Gminny Konkurs Recytatorski

Sejm R.P. ustanowił rok 2022 Rokiem Romantyzmu Polskiego, apelując o przypomnienie „duchowego depozytu, jaki pozostawili nam romantyczni bohaterowie, artyści i myśliciele”. W takim duchu dnia 17 marca w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury odbył się Gminny Konkurs Recytatorski będący eliminacjami do etapu powiatowego 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Jest to konkurs z wieloletnią tradycją, który pobudza wrażliwość na piękno poezji oraz odkrywa młode talenty recytatorskie. Konkurs prowadzony jest w drodze wielostopniowych eliminacji.

Tym razem w szranki stanęło 19 dzieci ze szkół: w Bukowie, Konarach i Lusinie. Tematyka konkursu miała zachęcić dzieci i młodzież do odkrycia romantyzmu na nowo, przypomnieć złote czasy naszej literatury i pokazać, że poezja romantyzmu jest poezją młodości. Młodzi ludzie zaprezentowali przygotowane przez siebie utwory, a jury w składzie Andrzej Róg i Michał Orzyłowski, wyłonili zwycięzców, oceniając dobór repertuaru, interpretację utworów, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

Laureaci miejsc I, II i III otrzymali promocję do eliminacji powiatowych. Pedagogom i wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za trud i zaangażowanie, jakie włożyli w przygotowania. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.