Teatr „MASKA” w GOK - u

W dniu 12 kwietnia do Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach przybyli aktorzy z Teatru Edukacji i Profilaktyki „MASKA” z Krakowa, aby zaprezentować przedszkolakom i uczniom z klas 0 – III szkoły podstawowej bajkę o zasadach dobrego wychowania. Spektakl ten, to pełna humoru i żywej akcji opowieść o tym, że bycie miłym dla innych pomaga nam w życiu. Słowa „proszę”, „dziękuję” i „przepraszam”, to nie żadna magia tylko oznaki dobrego wychowania.

Teatr „MASKA” odwiedził nasz Ośrodek Kultury także w dniu 10 maja i tym razem zaprezentował przedszkolakom i uczniom z klas 0 – VI szkoły podstawowej legendę o złym Smoku i sprytnym Szewczyku. Przedstawienie to było pełną humoru opowieścią, o tym, że każdemu należy dać drugą szansę.

Dzieci, które w tych dniach odwiedziły nasz Ośrodek Kultury, nie tylko były oczarowane grą aktorów ale też brały czynny udział w spektaklu krzycząc, śpiewając i głośno komentując czynności aktorów. W spektaklach nie brakowało zabawnych żywych dialogów, a przede wszystkich barwnych postaci.

Małgorzata Budek
GOK Mogilany