Majówka w Mogilańskim Dworze, 26 maja 2018 r.

Od wielu lat, co roku Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach we współpracy z Wójtem Gminy Mogilany organizuje wielkie wydarzenie rozrywkowo – kulturalne pn. „Majówka w Mogilańskim Dworze”.

Majówka to dobra okazja do spędzenia wolnego czasu z całą rodziną czy znajomymi w plenerze, posłuchania i obejrzenia osób występujących na scenie, wzięcia udziału w grach, zabawach i konkursach itp. Spektrum atrakcji szerokie, jak to się mówi „dla każdego coś miłego, coś ciekawego”. W tegorocznej majówce wystąpili: uczestnicy Pracowni Wokalnej i Taneczno - Ruchowej GOK-u, przedszkolaki z terenu gminy Mogilany, Dziecięcy Zespół Regionalny „Mali Mogilanie” z Kapelą, Szkolny Zespół Regionalny „Bukowioki”, Zespół Muzyczny „Ad Libitum”, Akademia Sztuk Walki „Fighter”, Chór ”Mogilanum”, Zespół Regionalny „Mogilanie” wraz z Kapelą, Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej we Włosani, Professional Dance and Fitness Studio i oczywiście „Zielona Kapela”- grupa muzyczno - teatralna działająca przy Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej w Konarach. To właśnie z myślą o nich prowadzona była licytacja prac, a na kiermaszu można było podziwiać i zakupić wyroby rękodzielnicze, które wykonują w ośrodku w Konarach.

Od godz. 15.00 do 18.00 na sali OSP Mogilany odbywał się III Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Mogilany, zorganizowany przez Pana Zbigniewa Karskiego. Po zakończeniu rozgrywek na scenie w parku zostały ogłoszone wyniki i wręczone puchary i dyplomy.

Gwiazdami majówki byli: kabaret Koń Polski, który najbardziej kojarzy się ze znaną kabaretową parą w kraju - Marianem i Helą, oraz zespół disco - polo Masters, którego pierwszym wielkim hitem okazał się utwór „Żono moja”. Na You Tube liczba wyświetleń tego utworu sięga 63 milionów, a album „Viva Polonia” wydany w 2012 roku zyskał status platynowej płyty. Po kilku bisach zespół ustąpił miejsca na scenie zespołowi Cafe Band, który zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy. Aby sił nie zabrakło na stoiskach gastronomicznych można było nieźle zjeść i uzupełnić płyny.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym przez: Marszałka Województwa Małopolskiego Pana Jacka Krupę, Starostę Krakowskiego Pana Wojciecha Pałkę i Wójta Gminy Mogilany Pana Piotra Piotrowskiego. Patronat medialny sprawowali : Radio Plus Kraków, TVP 3 Kraków i Dziennik Polski. Serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM SPONSOROM za wsparcie finansowe, które ułatwiło nam organizację majówki, oraz wszystkim występującym na scenie i zaangażowanym w jej przygotowanie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i do zobaczenia za rok.
SPONSORZY „MAJÓWKI W MOGILAŃSKIM DWORZE”:

1. Krakowski Bank Spółdzielczy

2. Wadowscy Sp. z o. o. Autoryzowany Dealer KIA

3. GEMMA spółka jawna Maciej Gąsiorek, Leszek Mlekodaj

4. Przedsiębiorstwo Produkcyjne OKNOPLUS Sp. z o.o.

5. META Systemy Magazynowania Sp. z o. o.

6. Pracownia Ślusarsko – Odlewnicza Władysław Kufrej

7. Herbewo International S. A.

8. Piekarnia „Włosań” s. c. Maria Szybowska, Józef Najder, Krzysztof Najder

9. JUREK – CATERING - sala bankietowa TRIANA w Mogilanach

10. Pracownia Cukiernicza Stanisław Droździk

11. SKALSKI Sp. z o. o. Sp. Komandytowa

12. TechnoCom Obsługa Techniczna Nieruchomości Jerzy Przeworski

13. TechnoSteam Technologie Czyszczenia i Dezynfekcji Urszula Przeworska

14. MARIMEX Sp. z o. o. Sp. Komandytowa Autoryzowany Dealer marki Opel

15. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „MIKI” Mieczysław Jakubowski

16. Maria i Stanisław Mrowcowie z Libertowa

17. PAAL INVEST Sp. z o. o. Sp. Komandytowa

18. Eko – Trans Jerzy Kruk

19. ARKON Halina Paś

20. Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna POKÓJ w Mogilanach

21. Centrum Ogrodnicze MINI Elżbieta Panek

22. Sklep Papierniczy w Mogilanach Katarzyna Łopata

23. Radna powiatu krakowskiego Małgorzata Mardyła

24. Gabinet Stomatologiczny Magdalena Waga