Tydzień ze „Zwiadowcami”

W dniach od 20 do 26 września 2021 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Mogilanach zorganizowała stacjonarnie i w mediach społecznościowych akcję czytelniczą pn. „Tydzień ze „Zwiadowcami”. Bibliotekarze przez cały tydzień zachęcali młodszych i starszych czytelników do sięgnięcia po młodzieżową serię przygodową fantasy pt. „Zwiadowcy” autorstwa Johna Flanagana. Każdy kto odwiedził Bibliotekę stacjonarnie otrzymał cytat z książek z cyklu „Zwiadowcy” i zakładkę do książki. Rozdano ponad 250 zestawów (cytat + zakładka).

Natomiast na profilu Gminnej Biblioteki Publicznej w Mogilanach w serwisie Facebook, codziennie o poranku pojawiały się posty zachęcające do różnych aktywności związanych lub nawiązujących do książek Johna Flanagana. Obserwatorzy profilu mogli rozwiązać wirtualny quiz, wirtualne memory i puzzle, zagrać w interaktywną grę planszową czy wziąć udział w mini konkursie pn. „Co ty wiesz o „Zwiadowcach”?”.

Dziękujemy wszystkim aktywnie biorącym udział w naszym Tygodniu ze „Zwiadowcami”.