Koncert kolęd i pastorałek

Mieliśmy kilka okazji, aby 6 stycznia 2019 r. o godz.18-tej spotkać się w Gminnym Ośrodku Kultury w Mogilanach. To nic, że wieczór był wietrzny, mroźny i śnieżny bo atmosfera była gorąca. Spotkaliśmy się, aby wysłuchać koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu uczestników zajęć wokalnych i muzycznych. Kolędy i pastorałki to wdzięczny temat wspólnych spotkań rodzinnych czy w gronie przyjaciół, bo możemy w dalszym ciągu czuć magię Świąt Bożego Narodzenia.

W koncercie wystąpili: wokaliści: Aleksandra Hachlica, Urszula Strzebońska, Magdalena Kumala, Sylwia Sechman, Zuzanna Węglarz, Emilia Podulka, Natalia Tylek i gościnnie Antoś Sroka, pianiści: Wojciech Małecki, Julia Przeworska, Katarzyna Juraszek, gitarzyści: Krzysztof Najder, Marta Łukasik, Milena Ochniak, Julia Głowania, skrzypaczki: Magdalena Kumala i Alicja Bujas.

Uczestników koncertu przygotowali Instruktorzy: Pani Małgorzata Strzebońska- Sroka, Pani Magdalena Pacut, Pan Wojciech Paciorek, Pan Jarosław Wilkosz, Pan Wojciech Sroka. Wszystkim wykonawcom i instruktorom dziękujemy za wkład pracy włożony w przygotowanie koncertu.

Kolejnym punktem programu było rozdanie nagród laureatom konkursu na ozdobę choinkową. Konkurs był adresowany do uczniów placówek oświatowych z terenu gminy Mogilany. Jury przyznało 10 nagród, które uczniom wręczyli Zastępca Wójta Gminy Mogilany Edyta Misztal i Dyrektor Ośrodka Kultury Martyna Strączek. Nagrody ufundował Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach.

Na zakończenie wieczoru mogliśmy uczestniczyć w wernisażu wystawy malarstwa Pani Agaty Kornackiej, która maluje w technice akwareli pod kierunkiem Ewy Gadnickiej- Włodarczyk - artysty plastyka, instruktora pracowni plastycznej oraz rysunku i malarstwa w naszym Ośrodku. Wystawę można oglądać w Galerii Gminnego Ośrodka Kultury do 4 lutego br.

Wszystkim dziękujemy za liczny udział w naszym spotkaniu. Smuci nas fakt, że sala widowiskowa nie pomieściła wszystkich i część osób musiała oglądać koncert na stojąco. Mamy jednak nadzieję, że i tak było warto uczestniczyć w tych wydarzeniach.