Działalność

1. DZIAŁALNOŚĆ KULTURALNA

 

PRACOWNIE

 

* Pracownia muzyczna - nauka gry na pianinie, skrzypcach i gitarze. Zajęcia prowadzone są indywidualnie i przeznaczone są zarówno dla osób, które do tej pory nie miały możliwości uczenia się gry na instrumencie, pragnących  rozpocząć swoją przygodę z muzyką jak i dla chcących doskonalić swój warsztat. Podczas zajęć oprócz nauki techniki gry na instrumencie i poznawania podstaw zapisu nutowego, uczestnik rozwija koncentrację słuchową, wyobraźnię, sprawność manualną oraz wrażliwość na piękno muzyki.

 

* Pracownia wokalna - zajęcia w ramach pracowni stanowią kompleksowe ujęcie wszelkich zagadnień związanych z piosenką, od pracy nad emisją głosu, dykcją, interpretacją piosenki i ruchem scenicznymi, przez odpowiedni dobór i tworzenie repertuaru dla poszczególnych uczestników. Ćwiczenia prowadzone są indywidualnie. Odbywają się również z użyciem mikrofonu, na profesjonalnym sprzęcie nagłaśniającym, w warunkach scenicznych, tak, aby zagwarantować jak najlepsze warunki do osiągnięcia swobody scenicznej, oraz potrzebnego doświadczenia na scenie lub estradzie. Zajęcia przygotowują do udziału w różnego rodzaju konkursach, przeglądach, występach scenicznych.

 

* Pracownia taneczno - rytmiczna - zajęcia w dużej mierze skierowane na prawidłowy rozwój fizyczny, otwierające na interpretację ruchową i umiejętność słuchania muzyki. Bazujące na technice tańca klasycznego, ludowego, towarzyskiego i nowoczesnego. Zajęcia mają na celu opanowanie podstawowych kroków i figur w tańcach i zabawach, wyrobienie poczucia rytmu i płynności ruchów, rozwijanie indywidualnych zainteresowań dziecka, poprawę wydolności układu krążenia i oddychania.

 

* Taniec towarzyski - to nie tylko rozrywka i świetna zabawa, ale i okazja do miłego spędzenia czasu i poznania nowych ludzi. Uczestnik podczas zajęć nauczy się podstawowych kroków samby, cha-cha-cha, rumby, walca angielskiego, walca wiedeńskiego, tanga.

 

* Zumba - taniec zainspirowany połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness. Zawiera w sobie zarówno elementy tańca jak i aerobiku. To forma zajęć taneczno - fitnessowych dla każdego bez względu na wiek, płeć i kondycję.

Łatwe do naśladowania kroki taneczne, urozmaicona kompozycja ruchów i energetyczna muzyka sprawiają, że każdy uczestnik dobrze się bawi, a przy tym pracuje nad osiągnięciem dobrej formy fizycznej. Zumba pozwala uwolnić energię, rozładować stres i napięcie.

 

* Pracownia językowa - nauka  języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego i hiszpańskiego. Zajęcia skierowane są zarówno do osób zaczynających naukę od podstaw jak i dla tych, którzy chcą doskonalić język. Proponujemy zróżnicowany materiał, innowacyjne podejście do nauczania słownictwa i gramatyki, oraz logiczny i atrakcyjny układ zajęć. Zajęcia prowadzone są w niewielkich grupach dostosowanych do wieku i umiejętności uczestników.

 

* Pracownia teatralna - dla jednych zajęcia teatralne są dobrą zabawą, inni szukają sposobu na poznanie siebie, uwrażliwienie na piękno i sztukę czy też rozwinięcie swoich możliwości. Zajęcia prowadzone są w różnych grupach wiekowych, a ich uczestnicy poznają tajniki aktorstwa poprzez naukę pięknego mówienia poezji, wyrazistej dykcji jak i poruszania się na scenie. Finałem zajęć jest realizacja spektaklu teatralnego i jego prezentacja na scenie.

 

* Pracownia plastyczna - jest miejscem indywidualnych poszukiwań i ciekawych odkryć w świecie kolorów i form, miejscem rozwijania umiejętności manualnych. Można tu odnaleźć doskonały sposób na relaksującą zabawę, rozwijać poczucie harmonii i estetyki. Zajęcia dla uczestników, dostosowane do ich umiejętności i możliwości, będą miały w grupach młodszych charakter zabawy, ćwiczeń umiejętnościowych, a w grupach starszych staną się formą uplastycznienia lub bardziej zaawansowanego rozwoju artystycznego.

 

* Rysunek i malarstwo - program zajęć obejmuje rysunkowe i malarskie studium postaci, martwej natury i pejzażu. Uczestnicy zajęć mogą rozpocząć naukę od zupełnych podstaw, jak i rozwijać i doskonalić posiadane już umiejętności. Będą mieli możliwość spróbowania swoich sił w malarstwie sztalugowym olejnym, akrylowym oraz uczestniczyć w warsztatach akwarelowych prowadzonych techniką symultaniczną. Zajęcia z rysunku będą obejmowały podstawy kompozycji, proporcji, rolę kreski, światła i cienia oraz podstawy harmonii, geometrii oraz czytelności. Zarówno w rysunku, jak i malarstwie elementem nauki będzie zastosowanie wspólnych zależności barwnych, w tym pojęcie waloru.

