Wystawa malarstwa - Anna Okoń

ANNA OKOŃ

Artystka z wykształcenia i zawodu nauczyciel geografii i plastyki. Absolwentka UJ w Krakowie na Wydziale BiNoZ gdzie uzyskała tytuł magistra geografii, a w 2003 r. ukończyła Studia Podyplomowe na "Ignatianum" w Krakowie "Edukacja artystyczna w zakresie sztuki". Przygodę z malarstwem rozpoczęła w 2019 r. kiedy zaczęła uczęszczać na warsztaty plastyczne w CK Podgórze w Krakowie, gdzie tworzyła w technice akwareli i pasteli oraz w kolejnym roku, kiedy dołączyła do uczestników pracowni plastycznej w CSW Solvay w Krakowie, gdzie zaczęła szlifować technikę malowania akrylem i olejem. Inspiracje do swoich prac czerpie z licznych podróży i spacerów oraz z wykonanych przez siebie fotografii otoczenia. Bierze udział w licznych konkursach plastycznych (wielokrotna finalistka konkursów organizowanych przez CK Podgórze), oraz wystawach i plenerach. Wciąż nabywając nowych doświadczeń, doskonali swój warsztat. Pani Anna dwukrotnie brała udział w plenerze malarskim „Zakątki Gminy Mogilany” zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach. Kilka obrazów z pleneru 2023 mamy przyjemność oglądać na obecnej autorskiej wystawie, na którą serdecznie zapraszamy.