Mikołaj na Grodzkiej w Mogilanach

W piątek 6 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury pojawił się zacny gość – Święty Mikołaj. Miał sporo pracy, aby rozdać prezenty zgromadzonym dzieciom. Przed tym jednak, dzieci uroczyście musiały złożyć obietnicę, że przez cały rok będą grzeczne albo, że swoje zachowanie poprawią, będą używać trzech magicznych słów - proszę, dziękuję, przepraszam oraz, że raz w tygodniu posprzątają swój pokój, Z tej obietnicy najbardziej cieszyli się rodzice. Gdy już formalnościom stało się zadość nastąpiła ta chwila, na którą dzieci czekały z utęsknieniem – PREZENTY ! ! !

Każdy z obdarowanych z uśmiechem od ucha do ucha i ze zdjęciem z Mikołajem opuścił Ośrodek, aby w zakątku swojego pokoiku rozpakować prezent i być może jeszcze tego wieczoru pobawić się, zbudować jakiś model, coś narysować, pomalować albo poczytać. Dzieci umówiły się ze Św. Mikołajem na spotkanie za rok.

Przed wizytą Św. Mikołaja, dzieci wraz z rodzicami mogły aktywnie uczestniczyć w spektaklu „Mikołajowa heca” w wykonaniu aktorów Studia Artystycznego „ochy i achy”.

GOK Mogilany