Spotkanie ze słowem Jana Pawła II

W życiu nie brakowało mu niczego – dom, wspaniałe dzieci, kochająca żona, ogromny majątek. Przy tym był dobry dla otoczenia, miał wielu przyjaciół, którym niejednokrotnie pomagał w biedzie. Wszystko w życiu zawdzięczał Bogu i miał tego pełną świadomość. Ale wystarczył jeden dzień, by jego życie legło w gruzach, by stracił dzieci, cały dobytek, przychylność otoczenia. Jednak jego wiara w Boga pozostała niezachwiana.

W dniu 24 kwietnia 2016 roku na sali OSP w Mogilanach za sprawą spektaklu pt. „Hiob” na podstawie sztuki Karola Wojtyły widzowie mieli okazję uczestniczyć w lekcji pokory wobec wyroków Boskich. Pokory uczył tytułowy bohater - Hiob, który pomimo spadających na niego klęsk nieustannie wielbił Boga. Cierpienie było obezwładniające, jednak nie odebrało mu wiary w Stwórcę i w swoją niewinność.

Na scenie zobaczyć można było członków Zespołu Regionalnego „Mogilanie” oraz zespół wokalny „SAMPEL”. Spektakl wyreżyserował pan Michał Orzyłowski, autorką scenariusza była pani Renata Radoń.

„Hiob” został pokazany w ramach corocznego „Spotkania ze słowem Jana Pawła II”.