Sukcesy wokalistek – grudzień 2019 r.

2 grudnia w Centrum Kultury w Gdowie odbył się VIII Festiwal Piosenek Andrzeja Zielińskiego. W koncercie finałowym tego Festiwalu zaprezentowało się 13 wokalistów, 1 duet i 3 chóry. Wokalistów oceniało jury w składzie: Andrzej Zieliński- wokalista, kompozytor, pianista, założyciel zespołu „Skaldowie”, Jacek Zieliński- muzyk, wokalista, Janusz Gajec- muzyk, instrumentalista.

Przyznano pięć pierwszych miejsc i dwa drugie, gdyż jury stwierdziło, że był to najlepszy koncert w ośmioletniej historii Festiwalu. Wśród nagrodzonych znalazła się nasza wokalistka- Zuzanna Węglarz, która zdobyła II miejsce w kategorii klasy VII-VIII. Wokalistkę przygotowała instruktor GOK- Pani Małgorzata Strzebońska- Sroka.

7 grudnia szczęśliwym dniem dla naszych wokalistek, bo spośród 120 wykonawców biorących udział w III Powiatowym Festiwalu Piosenki „O Złoty Klucz Powiatu Krakowskiego”, nasze dziewczyny zajęły: w kategorii I- soliści – III miejsce Maja Klaś, w kat. II- soliści- I miejsce Zuzanna Węglarz, III miejsce Urszula Strzebońska, w kat. zespół- I miejsce Duet „ZULA” w składzie: Urszula Strzebońska, Zuzanna Węglarz.

Całą grupę przygotowała Pani Małgorzata Strzebońska- Sroka.

W kategorii II-soliści- II miejsce zajęła Małgorzata Młynarczyk, której opiekunem i instruktorem jest Pani Elżbieta Król- Dryja.

Gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów.