Ferie w GOK–u i GBP

Oferta Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach w czasie ferii skierowana była dla dzieci od 4 roku życia i młodzieży. Dla tych, którzy przychodzą do Ośrodka Kultury w ciągu roku szkolnego była to kolejna okazja do spotkanie i wspólnej zabawy, a dla tych, którzy pojawili się po raz pierwszy, możliwość zobaczenia naszych pracowni, zapoznania się z ofertą zajęć i wykazanie się swoimi umiejętnościami. W harmonogramie spotkań ujęte były zajęcia taneczno – ruchowe, tenis stołowy, gry i zabawy, warsztaty plastyczne i komputerowe.

Zainteresowanych nie brakowało, chociaż mogło być więcej, tym bardziej, że za oknami zupełnie brakowało śniegu. Oczywiście życzymy dużo, dużo śniegu i zapału do zabaw na świeżym powietrzu, żeby sprzęt sportowy (sanki, łyżwy, narty itd.) nie stał bezużytecznie w kącie.

Na zakończenie zimowego odpoczynku zorganizowaliśmy jeszcze „Bajkowy Bal Karnawałowy dla Dzieci i „Karnawałowy Maraton Zumby”.

Wszystkim uczestnikom i sympatykom dziękujemy.

Dorota Sechman
GOK Mogilany
Już po raz piąty w naszej Bibliotece odbyły się spotkania dla uczniów szkół podstawowych w ramach „Ferii w Gminnym Ośrodku Kultury w Mogilanach i w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mogilanach”.

W pierwszym tygodniu ferii odbyło się spotkanie pn. „Biblioteczny tor przeszkód”, które obfitowało w niezwykłe i ciekawe atrakcje. Nasz tor przeszkód był nietypowy ponieważ liczyła się dokładność i precyzja wykonania zadania, a nie uzyskany czas. Dzieci między innymi musiały przejść po wyznaczonej trasie z książką na głowie, przejść przez pajęczynę czy zebrać jak największą liczbę pogniecionych gazet.

W trakcie zajęć Bibliotekę odwiedzili Policjanci z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych, którzy sprawdzali bezpieczeństwo dzieci, podczas akcji pn. „Bezpieczne Ferie”. Policjanci udzieli krótkiej lekcji bezpieczeństwa uczestnikom naszych ferii.

W drugim tygodniu ferii dzieci wzięły udział w spotkaniu pn. „Zagadki z książkowej gromadki – zagadki, quizy, rebusy, gry planszowe”. Dzieci miały możliwość wyboru zabaw pomiędzy zagadkami, rebusami, quizami i grami planszowymi. Uczestnicy zajęć zdecydowali się na rywalizację i wybrali popularne gry planszowe z lat 90.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za aktywny udział w zajęciach.

Katarzyna Jakubowska
GBP w Mogilanach