Spotkanie ze Słowem Jana Pawła II

Po raz już trzynasty spotkaliśmy się, by wspominać twórczość naszego Papieża- Świętego Jana Pawła II. To w czym braliśmy udział można by określić mianem misterium. Twórczość Karola Wojtyły już od najwcześniejszych lat Jego życia była trudna i nie ośmielę się na jej komentowanie czy chociażby na próbę analizowania, ale trzeba przyznać, że to czego podjęli się aktorzy- amatorzy- członkowie Zespołu Regionalnego „Mogilanie” zasługuje na podziw i szacunek. Przedstawienie zatytułowane było „Muzeum poezji Karola Wojtyły” i tak właśnie wyglądało. Od początku do końca czuliśmy się jak w muzeum. Zwiedzaliśmy kilka sal do których wprowadzali nas „przewodnicy” opowiadając krótką historię tego co zobaczymy w środku.

Po wysłuchaniu utworów z różnych okresów życia i twórczości Karola Wojtyły na temat np. życia, ojcostwa, matki- Tej najważniejszej Matki- bo Maryi, sakramentu bierzmowania, pracy i po obejrzeniu krótkich scenek związanych z danym utworem, mogliśmy zasiąść na widowni, aby na ekranie oglądać fragmenty filmów z innych przedstawień- „ sztuk teatralnych”, których scenariusze oparte były na dziełach Ojca Św., i oczekiwać na finał. Finałem była „Pieśń o słońcu niewyczerpanym” wypowiedziana jednym głosem równocześnie przez wszystkich artystów. Niesamowite!

Mogliśmy także oglądać wystawę poświęconą życiu Karola Wojtyły od dzieciństwa, poprzez lata szkolne, kapłaństwo, aż do wyboru na Stolicę Piotrową.

Reżyserem wydarzenia był aktor krakowskiego teatru K.T.O Pan Michał Orzyłowski, a opracowaniem całości zajęła się Pani Renata Radoń.

Wykonawcom i uczestnikom tego spotkania- DZIĘKUJEMY.