Występ Dziecięcego Zespołu Regionalnego „Mali Mogilanie” na Majówce w Brennej

To był pierwszy występ obecnego składu „Małych Mogilan” poza granicami gminy Mogilany i jednocześnie pierwszy występ poza Małopolską.

Poranek w dniu wyjazdu nieco niepokoił. Ciężkie chmury wisiały nad Mogilanami i kolejnymi miejscowościami mijanymi po drodze. Jednak na miejscu od razu zrobiło nam się miło i ciepło dzięki gorącemu powitaniu nas przez Dziecięcy Zespół Regionalny „Mała Brenna”.

Dzieci z Mogilan i z Brennej miały okazję lepiej się zapoznać dzięki wspólnej zabawie. Największe emocje towarzyszyły rozegranemu meczowi w minigolfa. Dzieci zostały podzielone na dwie drużyny: dziewczęta i chłopców. Mimo zdecydowanie większego zaangażowania chłopców w przebieg gry, to dziewczęta osiągnęły w rywalizacji lepszy wynik. Punktem kulminacyjnym wyjazdu do Brennej były występy zespołów „Mała Brenna” i „Mali Mogilanie” zakończone wspólnymi warsztatami krakowiaka. Dzieci z Brennej bardzo szybko nauczyły się robić cwał, krzesany i kaszkę, co pozwoliło zespołom zatańczyć razem na scenie prosty układ krakowiaka.

„Mali Mogilanie” wrócili do domu zadowoleni i uśmiechnięci. Teraz czekamy na rewizytę „Małej Brennej”. Nasi przyjaciele przyjadą już wkrótce, wystąpią na Majówce w Mogilańskim Dworze w dniu 28 maja 2016 r.