Koncert Noworoczny

24 stycznia 2016 roku w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Mogilanach odbył się Koncert Noworoczny zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach pod patronatem Wójta Gminy Mogilany.

Zgromadzeni na koncercie mieli okazję zobaczyć widowisko bożonarodzeniowe przygotowane przez grupy działające w GOK – u tj. sekcję skrzypiec, zespół wokalny SAMPEL, Szkółkę Muzykowania Ludowego, Dziecięcy Zespół Regionalny „Mali Mogilanie” Zespół Regionalny „Mogilanie” wraz z Kapelą, a także „Zieloną Kapelę” działającą przy Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej w Konarach oraz dzieci uczestniczące w zajęciach tańca ludowego ze Szkoły Podstawowej w Bukowie i Zespołu Szkół w Gaju.

Po tym jak anioły obwieściły pasterzom Dobrą Nowinę, każda z grup biorących udział w koncercie wyruszyła w drogę, by złożyć hołd Nowonarodzonemu. Grupy składały Dzieciątku różnorakie dary: od kołyski, kożucha, czapki czy orzechów poprzez rańtuch aż do wesołych tańców i śpiewu – wszystko po to, by Jezuskowi było ciepło i miło w noc Jego narodzenia. Barwne przedstawienie splatające elementy tradycyjne i współczesne, przepiękne kolędy i pastorałki spotkały się z gorącym przyjęciem publiczności.