Tydzień Bibliotek 2021

Od 2004 roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje ogólnopolską akcję promocji czytelnictwa i bibliotek pod nazwą „Tydzień Bibliotek”. Program ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
Gminna Biblioteka Publiczna w Mogilanach od kilku lat bierze aktywny udział w „Tygodniu Bibliotek” organizując lekcje biblioteczne i spotkania dla przedszkolaków. W tym roku ze względu na obostrzenia związane z pandemią - „Tydzień Bibliotek” obchodzony był w przestrzeni wirtualnej.

W dniach od 8 do 15 maja 2021 r. na profilach Biblioteki w mediach społecznościowych, bibliotekarze zorganizowali zabawę w skojarzenia oraz zabawę pn. „Zgadnij ile…?”, w której mogli wziąć udział czytelnicy i mieszkańcy Gminy Mogilany. Na uczestników, którzy najciekawiej odpowiedzieli na skojarzenie lub odkryli liczbę książek w Bibliotece - czekały małe upominki i materiały promocyjne Zespołu Regionalnego „Mogilanie”. Dodatkowo obserwujący profile Biblioteki, mogli wziąć udział w wirtualnym escape room pn. „Skarby Biblioteki”, ułożyć wirtualne puzzle pn.: „Patroni Roku 2021” oraz rozwiązać quiz pn. „Książki naszego dzieciństwa”.

Dziękujemy wszystkim za udział w zabawach i aktywnościach w mediach społecznościowych oraz za wspólne świętowanie „Tygodnia Bibliotek” 2021.

Zapraszamy na nasze konto na Instagramie (Biblioteka w Mogilanach) oraz profil na Facebooku.