„Przed sklepem jubilera” - Spotkanie ze słowem Jana Pawła II

W piętnastą rocznicę śmierci naszego Papieża, św. Jana Pawła II, Ośrodek Kultury w Mogilanach przygotował tradycyjne „ Spotkanie ze słowem Jana Pawła II” i po raz kolejny członkowie Zespołu Regionalnego „Mogilanie” wcielili się w role aktorów, by pokazać widzom niesamowite widowisko na podstawie twórczości Karola Wojtyły.

Karol Wojtyła jest autorem trudnym do czytania, dlatego, że od samego początku zmusza do maksymalnej koncentracji nad każdym słowem. Wszystko konsekwentnie wynika z siebie. Nie ma miejsca na nadinterpretację czy narzucanie swojego punktu widzenia. Być może dlatego, że poruszane przez niego sprawy są niezmiernie ważne w życiu każdego człowieka.

Utwór kardynała Karola Wojtyły „Przed sklepem jubilera” jest głęboką medytacją o miłości i małżeństwie. Przedstawia wartości moralne i duchowe, które powinny towarzyszyć człowiekowi w jego dorastaniu do świętego małżeństwa. Utworem tym Karol Wojtyła pragnie zwrócić uwagę młodym ludziom, a przede wszystkim narzeczonym i młodym małżeństwom, aby całkowicie zrozumieli na czym polega prawdziwa miłość małżeńska. Bohaterami utworu były 3 związane ze sobą pary, a jego tematem miłość i małżeństwo. To historia dwóch rodzin reprezentowanych przez dwa pokolenia. Starsi patrzą w przeszłość i zastanawiają się co w nich zostało z pierwszej miłości, a co zagubili gdzieś po drodze. Młodzi pytają o przyszłość, która przed nimi. Miejscem spotkań i przemyśleń jest ciągle ten sam sklep jubilerski prowadzony przez tego samego jubilera.

Reżyserem spektaklu był Pan Michał Orzyłowski, opracowaniem tekstu zajęła się Pani Renata Radoń, a oprawą muzyczną Pan Wojciech Paciorek i Pan Daniel Kubler.

WSZYSTKIM zaangażowanym serdecznie dziękujemy za trud włożonej pracy i piękne widowisko, a gościom za przybycie.