Mogilany w Zatorlandzie

Punktem kulminacyjnym wakacyjnych zajęć w GOK - u był wyjazd dzieci do największego w Polsce Parku Rozrywki „Zatorland” w Zatorze.

W czasie całodniowego pobytu, oprócz dużej ilości rozrywki i zabawy, dzieci miały możliwość odkrycia tajemnic z przeszłości, kiedy to po ziemi chodziły olbrzymie dinozaury i latały olbrzymie „ptaszyska”.

Miłośnicy starożytnej Grecji zwiedzali Park Mitologii, położony na zbiorniku wodnym. Podczas rejsu tramwajem wodnym wysłuchaliśmy opowieści o bogach, boginiach i herosach. Nierozerwalnie z mitologią kojarzył się nam koń trojański. Takiego konia widzieliśmy, a nawet mogliśmy się ukryć w jego wnętrzu.

Ze starożytności przenieśliśmy się do Parku Bajek i Wodnych Stworzeń. Spacerując po ścieżkach parku odwiedziliśmy domki bohaterów z bajek m. in. Królewny Śnieżki, Kopciuszka, Czerwonego Kapturka i Piratów.

Czas szybko mijał, a my mieliśmy jeszcze w planie zwiedzić Park Owadów, Dom do Góry Nogami, Kino 3 D 360, no i Lunapark – miejsce różnego rodzaju karuzel, pociągów, dmuchawców, huśtawek i samochodów. Widzieliśmy też autodrom i mini – gokart.

Nie sposób wszystko wymienić. Na pewno każdy znalazł coś fajnego dla siebie, bo wiadomo, „Zatorland” to miejsce dużych atrakcji i możliwości.

Dorota Sechman
GOK Mogilany