Występy ZR „Mogilanie”

Dla Zespołu Regionalnego „Mogilanie” czerwiec był miesiącem bardzo pracowitym. Grupa często koncertowała, co wiązało się z dość dużym wysiłkiem, ale też z zadowoleniem. Bo cóż może być bardziej motywującego do dalszego doskonalenia, niż gromkie brawa zgromadzonej na występach publiczności?

W dniu 2 czerwca Zespół Regionalny „Mogilanie” wraz z Kapelą wystąpił w Domu Pomocy Społecznej w Krakowie przy ul. Babińskiego z pokazem tańców z naszego regionu na imprezie integracyjnej podopiecznych i ich rodzin.

Dnia 4 czerwca odbyła się uroczystość z okazji 10-lecia poświęcenia kapliczki Św. Rity we Włosani, podczas której wystąpiła Kapela Zespołu Regionalnego „Mogilanie”. Dnia 16 czerwca Kapela Zespołu Regionalnego „Mogilanie” wystąpiła dla gości oraz podopiecznych Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej w Konarach podczas tradycyjnego spotkania pn. „Miodobranie – Miodogranie”.

W dniu 19 czerwca Zespół Regionalny „Mogilanie” wraz z Kapelą na zaproszenie Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu wystąpił podczas „Biesiady Karpackiej” w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu. Zespół zaprezentował dwa 30-minutowe programy: „Comber babski” – zabawę bab w karczmie oraz fragment „Wesela” – po oczepinach Pani Młodej.

Małgorzata Budek GOK Mogilany

(zdjęcie: Występy ZR „Mogilanie” wraz z Kapelą, fot. MCK „Sokół” w Nowym Sączu)