WYSTAWA MALARSTWA - Ewa Gadnicka-Włodarczyk

Zapraszamy Państwa na wirtualną wystawę malarstwa w Galerii Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach. Autorką wystawy jest Ewa Gadnicka - Włodarczyk, absolwentka Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zawodowo zajmuje się projektowaniem graficznym, maluje, rysuje, tworzy grafikę warsztatową, pisze ikony kanoniczne. Artystka bierze udział w międzynarodowych plenerach malarskich oraz licznych wystawach zbiorowych w Polsce i zagranicą. Jest autorką wielu wystaw indywidualnych. W swoim malarstwie najczęściej dotyka zagadnień związanych z pejzażem podkreślając jego światło i przestrzeń, a ulubioną techniką malarską jest akwarela. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce, Niemczech, Austrii, Kanadzie i RPA. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, oraz Stowarzyszenia Pastelistów Polskich.

W Gminnym Ośrodku Kultury w Mogilanach prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci oraz warsztaty rysunku i malarstwa dla młodzieży i dorosłych. W okresie wakacyjnym organizuje plenery malarskie. Aktualna wystawa jest prezentacją malarstwa olejnego w tematyce pejzażu. Pokazane obrazy powstały na przestrzeni kilku ostatnich lat i są zapisem malarskim, głównie z podróży po Polsce. Krótkie notatki malarskie głównie w technice akwarelowej powstające w czasie podróży, często stają się później materiałem do pracy studyjnej w technice olejnej w pracowni Artystki.

Zainteresowanych rozmową z Artystką, Ewą Gadnicką – Włodarczyk o jej wystawie, obrazach i dorobku artystycznym odsyłamy do bezpośredniego kontaktu.

Ewa Gadnicka – Włodarczyk
egwgrafika@gmail.com
www.egwgrafika.amarad.pl
www.facebook.com/egwgrafika/