Wystawa prac dzieci

Niestety tylko do 12 marca 2020 roku trwały zajęcia w Gminnym Ośrodku Kultury. Pracownie stanęły. Pomimo tego i tak udało się sporo zdziałać w pracowni plastycznej. Wszystkie grupy wiekowe pracowały nad zagadnieniami z zakresu ekspresji malarskiej (abstrakcji), tonacji barwnych (obrazy w szarości, użycie tylko trzech kolorów). Poznawały czym jest klimat i nastrój obrazu zapoznając się z malarstwem dawnych mistrzów. Może mniej popularnych, ale wartych przypomnienia Artystów (m. in. Michał Stańko, Michał Gorstkin- Wywiórski, Stanisław Kamocki, Alfons Karpiński). Sięganie do malarstwa dawnych mistrzów jest już tradycją pracowni i nosi nazwę „Nasze inspiracje malarskie”. Tematami pracy były: pejzaż, martwa natura, portret w oparciu o rysunek renesansowy i gotycki, architektura z elementami detali architektonicznych.

Z zagadnień warsztatowych uczestnicy poznawali różne narzędzia: sangwina, sepia, węgiel, rysunek patykiem, a z technik malarskich i rysunkowych: tusz lawowany, akwarela, pastel sucha i olejna, tempera, akryl, malarstwo na szkle(witraż) i na tkaninie. Projektowali wnętrza i architekturę tworząc formy przestrzenno- projektowe, malowali ceramikę, projektowali biżuterię i inne ozdoby. Odbyły się też zajęcia z projektowania przemysłowego i stylizacji mody.

W niewielkim zakresie (ale jednak!) stworzyliśmy wystawę ukazującą różnorodność i różnobarwność prac. Ze względu na ograniczoną ilość ram wybraliśmy tylko po jednej pracy każdego uczestnika.

Z nadzieją, że po wakacjach wszystko wróci na właściwe tory, czekamy na dzieci, młodzież i dorosłych.