.
Do udziału w koncercie laureatów, który odbędzie się w sobotę 11 sierpnia 2018 r. podczas Święta Gminy Lipnica Murowana komisja zakwalifikowała laureatów Grand Prix i I miejsc.

Zatem nasze wokalistki odniosły duży sukces. Gratulujemy!!Jarmark rzemiosła- Rynek Główny, Kraków.

Jarmark rzemiosła w Rynku Głównym w Krakowie trwał od 11 maja do 20 maja 2018r. Na kilkudziesięciu stoiskach można było podziwiać wyroby rzemiosła: pamiątki z Krakowa i z regionu, ręcznie i po domowemu robione słodycze, pieczywo, sery, wyroby rękodzieła drewnianego. Główne uroczystości odbyły się 19 maja. W tym właśnie dniu na scenie na płycie Rynku wystąpiły nasze wokalistek: Aleksandra Hachlica, Urszula Strzebońska, Natalia Tylek, Sylwia Sechman. Z informacji przekazanych przez wokalistki atmosfera i licznie zwiedzający sprzyjali świetnej zabawie. Było miło i sympatycznie.