 

* Kreatywne warsztaty artystyczne - warsztaty dla osób chcących doskonalić swoje umiejętności manualne, rozwijać zainteresowania i pasje. To nie tylko sposób na udaną zabawę, ale przede wszystkim możliwość twórczego i kreatywnego rozwoju. W trakcie warsztatów uczestnicy poznają wybrane techniki artystyczne i rękodzielnicze. Będą tworzyć małe dzieła sztuki. W programie tworzenie ozdób i biżuterii, ręcznie robione kartki okazjonalne, papierowa wiklina, kwiaty z bibuły i krepiny, dekoracje i ozdoby świąteczne, decoupage, scrapbooking i cardmaking, wyroby recyclingowe, tworzenie filcowych ozdób.

 

* Pracownia komputerowa - Informatyka - program zajęć informatycznych jest dostosowany do wieku, umiejętności i propozycji uczestników. Można tutaj nauczyć się obsługi m.in. programów biurowych, graficznych i muzycznych.

 

* Robotyka - warsztaty dla dzieci, na których zajmują się konstruowaniem i programowaniem prawdziwych robotów. Na zajęciach uczestnicy poza budowaniem robotów mają okazję poprzez zabawę zrozumieć podstawowe zagadnienia z informatyki, techniki i elektroniki. Warsztaty z robotyki to nie tylko świetna zabawa, fascynujące hobby dla dziecka, ale także inwestycja w jego przyszłość.

 

* Szachy - gra w szachy uczy logicznego i konstruktywnego myślenia, rozwija aktywność twórczą, poprawia pamięć i koncentracje, kształtuje osobowość, a także uczy pokory, odwagi i odpowiedzialności za własne decyzje.

 

FOLKLOR

* Zespół Regionalny „Mogilanie”

* Kapela Ludowa „Mogilanie”

* Młodzieżowa Kapela Ludowa „Mogilanie”

* Dziecięcy Zespół Regionalny  „Mali Mogilanie”

* Szkółka Muzykowania Ludowego

 

ZESPOŁY

* Orkiestra Dęta OSP we Włosani

* Chór „Mogilanum”

* Zespoły wokalne

 

DZIAŁALNOŚĆ  NA  RZECZ  PLACÓWEK  OŚWIATOWYCH

*  Zespół Regionalny „Bukowioki” – instruktor tańca ludowego

*  Filharmonia Krakowska - cykliczne koncerty

*  Wypożyczanie sprzętu i wyposażenia

*  Organizacja przeglądów, festiwali, konkursów i koncertów

 

GALERIA

* Organizowanie wystaw, wernisaży, spotkań z artystami

 

IMPREZY  I  PRZEDSIĘWZIĘCIA  CYKLICZNE

* Koncert Kolęd i Pastorałek

* Gminny Przegląd Grup Kolędniczych i Widowisk Bożonarodzeniowych

* Koncert Noworoczny

* Bajkowy Bal Karnawałowy

* Gminne Noworoczne Spotkanie Seniorów

* Ferie zimowe z Kulturą

* Gminny Konkurs Recytatorski

* Talenty Małopolski - eliminacje gminne

* Spotkanie z poezją

* Spotkanie ze słowem Jana Pawła II

* Majówka w Mogilańskim Dworze

* Powitanie wakacji

* Wakacje z Kulturą

* Potańcówka pożegnanie lata

*Wakacyjny Rodzinny Maraton Zumby

* 11 listopada - Uroczystości z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

* Muzyczne Zaduszki

* Andrzejki dla dzieci

* Gminne Andrzejkowe Spotkanie Seniorów

* Mikołaj na Grodzkiej

* Kiermasz Bożonarodzeniowy „Przedsmak Świąt”

* Lekcje biblioteczne w GBP

* Konkursy plastyczne: „Wspomnienia wakacji”, „Ozdoby Choinkowe”, „Pisanka”, „Szopka    Krakowska”, „Maska”, „Kreatywny recykling”

* Konkursy fotograficzne „Niezwykła zwyczajność w obiektywie trzech pokoleń”, „Światło    w obrazie”, „Portret przyjaciela”, „Miejsca znane i nieznane w Gminie Mogilany”

* Konkursy literackie  „Jesień wierszem malowana”, „W przestrzeni moich marzeń”, „Piszę    do Ciebie Ojcze Święty”

* Inne wydarzenia: koncerty, wieczory literackie, przeglądy, projekcje filmów

 

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

 

WSPÓŁPRACA  Z  INNYMI  JEDNOSTKAMI, INSTYTUCJAMI, FUNADACJAMI
I  STOWARZYSZENIAMI

 

2. DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA

* Wynajmowanie pomieszczeń GOK-u

* Wypożyczanie sprzętu i wyposażenia ( scena z zadaszeniem, plenerowa podłoga drewniana,    namioty aluminiowe szybkorozkładalne, aluminiowe podesty sceniczne, stoły, krzesła )

* Wypożyczanie sprzętu gastronomicznego ( szkło, porcelana, sztućce, termosy, obrusy )

* Wypożyczanie krakowskich strojów ludowych i kostiumów

* Usługi kserograficzne i druku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mogilanach

* Reklama firm  w wydawnictwach  i podczas  imprez kulturalnych  organizowanych przez
   Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach